Zaslání pochvaly, poděkování, podnětu

Pochvala nebo poděkování je pro nás jedním z nejdůležitějších prvků pro vytváření kladné a otevřené atmosféry v naší organizaci. Díky ní cítí naši zaměstnanci uznání za náročné poslání, kterým pomoc a zachraňování lidských životů je a vede k pozitivní motivaci do další práce.

Pokud jste byli spokojeni s péčí, přístupem či chováním našich zaměstnanců a chtěli byste je pochválit anebo jim poděkovat, využijte prosím námi nabízené možnosti zaslání ocenění práce našich zaměstnanců prostřednictvím níže uvedeného formuláře.

Tento formulář zároveň slouží pro zaslání Vašich podnětů k naší práci, které jsou pro nás cenným vodítkem v procesu kontinuálního zvyšování kvality námi poskytovaných služeb nejen při poskytování přednemocniční neodkladné péče, ale i ve všech podpůrných a souvisejících procesech.

Zaslání pochvaly, poděkování, podnětu

Informace pro žadatele o zpracování osobních údajů

Zaslání stížnosti

Stížnost je vyjádření Vaší nespokojenosti, výhrad či nesouhlasu proti postupu Zdravotnické záchranné službě hlavního města Prahy (dále jen „ZZS HMP“) při poskytování přednemocniční neodkladné péče a proti činnostem s ní souvisejících.

Způsoby podání stížnosti:

  • elektronicky do níže uvedeného formuláře;
  • písemně na adresu Zdravotnická záchranná služba hl. m. Prahy, Korunní 98, 101 00 Praha 10;
  • emailem na adresu: pravnizzshmp.cz

Stížnost může podat:

  • pacient, zákonný zástupce nebo opatrovník pacienta;
  • osoba blízká v případě, že pacient tak nemůže učinit s ohledem na svůj zdravotní stav nebo pokud zemřel;
  • osoba zmocněná pacientem;
  • právnická osoba (např. smluvní dodavatelé či smluvní zdravotní pojišťovna apod.).

Písemná žádost musí být čitelná, srozumitelná a z obsahu musí být zřejmé, čeho se týká.

Fyzická osoba uvede ve stížnosti jméno, příjmení, popř. datum narození, podpis a místo trvalého pobytu, popř. i jinou adresu pro doručování písemností (kontaktní adresa).

Právnická osoba uvede ve stížnosti svůj název nebo obchodní firmu, identifikační číslo nebo obdobný údaj a adresu sídla, popř. jinou adresu pro doručování.

Zaslání stížnosti
9 + 4 =

Informace pro žadatele o zpracování osobních údajů

Přijaté pochvaly a poděkování
2020

Obrovské díky a pochvalu všem 3 úžasným pánům posádky, která včera (14.7.) před 20 hodinou zasahovala na louce u MÚ při kolapsu mé maminky a následnému převezení do FN Motol. Děkuji Vám za empatický, lidský, klidný a naprosto profesionální přístup, za rychlý příjezd a za uklidnění. Velmi si Vaší nelehké práce pážím a smekám! Děkuji. Ještě jednou přeji co nejvíce klidných služeb a hodně zdraví, jste úžasní!

Veronika


Dne 11.7.2020 manžel zkolaboval, ihned jsem volala ZZS a do 15 min. přijeli záchranáři s lékařkou, odvedli obětavou práci, i když už muž v sanitce zemřel. Děkuji těmto profesionálům, velmi se všichni snažili, velký dík a pochvalu.

Šárka


Dobrý den, děkuji moc za velmi profesionální, rychlou a vstřícnou péči o moji maminku. Oceňuji vaše perfektní fungování, jsem ráda, že vás máme :). S pozdravem a velkým poděkováním,

Kristýna Z.


Dobrý den, pracuji jako řidič autobusu u Dopravního podniku hl.m. Prahy. Dne 12.7.2020 jsem řešil pád seniorky na chodník s následným zraněním hlavy a nevolností. Po příjezdu ZZS jsem se nestačil divit, jak vstřícně a mile posádka vozu od prvního okamžiku komunikovala s onou seniorkou. Bylo na nich prostě na první pohled vidět, že je práce baví, naplňuje a že se všemožně snaží dělat ji co nejlépe. Viděl jsem toho už spoustu, proto mohu s klidným svědomím prohlásit, že přístup této posádky byl absolutně nadprůměrný. Přeji vám co nejvíce podobných zaměstnanců. S pozdravem

Oto B.


21.1.2020 mě po kolapsu odvážela posádka sanitky. Byli oba nesmírně milí, chápající a přátelští. Díky nim jsem se zbavila strachu a do nemocnice dojela v dobré náladě. Velká pochvala oběma za lidský přístup.

Renata V.


Chtěla bych velice poděkovat osádce záchranné služby, která mě 7.7.2020 odvezla z ulice Zenklova do nemocnice na Bulovce, na interní oddělení. S tak úžasným a milým chováním jsem se ještě nesetkala. Naprosto profesionální přístup a péče o mou osobu. Chtěla bych této osádce velice poděkovat. Byla bych ráda, aby tato osádka kromě mého poděkování, byla i udělena pochvala vedení záchranné služby. Opravdu si to zaslouží, velice si obou vážím. Děkuji

Lenka L.


Moc děkuji za pomoc při převozu do nemocnice záchranářům po pádu z kola dne 1.7. do Motola.

Renata D.


Dobrý den, chtěl bych poděkovat vaší posádce, která zasahovala na mně (sražený motocyklista) včera 1.7. na Slivenci. Díky moc.

Jiří T.


Dobrý den, chtěl bych poděkovat záchranářům, kteří mě dnes v půl osmé ráno ošetřili po nehodě kdy mě auto srazilo z kola. Chovali se velmi profesionálně a přátelsky. Díky.

Ladislav O.


Dobrý den ráda bych poděkovala a pochválila posádku RZP,která se o mě postarala ve čtvrtek 25.6 v pražské zoo v odpoledních hodinách a po té mě převezla do nemocnice na Bulovce. Netušila jsem, že jako zdravotník na výletě budu potřebovat pomoc jiného zdravotníka, natož RZP. Myslela jsem ,že svůj stav zvládnu sama,že to přejde samo,ale nakonec jsem byla opravdu ráda ,že je vidím. Zpětně už vím,že to nebyla žádná ohrožující věc, ale v tu chvíli jsem byla opravdu vyděšená. Nikdy jsem se s takovým stavem nesetkala. Posádka byla zcela v pohodě a patří jim můj dík i mého přitele. Večer mě nakonec z Bulovky propustili domů. Vím,že mají náročnou práci a pak si ještě nějaká turistka vzpomene,že je taky potřebuje pro kolaps se splašeným srdcem,ale i tak byli na 1. Díky a přeji hezké a pohodové léto.

Radka P.


Dobrý den, včera okolo 15.30 přijela výjezdová skupina k tatínkovi. Chci poděkovat členům posádky za pochopení, trpělivost a hlavně za lidský přístup, který projevili nejen vůči tatínkovi, ale i pro nás rodinné příslušníky.

Jana S.


Ve středu 17.5.2020 v Praze stanice metra Vltavská,mi kamarádka volala záchrannou službu. Chtěla bych tímto moc pochválit posádku sanitky č.122. Byli moc milí, ochotní a vstřícní. Moc jim tímto děkuji.

Věra P.


