Jsou dny, kdy je člověk na uniformu pražské záchranky ještě o něco víc hrdý než jindy. Je nám ctí, že naši kolegové Michaela Procházková a Karel Kirs převzali z rukou prezidenta České republiky Petra Pavla čestné uznání Zlatý záchranářský kříž. A zcela po právu.

Díky jejich rychlé a naprosto skvěle zvládnuté pomoci jako první posádky na místě se podařilo zachránit život ženě, kterou na konci loňského roku vážně pobodal útočník v ulici Novodvorská. Míšo, Karle, a také vy všichni, kteří jste tehdy v terénu a v nemocnici předvedli skvělou spolupráci, smekáme před vaší profesionalitou.

„Kolegyně s kolegou si poradili ve velmi náročné situaci a vedle odvahy projevili i mimořádné odborné a organizační schopnosti. Celá událost ilustruje vynikající spolupráci mezi záchrannou službou, urgentním příjmem FNM, policií a v neposlední řadě i veřejností. Řetězec přežití zafungoval znamenitě a postaral se o dobrý konec tohoto příběhu,“ ocenil výkon posádky Petr Kolouch, ředitel ZZS HMP.

Celý příběh si můžete připomenout zde: Skvělá spolupráce. Záchranáři a tým motolské nemocnice zachránili život pobodané ženě