Dobrý den, včera 17.6.2020 jsem musel volat záchranku k mému otci. Chtěl bych tímto velmi poděkovat jak operátorce na lince, tak hlavně 2 záchranářům, kteří mého otce nakládali a odvezli. Byli maximálně nápomocní, klidní, profesionální. Vlastně jen díky jejich přístupu se vše zvládlo \“s klidem\“. Znovu bych se chtěl omluvit za to, v jakých podmínkách otce přebírali. Dlouhodobě odmítá jakoukoli pomoc, snahu o léčbu či navrhovaná řešení mé, sociální pracovnice či obvodního doktora. Přiznám se, že jsem se obával poznámek tipu, že ho doma nechávám v takových podmínkách bez jakékoli pomoci. Protože na první pohled to tak musí připadat každému. Mé obavy byly úplně liché. Jen díky vaší pomoci ( a pomoci sociální pracovnice na místě) mám alespoň malé světélko na konci tunelu při určení diagnozy, která je pro mě naprosto zásadní v další pomoci. Další obrovský dík patří za to, že mohu konečně celý byt vyklidit a znovu vybavit tak, aby se po svém návratu mohl léčit v podmínkách tomu odpovídajících. Ještě jednou bych vám tímto rád poděkoval.

S pozdravem Ondřej


Dnes v podvečer jste vezli mojí maminku do ÚVN. Naštěstí nešlo o nic, co by ji ohrozilo na životě. Stačila si i všimnout, že oba pánové byli velmi šaramantní. Mockrát děkuji nejen za pomoc, ale za nesmírně milé zacházení. Velmi si toho obě vážíme. S úctou

Ditta P.


Dobrý den, dne 22.5.2020 byla zavolána záchranná služba k našemu synovi, který, jak se ukázalo nezvládl šikanu bývalých spolužáků a bál se o svou zlomenou ruku, takže vypil naráz půl litru tvrdého alkoholu, přičemž upadal do bezvědomí a byl ve stavu, že jsme nebyli schopni mu pomoci. Přivolaná posádka ve večerních hodinách byla velmi profesionální, jednali s námi neuvěřitelně dobře a slušně, se synem se nadřeli, jejich přístup byl naprosto dokonalý. Nesetkáváme se s takovým přístupem. Tito lidé si zaslouží rozhodně náš obdiv. Práce pro ně je posláním, to nejsou lidé, kteří jdou do práce, aby měli výplatu. Ti lidé své práci dokonale rozumí, bezchybně ji zvládají a ještě jsou skvělými psychology, neboť zvládnout i nás vyděšené rodiče není nic jednoduchého. Moc prosíme, zda je možné je přinejmenším pochválit, zaslouží si ocenění, protože do své práce vkládají maximum i lidskost. Velice chválíme a za vše, co pro našeho syna udělali, jim velmi děkujeme.

Monika a Jan – rodiče


Moc ráda bych poděkovala hodným, milým a vtipným pánům záchranářům 🙂 Moc si vážím jejich práce. Jsou to hrdinové a ty nejdůležitější lidi na světě. Díky že jste.

Tereza K.


Děkuji za záchranu života mojí maminky 5.6. voláno na 155. Velké díky pánovi na lince a jeho vyhodnocení poslání nám záchranky i s lékařkou. Velké díky též celé posádce, jste profesionálové a mamince jste zachránili život, nejen Vaším rychlým zdravotním zásahem, ale i převozem přímo do IKEM. Maminka měla z 90% ucpanou zadní tepnu k srdíčku. Bylo to, jak se říká za minutu 12. Děkuji Vám z celého srdce. Mamince je 70 let, ale je velmi aktivní a pracující. Děkuji Vám všem za Vaší práci a záchranu.

Helena D.


Dne 27.5.2020 mi prudce stoupl tlak a tak jsme zavolali ZZS. Po příjezdu posádky vozu jsem byl velmi ohleduplně a pečlivě vyšetřen a pak i převezen na internu Bulovky. Rád bych tedy touto cestou moc poděkoval celé posádce za jejich profesionální přístup.

Leo V.


Vážení pánové, prosím najděte si chvilku na přečtení tohoto emailu. Trpím na vyšší krevní tlak… v pondělí 25.5.2020 i přesto, že jsem měla léky mi nebylo dobře a tak jsem před 20 hod. telefonovala na linku 155 o radu, zda si nemám vzít další prášek. Na dispečinku, když mě vyslechli, mi však sdělili, že bude pro mě rozumnější, aby pro mě přijela sanitka, i přesto, že jsem říkala, že jdu druhý den ke své obvodní lékařce s výsledky z předchozího týdne, kdy jsem měla tlakový Holter a že to zvládnu. Nevím z které základny přijela sanitka během chvilky a 2 pánové, kteří mě odvezli do sanitky, kde mi udělali vyšetření – změřili tlak a byl opravdu vysoký atd. a odvezli mě do nemocnice Na Bulovce, kde se mě ujaly sestřičky. Udělaly mi vyšetření a paní doktorka mi vše vysvětlila, dala léky a udělalo se mi líp. Všichni se o mě starali jako o vlastní… Chtěla bych vaším prostřednictvím, všem, kteří se o mě starali nejen na dispečinku, ale především v sanitce a následně v nemocnici moc poděkovat. Jejich profesionalita, laskavost, vstřícnost, mluvení o tom, že vše bude v pořádku, je obdivuhodné, jelikož je to v ten okamžik, kdy vám není dobře…povzbuzující… Tuto zprávu jsem poslala emailem panu řediteli a panu vedoucímu výjezdových skupin, panu řediteli nemocnice Na Bulovce a panu primáři. Vážení pánové, Prosím, pokud to bude jen trochu možné tlumočte mé poděkování tento lidem. V této nelehké době, si poděkování zasloužíte jistě všichni, ale prosím o poděkování právě jim… Děkuji Vám, že jste tento email dočetli až do konce. S přáním hezkých dnů, s úctou

Kateřina K.


Dobrý den, dne 19.5.2020 jsem volala na Vaši záchrannou službu s tím, že mám časté kontrakce a do porodnice nezvládnu sama dojet a nemůžu už ani čekat na manžela. Pracovník na lince byl neuvěřitelně empatický, rychle se mnou vyřídil potřebné a navigoval mě, co mám dělat. Po tomto telefonátu jsem se neskutečně uklidnila a během chvilky už mě až u bytu vyzvedávali dva záchranáři. Oba byli skvělí! Záchranář, který jel se mnou v sanitce, kladl potřebné otázky tak, že bral ohled na můj aktuální stav, velmi mě podporoval a kontrakce jsem i díky němu dokázala rozdýchávat. Následně se mi perfektně oba dva věnovali až do doby předání lékařce v porodnici. Bylo to poprvé, co jsem jela sanitkou a jsem nesmírně vděčná za přístup Vašich záchranářů a jejich perfektní práci. Nejsem si jistá, jestli jsem jim dostatečně v mém stavu poděkovala. Ráda bych tak učinila nyní. Moc si vážím toho, co pro mě udělali. Moje dcera Olívie přišla na svět za následující 4 hodiny. Děkuji Vám!

Gabriela Ch.


Děkujeme za velmi hezký přístup celé posádky k naší babičce ve věku 87 let při její náhlé indispozici. Rychlost a velice profesionální přístup nás mile překvapil.

Manželé R.


Chcel by som oceniť veľkú profesionalitu záchrannej posádky, ktorá včera (21.05.) pomohla mojej manželke. Pán doktor a ostatní záchranári boli veľmi ochotní a všetko vysvetlili do najmenších detailov. Chcel by som im týmto veľmi pekne poďakovať za to, čo robia a ako to robia.

Andrej O.


Dobrý den, chci vám všem moc poděkovat za vše, co pro nás v době koronavirové děláte. Za to, že jste vlastně v první linii. Přeju vám, ať si také můžete odpočinout a hodně sil a elánu. Opatrujte se. Držím palce.

Věra D.


Dne 18. 5. zasahovala posádka sanitního vozu u mé matky (96 let, P2, Na Folimance) se zlomeninou stehenní kosti. Práce a chování posádky bylo ukázkově profesionální, podávané informace jasné a srozumitelné. Zacházení s pacientkou velice šetrné a uklidňující.

Milan N.


Chtěla bych poděkovat záchranářce za péči a vstřícnost. Byla na mě moc hodná a usměvavá s takovou jsem se ještě nesetkala.

Jana J.


Dobrý den, v pátek 15.5.2020 jste mě ošetřili a odvezli do nemocnice po napadení sousedem. Kromě toho, že vám chci poděkovat za pomoc a vzhledem k tomu, že případ řeší policie, bych vás chtěla požádat o zprávu ze zásahu a předem za ni děkuji.

S pozdravem, Jana


25.3.2020 navečer mě po úrazu převážela sanitka z domova do nemocnice Motol. Chtěla bych poděkovat a vyjádřit pochvalu osádce vozu. Za vstřícnost, ochotu a lidský přístup i v této pro zdravotníky složité době. Měla jsem zraněnou pravou ruku, proto zasílám až nyní, ale hřejivý pocit z pomoci, které se mně dostalo, trvá. Jen to auto bych jim přála lepší. S díky a pozdravem

Ludmila Š.


Dobrý den, v sobotu 16.5. jsem volala výjezd ke své mamince a chtěla bych posádce – dvě dámy a jeden pán – moc poděkovat za úžasný lidský i profesionální přístup, lidské chování a úctu k mé mamince. Vůbec jsem nepostřehla jak se jmenují, ale prosím vyřiďte jim poděkování. S pozdravem a velkou úctou k vaší profesi

Dana K.


Dne 14.5.2020 se můj manžel vydal běhat na atletický ovál, kde bohužel záhy zkolaboval. Díky rychlému dojezdu sanitky, včasné a kvalitní první pomoci, je teď hospitalizován po úspěšném zákroku a my tak máme naději, že se nám brzy vrátí domů. Pro mě a moje dvě dcery to znamená strašně moc, zachránili jste mi manžela, dětem tatínka a odvedli jste rychlou a profesionální práci. Slovy se nedá můj vděk vyslovit. Tento můj vzkaz je velkým poděkováním všem záchranářům a zdravotníkům za jejich práci, bez níž bychom měli život nyní o hodně chudší. Vážím si VÁS VŠECH A OBDIVUJI VÁS!!! Takže za našeho tatínka MOC DĚKUJEME!!! Pokud je možné poděkovat někomu jmenovitě, ráda bych to udělala a nejlépe osobně. Jen nevím, jak na to. Kde získat informace… Budu moc ráda, pokud mi umožníte osobní poděkování zrealizovat.

Blanka s dcerami Markétou a Zuzanou


Děkuji posádce, která vezla 14. 4. 2020 moji maminku s mozkovou cévní příhodou na Neurologickou kliniku VFN. I díky jejímu včasnému zásahu maminku po trombolýze a angiointervenci propustili po 3 dnech bez následků domů.

MuDr. Blanka Z.


Dobrý den, chtěla bych poděkovat a pochválit tým výjezdové skupiny, který mě s dcerou vezl 8. května kolem půl osmé večer do FN Motol. Oba zdravotníci byli velmi profesionální, milí a vstřícní. Opravdu moc si takového přístupu vážíme. Děkujeme.

Kamila S.


Velmi děkujeme posádce, která k nám přijela 30.4.2020 za profesionální a vstřícný přístup. Moc nás potěšil i pan záchranář, který se přišel další den zeptat, jak se situace vyvinula. Děkujeme!

Denisa K.


Dobrý den, ráda bych poděkovala záchranářům, kteří k nám včera (tj. 2.5.2020) přijeli potom, co se dcera opařila vroucím vývarem. Jejich milé jednání bylo velkou podporou nejen pro dceru, ale i pro nás, jako rodiče. Mockrát děkujeme. S pozdravem,

Monika a Jonáš S.


Moc děkujeme posádce, která k nám přijela v půl deváté 30.4. a odvezla nás se zraněným synem na Bulovku za profesionální přístup a neuvěřitelnou trpělivost s ječícím vyděšeným dítětem.

Gabriela P.


Dobrý den, s velkou prodlevou, za kterou se omlouvám, bych ráda vyjádřila poděkování dvěma pánům, záchranářům ZZS Praha, kteří mi poskytli první pomoc po úrazu a poté mě dopravili do nemocnice. Úraz se mi stal 15. dubna 2020 pár minut před sedmou hodinou ráno v Karlově ulici, čili pánové buď zrovna přišli do služby a sotva se stihli obléknout, nebo, ještě hůř, byli ve službě již mnoho hodin. Každopádně ke mně byli velmi laskaví a pozorní, ačkoli pro bolest jsem rozhodně nebyla zrovna spolupracující pacient. Jejich milý a uklidňující přístup byl vysoce profesionální. Oběma pánům bych ráda vyjádřila poděkování, bohužel neznám přesně jejich jména.

Danuše A.


Ve středu 22.4.2020 odvážela posádka moji maminku do Thomayerovy nemocnice. Ráda bych jim tímto moc poděkovala za profesionální, ale i velmi lidský přístup. Maminka se díky nim dostala tam, kam měla a za to moc děkuji. Všem Vám přeji pevné nervy, hodně zdraví a mnoho šťastných příběhů.

Hana N.


Dobrý den, 22.4.2020, mi dcera volala záchranku v 5 hodin ráno do Klánovic. Chtěla bych alespoň, touto cestou poděkovat, za milé chování, prof. přístup a hlavně pomoc. Vím jen, že vyjeli z Černého mostu. Bohužel, nevím jméno, dvou záchranářů . Moc děkuji a jsem s pozdravem

Ilona F.


Dobrý den, moc ráda bych poděkovala za velmi milý, empatický přístup, trpělivost a ochotu všech pracovníků, kteří nám pomohli v situaci, kdy se jednalo o mého tatínka, měli jsme podezření na mrtvici, báli jsme se o něj, má svůj věk – v prosinci mu bude 90 let, jinak je velmi čiperný. Ještě jednou velké díky, zvláště v této době, kdy máte všichni práce nad hlavu.

S úctou Martina S.


Ve středu 15. 4. v odpoledních hodinách, jsem přivolal sanitku k rutinnímu převozu své matky do nemocnice. Během nástupu do vozu došlo, vzhledem ke komplikovanému zdravotnímu stavu mé matky, k nečekanému zvratu – srdečnímu selhání a celá věc se změnila v záchranu života. Maminku nakonec převezli do IKEMu, kde i přes veškerou snahu tamních lékařů po několika hodinách nakonec bohužel zemřela. Nejsem schopen posoudit výkony po stránce odborné, nicméně posádka sanitního vozu i následně přivolaní lékaři si podle mého názoru počínali velice profesionálně s upřímnou snahou pomoci. I když je to pro mě velice těžká situace, přesto, nebo snad právě proto bych rád poděkoval všem zúčastněným za jejich přístup.

Aleš M.


Dobrý den, ráda bych touto cestou poděkovala posádce sanitního vozu, která sloužila včera, v sobotu 11. 4. 2020, noční směnu. V dnešní době, která je pro všechny nelehká a pro zdravotníky zejména, jsem byla překvapena dokonale lidským a srdečným přístupem nejen k pacientce – moje maminka 83 let, ale i k nám, co se o ní bojíme a občas nevíme jak dál. V průběhu vyšetření a následného převozu do nemocnice jsem měla pocit, že komunikuji s někým, koho již léta znám, a ne, že jen někoho obtěžuji. Ještě jednou velice děkuji a smekám. Přeji krásný den a všem pevné zdraví.

Věra R. s dcerou


Dobrý den, Dovolte mi touto cestou poděkovat za profesionalitu a lidský přístup posádce, která ošetřovala mého otce dne 2.4. 2020. Zdraví

Oldřich H.


Moc děkuji všem čtyřem záchranářům za záchranu života před udušením vlastním jazykem při alergické reakci na léky 3.4.2020 🙂 . Byli jste moc hodní . Ještě jednou děkuji.

Kája O.


Vážení přátelé, dva vaši členové, kteří mě ošetřili a odvezli v pondělí 30.3. do Nemocnice na Františku, projevili velkou ochotu a profesionalitu, upřímně jim za to děkuji, i za jejich citlivý přístup. Takové zaměstnance je třeba velmi ocenit. S poděkováním a pozdravem

Alena M.


Vážený pane řediteli, chtěla bych touto cestou poděkovat za profesionální a obětavý přístup. Nejde o samozřejmost, ale o lidskou profesionalitu, pokoru a slušnost, která v dnešní společnosti chybí. Prosím poděkujte této posádce, která mě dne 24.2.2020 krátce po 18 hodině vezla s pořezanou rukou na Bulovku. Ještě jednou děkuji, přeji Vám i Vašim kolegům vše dobré.

Lenka P.


Dobrý den, moc děkuji za včerejší pomoc. Sanitka v této nelehké době přijela velmi rychle. Záchranáři byli neskutečně milí a profesionální. Velmi si jejích práce vážím a v této době ještě více. Ještě jednou děkuji za to, že o nás všechny pečujete.

Martina


Dobrý den, velmi ráda bych z celého srdce poděkovala paní doktorce a panu doktorovi, kteří zachránili život mého muže. Bohužel neznám jména, přesto doufám, že se k nim moje velké díky dostane. Šlo o záchranu může pořezaného pilou a pád, v neděli 13:30 v pražských Ďáblicích. Děkuji!

Daniela L.


Dobrý den vážení, ráda bych Vám všem poděkovala za Vaši práci, kterou v této době děláte, formou dortíků cupcake. Poveze je tam jeden soused, protože to jako vozíčkář nezvládnu sama. Děkuji za brzkou odpověď.

Lenka P.


Děkujeme vám za to co děláte.

Jiří M.


Dobrý den, ráda bych touto cestou záchranářům za perfektní ošetření mojí 93 leté maminky. Za jejich profesionální a lidský přístup jim patří dík celé rodiny. Ocenila bych, kdyby jim naše pochvala byla předána a Vám všem ze záchranky, kteří nám pomáháte v této výjimečné době ještě jednou děkuji a přeji mnoho, mnoho sil.

Marcela M.


Dne 27. 2. kolem osmé večer mě posádka ZZS HMP odvezla po zranění a záchvatu do Thomayerky – chovali se velmi příjemně, bylo to super. Pan záchranář byl velmi příjemný, ochotný a věcný. Díky! Jen tak dál. Prosím nesdělovat celé jméno do seznamu pochval a o předání pochvaly panu záchranáři, jméno netuším. Díky.

Jiří


Touto cestou vám všem chci za sebe i celou svou rodinu poděkovat za úsilí, které vydáváte na pomoc v tomto těžkém období. Jen jsem chtěla vyjádřit respekt a úctu.

Petra T.


Děkujeme posádce. Pánové nám nejen pomohli a miminko odvezli do nemocnice s akutním zánětem hrtanu, ale především nás velmi uklidnili. Přeci jen, když malé děťátko nemůže dýchat je to šíleně stresová situace a pánové od první vteřiny po příjezdu na nás působili velmi pohodově a klidně. Za to jim patří velký dík.

Zuzana V.


Dobrý den, ráda bych poděkovala a pochválila přístup výjezdu dne 5.3.2020. Příjezd posádky a i vyhodnocení situace bylo velmi rychlé a profesionální. Po zajištění mne předala posádka na urgentní příjem FN Motol a správně určili diagnózu CMP. I díky jejich rychlému vyhodnocení jsem již doma a navíc s minimálním následkem tohoto onemocnění. Ještě jednou děkuji.

S pozdravem Iva S.


Dobrý den, moc ráda bych chtěla PODĚKOVAT a POCHVÁLIT posádku, která jela pro mého tříletého syna s horečkou, která nešla srazit ničím a syn už měl i halucinace. Posádka byla naprosto profesionální, celou cestu mě uklidňovala, což se jí skvěle podařilo! Pánové byli strašně moc milí a příjemní a byla bych ráda, aby věděli, jak jsem byla spokojená!! Stalo se tak minulý týden 4.3., kdy jsem volala na dispečink. Děkuji za vás všechny a držíme palce s koronavirem!!! S pozdravem,

Kateřina H.


Dobrý večer, ráda bych jménem naší rodiny poděkovala posádce sanitky( jména bohužel nevím), která ve čtvrtek 5.3.2020 ošetřovala a převážela mého otce s exacerbací CHOPN III-IV do nemocnice na Homolce. Děkuji především za vstřícné, trpělivé a především lidské chování .

Daniela Š.


Dobrý den Dne 8.3.2020 se mi udělalo špatně v OC Letňany. A chtěl bych moc ocenit kvalitu a profesionální přístup vaší posádky. Moc jim prosím za mě poděkujte.

Děkuji Jan B.


Dobrý den, chtěla bych vyjádřit své poděkování a pochvalu ZZS která se postarala o mou dceru v pátek v nočních hodinách. Velice oceňuji nejen jejich profesionální přístup a jejich \“lidskost\“. Měla jsem i vlastní zkušenost a také byli úžasní. Smekám před každým, kdo tuto práci vykonává.

Petra N.


Dobrý den. Rád bych vyjádřil poděkování a pochvalu celé posádce ZZS za profesionální práci a péči při zásahu 1. 3. 2020 na Barrandovském mostě. Šlo o zástavu srdce cyklisty a díky vám byla resuscitace úspěšná. Pomoc byla rychlá a efektivní. Přeji mnoho úspěchů ve vaší důležité práci, velká poklona všem vám na ZZS.

Radko J.


Vaše posádka mne 7, 3, 2020. ošetřila a vezla s akutní bolestí břicha do nemocnice Vinohrady. Chtěl bych poděkovat za profesionální a velmi lidský přistup a skvělé chování. Děkuji

Viktor Č.


Vážení, chtěl bych velmi poděkovat za zásah posádce ZZS na Praze 10, a to 6. března 2020. Záchranáři byli velice profesionální a působili velice uklidňujícím dojmem. Veřejnost, a to i včetně mě, bere práci záchranářů a podobných složek jako běžnou součást života, čímž rozhodně není. Ještě jednou děkuji za všechny minulé, současné i budoucí pacienty a za Vaše nasazení a oddanost povolání, které je všeobecně nedoceněné.

Petr a Lucie.


Dobrý den, v úterý 3.3. jsem zavolal na pomoc posádku rychlé záchranné služby kvůli mé zdravotní indispozici. Pánové byli velmi přátelští, s lidským přístupem. Svými zkušenostmi mi velmi pomohli i při následném transportu na interní oddělení na Františku. Moc děkuji, profesionalita, týmová práce

Honza S.


Dobrý den, moc děkuji za práci a péči o mou osobu, kdy mi včera okolo 15,15 došlo k rychlému bušení srdce, které posádka zvládla s lidským přístupem a humorem. A i následný transport na internu u Františka proběhl skvěle, posádka se mi věnovala a za jejich čas a péčí patří obrovské poděkování.

Jan S.


Moc děkuji posádce vozu Q188 za milé, vstřícné a profesionální jednání při přípravě mojí manželky na převoz do Thomayerovy nemocnice dne 3.3.2020.

Zdeněk K.


Ráda bych touto cestou poděkovala posádce záchranářů,kteří mne vezli v pondělí kolem 13.hodiny z Jaselské do Vojenské nemocnice.Byla bych nesmírně ráda,kdybych jim mohla poděkovat osobně a znát jejich jména. Z celého srdce děkuji všem třem a obzvláště řidiči záchranáři,který mi svým klidem pomáhal zpomalit dech při hyperventilaci i na chodbě před příjmem.Nesmírně děkuji za jeho neuvěřitelnou psychickou podporu.Celý zdravotní tým jsou opravdu profesionálové ,kterým nechybí lidskost a především empatie. S úctou a díky

Michaela K.


Oceňuji profesionální a přitom lidský přístup posádky vozu, která dne 2.3.2020 v noci nejprve vyšetřila, stabilizovala a odvezla do nemocnice mojí ženu Lenku. Děkuji všem podobným profesionálům se srdcem na správném místě.

Martin Š.


Dobrý den, chtěla bych moc poděkovat a pochválit posádku č. 159, která včera zachránila život mojí dcery Anety. Zkolabovala v Arkádách v drogerii. Jednal se zřejmě o epileptický záchvat z vyčerpání, únavy. Je na pozorování v nemocnici. Touto cestou bych se chtěla také omluvit…tuto situaci jsem zažila poprvé, jestli jsem byla i mírně hysterická, promiňte. Každopádně moc děkuji, Váš přístup byl profesionální. Moc a moc děkuji

Alena Š. – matka Anety


Dobrý den, Chtěla bych moc poděkovat za úžasnou péči. Dne 13.2. 2020 jsem si v restauraci zlomila kotník pádem. Na národní třídě odtamtud jsem byla převezena do nemocnice na Karlově náměstí. Pánové co přijeli měli obrovskou trpělivost a díky nim byla bolest a cesta snesitelná. Strašně moc děkuji

Jana N.


Poděkování vozu č. 175 – výjezd 21.2.2020. Děkujeme za rychlou pomoc, kdy pánové záchranáři pomohli s přístupem odborníků s ošetřením a odvozem syna po kolapsu.

Jana B.


Chtěla bych tímto moc poděkovat jednak paní na tísňové lince a jednak pánům záchranářů, kteří nám dnes v podvečerních hodinách pomáhali zvládnout stav naší 2leté dcery při febrilních křečích. Paní na lince byla skvělá, uměla uklidnit, poradit. Páni jakbysmet, byli u nás v naprosto neuvěřitelném čase, milí, profesionální a přitom lidští. Tímto se přimlouvám za speciální odměnu pro tento tým. Takové lidi platit zlatem, jsou to andělé! Ještě jednou děkujeme a jsme moc rádi, že vás máme!

Lucie Č.


Dobrý den, Rád bych Vám touto cestou poděkoval za profesionál práci. Můj dík patří především posádce vozu z Radotínské základny, která dnes (20.2. 2020) zasahovala při úrazu mé matky v Řeporyjích. Posádka byla velmi ochotná, vstřícná a po všech směrech dokonale odborná. Za tuto práci patří Vám všem (ale především posádce) velký dík! S pozdravem

MUDr. Radek Č.


Dobrý den, chtěl bych poděkovat Vaší pracovnici Martině, která se o mě výborně postarala v pondělí 10. 2. 2020, kdy se mi na Praze 8 udělalo nevolno. Spolu s kolegou řidičem mě odvezli do Nemocnice Na Homolce na neurologii. Patří jim velké poděkování za profesionalitu a rychlost s jakou zvládají svoje poslání.

Petr J.


Zdravím,vím že píšu na ZS z Prahy ale nevím kam poslat pochvalu na záchranou službu vysočina,mohu požádat o předání na příslušná místa.chci moc pochválit profesionální a lidský přístup záchranáři, který mi pomohl psychicky v těžké situaci, děkuji za vaši práci a děkuji za předání

Radek K.


Rád bych zaslal květiny operátorce linky 155, která přijala můj telefonát dnes 10.2. v 10:17. Mohu pro tento účel poprosit o její jméno nebo jinou formu zprostředkování kontaktu? Děkuji.

Jakub T.


Moc děkuji za dnešní zásah a pomoc dceři záchranářům. Lepší si nedovedu představit.

Ladislav H.


Dobrý den, velice ráda jménem naší rodiny děkuji za naprosto skvělou pomoc paní operátorky na lince 155, která nás navigovala 10.1.2020 v pátek, myslím kolem 17,35 hod, přes 8 minut, jak máme zachránit maminku mého manžela. Babička zkolabovala, upadla do bezvědomí, přestala dýchat. Díky pomoci paní na telefonu se podařilo mému manželovi svojí maminku tzv. vrátit zpátky masáží srdce. Dále chceme poděkovat posádkám RZS a RLS, které dorazily asi do 8mi minut od našeho zavolání, a naprosto profesionálně se postaraly o další osud babičky. Myslíme si, že díky spolupráci celého systému jsme babičce dokázali všichni babičce zachránit život. Děkujeme za vaši práci, děkujeme za vaši profesionalitu a děkujeme za vaši lidskost.

Pavla R.


Děkuji a chválím celou posádku záchranné služby, která zasahovala 24.1.2020 časně zrána u srdeční příhody mého manžela v Praze 9 v Satalicích. Nejenom vysoká odbornost, ale i lidský přístup všech v čele s lékařem. Jsem Vám všem vděčná a ještě jednou ze srdce děkuji za záchranu mého manžela. Je to správný chlap, manžel a dědeček a ani po 40 letech společného života mě neomrzel.

Ivana H.


Dobrý den, velice děkuji vaší operátorce, která mi dnes v odpoledních hodinách dávala rady ohledně tatínka, který odmítal k lékaři. Pod pohrůžkou zavolání záchranky se nechal dovézt na pohotovost a zjistili mu akutní selhání ledvin, je na JIP. Děkuji z celého srdce za podporu a rady

Monika K.


Dobrý den, moc bych chtěla poděkovat posádce, která mne 21.10. 2019 zachránili život. Hlavně za jejich rychlý, lidský a odborný přístup. Už v sanitce jsme díky nim cítila, že všechno dobře dopadne, přestože se jednalo o infarkt Moc si vaší práce vážím a ještě jednou děkuji.

Marie P. s rodinou


Vážení záchranáři, dne 2.1.2020 volal můj manžel záchranku, jelikož se porod našeho syna blížil víc, než jsme čekali. I přesto, že jsme nemohli stihnout porodnici Apolinář, kde jsem byla registrována, ale museli jsme jet do nejbližší Bulovky, jsem vděčná všem konkrétním lidem, kteří mi pomohli, abych danou situaci zvládla. Záchranným autem přijela velmi milá mladá paní a dva mladíci, kteří mi pomáhali ve chvílích kontrakcí i mezi nimi, chválili mě a byli neskutečně pozitivní. Mám pocit, že si z daných náročných chvil nic moc nepamatuji, ale to, že jsem to zvládala s jejich pomocí mnohem lépe, to mi utkvělo. Velmi bych také chtěla vyzdvihnout práci operátorky, která s námi byla na příjmu do příjezdu záchranky a která byla i na dálku velmi erudovaná a nápomocná. A obecně jsem byla překvapená, jak rychle tady záchranka byla a jak rychle vše dokázali řešit. Tisíceré díky všem, že svou práci vykonali nejen odborně, ale také lidsky a s empatií.

Lucie


Dne 6.1.2020 jsem volala své mamince záchranou službu. Bohužel neznám jména posádky. Chtěla bych moc moc poděkovat za jejich ochotu a profesionální přístup. Děkuji

Veronika M.


Děkuji moc pánům vozu č. 157 za maximální usilí při výjezdu dne 8.1.2020 k mé dceři, především za velkou empatii, ochotu, lidský přístup, rady a rychlost.

Leona Z.


Dobrý den, v první řadě bych Vám ráda poděkovala na vaši náročnou práci. Jako terénní sociální pracovnice jsem nejednou volala klientům (seniorům) záchrannou službu a vždy se mi dostalo laskavého a profesionálního přístupu. V současné době mám v péči pána v seniorské věku, který nehovoří česky. Před nedávnem měl srdeční infarkt, volal tedy 112, dle jeho slov s ním nikdo nebyl schopen hovořit anglicky a zavěsili. Jelikož žije sám, musel se dostat na chodbu a požádat česky mluvící sousedku o pomoc se zavoláním záchranné služby. V současné době je velmi úzkostný, neví co může dělat, pokud by se podobná situace opakovala. Jelikož jsem v tu chvíli u klienta nebyla, tak samozřejmě nevím přesně, jak se celá situace odehrála, věřím tedy, že mohla chyba nastat i na straně klienta či selhala technika. Berte tuto zprávu, prosím, jako podmět k případnému zlepšení, ne jako kritiku. Moc děkuji a zdravím

Blanka R.


Dobry den, ráda bych moc poděkovala posádce z vozu, která zasahovala u mé autohavárie dne 3.1.2020 na Praze 10. Jejich péče, starost a empatie byla úžasná.I když jsem chtěla odvézt do nemocnice kde pracuji (VFN) bylo mi důrazně, ale empaticky vysvětleno proč to nejde.Tímto bych se chtěla i omluvit za svoji tvrdohlavost. Momentálně jsem v pracovní neschopnosti, ale pánům z posádky jsem slíbila poděkovaní. Slibuji,ze se za Vámi zastavím po uzdraveni a odměnu donesu. Ještě jednou moc moc děkuji, Vaše práce je neuvěřitelná a velmi náročná a klobouk dolů před Vámi. S pozdravem a úctou

Gabriela K.


Dobrý den. Dnes jsem volala záchranku staršímu pánovi, který měl bolesti.Rozhovor s operátorkou byl příjemný a klidný.Moc děkuji posádce vozu záchranné služby,která přijela velmi brzy a pána si ihned převzala.Byli to dva mladí muži,velice příjemní. Děkuji že máte takové úžasné lidi v týmu. Přeju do nového roku 2020 hodně štěstí a zdraví a osobních i pracovních úspěchů. S pozdravem

Věra D.


Dobrý den, rád bych tímto velice poděkoval posádce záchranky, která pro mě přijela domů dne 15.12.2019. Jak lékař, tak i řidič se chovali skvěle, byli velmi pozorní, ohleduplní a ve všem velmi nápomocní. Moc oběma děkuji a přeji všechno dobré jak v práci, tak i v osobním životě.

Pavel J.


Děkuji výjezdové skupině 117. Cením si vaší práce.

Vendula K.


Dobrý den, dne 21.12. 2019 jsem musela využít Vašich služeb… touto cestou bych chtěla pochválit a velmi poděkovat všem, kteří se na záchranné akci podíleli. Vážíme si Vaší práce, Všem obrovský DÍK !!!

Za celou rodinu Lucie J.


Chtěla bych poděkovat paní ze zách.služby,která mi dnes 4.1. pomohla s pánem,který měl asi ep.záchvat u nás v práci a ještě se udeřil do hlavy.Paní mě přesně říkala co mám dělat.Měla jsem strašný strach a paní ještě úžasně uklidnila i mě a díky ní jsem to zvládla než přijela sanitka.Prosím poděkujte té paní

Helena Š.

2019

Dobrý den, chtěl bych tímto poděkovat posádce ZZS z Petřin, která vyjela za moji mamkou. Oba předvedli naprosto profesionální a hlavně lidský přístup k pacientovi. Byli milí a srdeční a dovedli vnést klid a pohodu do situace, která není pro nás v tomto čase vůbec lehká. Jen kdyby bylo takovýchto lidí více i v jiných oborech. Ještě jednou velké díky. A to mám vyřídit hlavně za pacientku.

Děkuji. Roman, syn


Dobrý den. Rád bych pochválil tým sanitky, který mi vezl do nemocnice s ledvinovou kolikou dnes po půlnoci, možná včera před půlnocí. Paní i pán byli velmi milí, ochotní, příjemní a z mého pohledu profíci na svém místě. Vážím si všech záchranářů a takovýto personál mi opravdu mile překvapil a zaslouží si pochvalu. Jestli to jde, podejte jim mé díky, zaslouží si to.

Pavel


Ráda bych moc poděkovala celému výjezdu vedenému paní doktorkou, která přijela ve čtvrtek 29. srpna v Praze-Suchdole na pomoc pánovi se srdeční zástavou, který byl právě návštěvou u našich mladých. Udělali všechno možné i nemožné, aby ho zachránili, navíc pracovali ve špatných podmínkách , v úzké málo osvětlené chodbičce a ještě měli za zády jednu ne moc příjemnou paní . Všem prosím vyřiďte naše díky a já dodatečně navíc ještě pánovi – myslím že též ze záchranky, jehož jméno si už bohužel nepamatuji, který vedl v loňském školním roce kurz první pomoci pro učitelky a asistentky MŠ v Suchdole a jehož rady nám v prvních chvílích pomohly se zorientovat v situaci a ve spolupráci s operátorkou alespoň začít s masáží srdce. Ještě jednou díky.

Zuzka


Dobrý den, tímto moc chválím a zároveň děkuji posádce za včerejší profesionální a empatický přístup při ošetření a převozu z polikliniky Bioregena, Kyje do nemocnice Královské Vinohrady. Bližší informace k posádce nemám, přesto věřím, že se k nim tato informace o PODĚKOVÁNÍ a POCHVALE dostane. Za tuto zodpovědnou práci máte můj velký obdiv!!!!!!!

S pozdravem J.


Dobrý den, ráda bych poděkovala záchranářům, které jsem musela dne 13.8. zavolat k mé mamince (84 let), která v koupelně upadla a zlomila si krček stehenní kosti. Jejich práce byla skutečně dokonalá a profesionální a musím ocenit i jejich milý a lidský přístup v nastalé situaci. Děkuji i operátorce, která poskytla odbornou pomoc během volání a po dohodě se záchranáři odeslala maminku do FN Motol, kde byla druhý den provedena úspěšná operace.

Helga


Dne 7. 8.2019 přijeli k mému zraněnému synovi dva Vaši zaměstnanci. Chci jim strašně moc poděkovat za profesionální a hlavně lidský přístup. Neskutečně dobrá práce, pánové!!! Kéž by takových lidí bylo víc, važte si jich. Ještě jednou moc děkuji!!!

Alena


Vážení, dne 30.7.2019 jsem byl účastníkem dopravní nehody na Dvořákově nábřeží, kdy jsem musel být ošetřen a následně odvezen do VFN na Karlově náměstí. Tímto bych chtěl alespoň touto formou poděkovat zasahujícím zdravotníkům a paní doktorce za poskytnutou péči i podporu v této pro mě složité situaci. Všichni byli velmi milý a ochotní, a určitě i díky nim nakonec dopadla celá nehoda bez vážnějších následků.

Richard


Dobrý den, vážení, chtěla bych poděkovat pánům ZZS, kteří se včera ujali mé kamarádky paní Evy, která upadla v Letenských sadech a zlomila si ruku ( po 18:00 hod.). Obě jsme se shodly, že přístup k pacientce byl příkladný a jejich odbornost na vysoké úrovni a tak jsme měly díky těmto pánům štěstí v neštěstí. Omlouvám se, že si nepamatuji jejich jména a budu ráda i má kamarádka, vyřídíte-li jim, že jim moc děkujeme a chválíme. Poděkování, prosím předat i paní ( opět se omlouvám – jméno si nepamatuji), která zajistila rychlou pomoc.

S pozdravem Růžena a Eva


Dobry den, chcela by som sa velmi pekne podakovat Vasim kolegom, ktori boli pri mojom uraze zo dna 16.07.2019 pod Vysehradom. Podakovanie plati pre vsetkych troch. Zachovali sa velmi profesionalne a co som v tom momente velmi potrebovala aj ludsky. Takze velmi rada vyuzivam tuto cestu na to, aby som vyzdvihla ich pracu a podakovala sa. Krasny den prajem.

Ludmila


Dobrý den, chtěl bych poděkovat za perfektní profesionální výkon vašich kolegů, kteří u mě doma zasahovali v sobotu 27.7. 

Václav


Dobrý den, touto cestou děkuji za lidský a profesionální přístup osádce vozu ZS č. 165 , která mne dne 31.7.2019 přivezla s podezřením na srdeční příhodu do Thomayerovy nemocnice na interní oddělení. Velmi si práce ZS vážím a přeji všem hodně zdraví. Ještě jednou díky. Helena


Manželka po operaci v děloze druhý den ochrnula na levou nohu, velký problém pohybovat se po bytě. Diagnostikovali manželku na místě, velmi opatrně dostali do sanitky ze 4. patra ( křeslo se do výtahu nevešlo), provedli testy a zajistili odvoz do VFNKV. Chtěl bych všem třem touto cestou poděkovat. Veliké díky. Citlivý přístup, profesionalita.

Manžel Jiří


Dobrý den, chci touto cestou poděkovat záchranářům, kteří přijeli v pondělí 15.7.2019 k pádu mé 2,5 leté dcery z odrážedla, kde si roztříštila zub který jí byl v Nemocnici Motol vytržen a vše dobře dopadlo. Děkuji za profesionální přístup a pochopení.

S pozdravem Tomáš


Dobrý den, dne 7.5.2019 mne posádka vozu 189 vezli na urgentní příjem do FNKV. Chci poděkovat a pochválit jejich naprosto profesionální a empatické chování, neboť jsem toto absolvovala poprvé v životě. Ještě chci poděkovat za jejich lidský přístup a porozumění. Také chci poděkovat pracovnicím v telefonní centrále za jejich nelehkou práci. Přeji hodně úspěchů

a jsem s pozdravem Alena


Dobrý den. Ráda bych vyjádřila poděkování a pochvalu vašim pracovníkům ZZS a paní doktorce za profesionální odvedenou práci, péči i pochopení (v mém případě srdeční kolaps) při příjezdu v pátek 19. 7. Pomoc byla rychlá a efektivní (bohužel skončila jsem skončila v nemocnici) a zbývá jen dodat : kéž by se to dalo říci o všech ostatních zdravotnických zařízení. Přeji mnoho úspěchů ve vaší důležité práci. Krásný den všem.

Michaela


Dobrý den, chtěla bych touto cestou moc poděkovat posádce záchranné služby, která přijela k DN včera, tj. 15.7.. Moc děkuji za profesionální péči a vlídný a lidský přístup, kterého se nám (mně se synem) dostalo při ošetření po DN. Prosím předejte naše poděkování. Moc děkuji.

S pozdravem Helena


Dobrý večer! chválíme paní doktorku tuším,že V.K. a jejího kolegu( z vozu KQ109) ,kteří přijeli dne 14.7 kolem 15.00 ohledat do Strašnic naši zesnulou babičku, děkujeme!! za jejich upřímný lidský přístup, který značně zlehčil situaci, která se nám přihodila.

Dana, Jarka a Michal


Ráda bych poděkovala týmu záchranářů, kteří přijeli ošetřit mou dcerku Zuzanku (2roky) po urazu hlavy. Chtěla bych vyzdvihnout jejich skvely přístup k dětem. S dcerkou bezvadně komunikovali, nenasilne ji poskytli prvni pomoc a v neposlední řadě uklidnili i mě. Bohužel jsem se nezeptala na jejich jména, tak doufám, že se k nim pochvala dostane aspoň touhle cestou, protože tenhle přístup opravdu ocenuji!

Veronika


Dobrý den, Chtěla bych vyjádřit poděkování za skvělý a profesionální zásah a lidský přístup 26.6. Moc děkuji.

S pozdravem Jana


Velice chválím a mnohokrát děkuji posádce 198, kteří zasahovali v úterý 2.7.2019. Pánové, jste lidé na správném místě, profesionální přístup, milé a povzbudivé jednání.

Martina


Moc děkuji skvělým záchranářům, kteří dnes převáželi mého dědu z domova do Motola. Děkuji za profesionální a při tom lidský přístup i přes otřesné bytové podmínky zásahu. Děkuji za jejich skvělou práci!

Eva


Moc děkuji za velmi profesionální přístup a následný spontánní zájem záchranáře ze sanitky č. 171 (bohužel neznám jméno) dnes při výjezdu do Řep k mojí mamince, která si zlomila páteřní obratel. Je to člověk na pravém místě a tímto mu chci moc poděkovat.

Markéta


Dobrý den, velmi bych chtěla poděkovat posádce vozu – paní a pánovi, kteří vyjížděli v neděli 30. 06. 2019, za jejich odbornou a LIDSKOU pomoc a péči. “Bez vás bych to nezvládla.”. Tato zpráva je nejen poděkováním a pochvalou, ale i přáním, aby i záchranářům byly pro jejich nelehkou službu veřejnosti (pacientům) poskytovány ty nejlepší podmínky jejich zaměstnavatelem, protože si je skutečně zaslouží.

S pozdravem Gabriela


Dobrý den, dne 20.6. vezli vaši záchranáři, mého otce z Modřan na Homolku s těžkým ústřelem zad. Musím poděkovat za jejich profesionalitu, empatii a vstřícný přístup. Byl jsem rád a klidný hned po \“prvních tónech\“ jejich projevu. Chlapci vytvořili pro vystresovaného tátu a potažmo mámu a vlastně i mě, úžasnou atmosféru klidu a předvedli skvělý výkon. Pozdravujte je, dejte jim pytel odměn a považujte si jich!!! Děkuji vřele jménem celé rodiny.

Honza


Dobrý den, i když je to již cca rok, chtěla bych poděkovat za péči o mého syna, velmi pozitivní přístup a milé, lidské jednání obou záchranářů, kteří přijeli na zastávku MHD busů v Braníku. Synovi (12 let) se udělalo v autobusu špatně, omdlel, nemohl chodit – dokonce nohy chvíli vůbec necítil. Záchranáři se postarali jak o mého syna, tak nakonec i psychicky o mě. Synovi naštěstí nakonec po převozu do Thomayerovy nemocnice nebylo zjištěno žádné závažné onemocnění, ale i tak bych chtěla všem poděkovat ještě na tomto místě. Je to sice pozdě, ale přeci. Ještě jednou moc děkuji.

Míla, maminka


Dobrý den, ráda bych poděkovala kolegům, kteří nám již dvakrát ve velmi krátkém čase velmi pomohli. Jednou to bylo při pomoci synovi, který spadl a rozsekl si hlavu a druhý, kdy jsem spadla ze schodů a nakonec skončila s 8 stehy na noze a nechodící sádrou. Pracovala jsem v nemocnici a mimo jiné řešila stížnosti pacientů a vím, že poděkování je jako šafránu. Chci velmi poděkovat záchranářům, kteří pomohli mě i synovi. Velmi si Vážím jejich lidského přístupu, shovívavosti, pomoci a uklidnění. Nikdy jsem si nemyslela, že budeme volat RZS, ale bohužel jsme neměli jinou možnost, ačkoliv jsme si stále v koutku duše říkali jestli je to správné. Posádky, které k nám přijeli byly úžasné profesionální a moc nám pomohli. Děkujeme, že jste tady pro nás!!!!!

Barbora


V pátek 21.06. jsem volala pro mamku rychlou záchranku na adresu do Lešetinské v Modřanech .Přijela paní doktorka s posádkou 3 lidí. Chtěla bych poděkovat všem za lidský přístup jak ke mně tak profesionální k mamce. Život mamce se už zachránit nepodařilo, ale svým přístupem mně paní doktorka moc pomohla. Jen více takových lidiček. Přeji krásný večer.

Hana


Milá ZZS, chtěla bych velice poděkovat vám všem a vyzdvihnout práci posádky, jejichž jména bohužel nevím, ale přijeli 15.6.2019 na pomoc mému téměř 80letému tatínkovi Václavu, který upadl do hypoglykemického šoku, což jsme bohužel neměli jak poznat, jelikož jeho glukometr vypověděl poslušnost. Velice ocěňuji skvělou práci, obrovskou empatii, slušnost, neuvěřitelně lidský přístup a obrovskou dávku trpělivosti těch dvou pánů. A znovu tímto děkujeme za záchranu života našeho tatínka, dědečka i pradědečka. Klidné služby přeji.

Eva


Tímto moc děkuji brisknímu zásahu posádky zde na Praze 6 v Ruzyni. Omdlela mi manželka na WC, i přes stížené přístupové podmínky zde v ulici, pánové tu byli bleskově, snad pod 5 minut, možná 3, prostě hned. Užasní profíci, paní mi zkoukli ze všech stran, aby se něco nepodcenilo, dostal jsem naprrosto přesné, polopaté instrukce co a jak, prostě smekám a děkuji. Slibuji, že jak někde uvidím mrhání jejich silami v podpobě podnapilých a ještě třeba agresivních \“pacientů\“ vůči ZZS, nebudu lhostejný a půjdu jim dát zodpovědně do držky. Těm podnapilým, samozřejmě. Ještě jednou děkuji.

David


Dobrý den, ráda bych poděkovala a pochválila Vaší posádku, která byla vyslána na mou žádost dne 12.6.2019 na Barrandov k mému dědečkovi, který je neslyšící a je s ním velmi těžká komunikace. Vaše posádka číslo vozu : KQ 163, se chovala velmi profesionálně, klidně, a lidsky. S dědečkem komunikovali tak, aby vše pochopil a nebyl nervózní, moc děkuji za Vaši práci, jsem moc ráda, za Vaše záchranáře, jsou to velmi empatičtí lidé, kteří se chovají skvěle i za toho úmorného vedra, které panuje. Veliké díky, věřím, že jim má slova předáte.

S pozdravem Veronika


Chtěla bych poděkovat záchranářům RZ, kteří ve čtvrtek 13. 6. v 18.05 zasahovali u nehody mého syna, kterého srazilo auto. Záchranářům patří obrovský dík za jejich profesionální a zároveň velmi lidský přístup. Z celého srdce děkuji já jako matka a také syn, který to díky nim dobře zvládnul.

Hana


Dobrý den, ve čtvrtek 6.6.2018 kolem 13. hodiny mě vaši kolegové ze Žižkova poskytli pomoc, při které jsem si nepřipadala jako hypochondr. Už v sanitce mne zklidnili svým chováním natolik, že jsem zbytek útrap zvládla ,, levou zadní ‘’ a za to jim oběma, alespoň touto cestou děkuji! Jejich práce si vážím.

S úctou Vlasta


Dobrý den, minulý pátek v době mezi 16:45 – 17:00 hodin po mém napadení pro mne přijela Vaše záchranná služba, lidštěji řečeno Vaši zdravotníci. Po ošetření tržné rány oka jsme i s přítelkyní odjeli do nemocnice Nad Bulovkou. Musím velice poděkovat za přístup zdravotníků záchranného vozu, i třeba za regulaci teploty ve voze, což v těch vedrech a po stresové situaci jsem vnímal opravdu hodně pozitivně a tím spíše, že jsem k tomu nemusel nikoho nabádat. Zdravotníci se mnou jednali profesionálně, s rozvahou a rovněž mě po stresové situaci podpořili i psychicky, čehož si nesmírně cením, sami asi zaslechli, co se stalo a viděli výtržníka, takže si jejich reakce, rychlosti ošetření, odvozu v doprovodu přítelkyně vážím a chtěl bych těmto zdravotníkům vyslovit svou pochvalu. Neznám jména oněch pánů, ale věřím, že se k nim Vaším prostřednictvím má pochvala k nim dostane.

Děkuji jim i Vám a jsem s úctou Arkan


Před půl hodinou jsem na Vypichu pomáhal pánovi shánět záchranku. Byl potlučený po zakopnutí o obrubník. Vzala ho do ošetření nahodile kolem jedoucí velká sanitka. Chování zdravotního personálu sanitky bylo vzorné a vše proběhlo bez problémů.

Děkuji, Jiří


Včera,/ v pondělí/ dne 10. 06. 2019 mně po mém pádu na balkoně na výše uvedené adrese vůz Vší záchranky č. 168 odvezl do Thomayerovy nemocnice na ambulanci G3. Oba dva pracovníci záchranky byli ke mně velmi milí, ochotní, přátelští a vtipní. Slíbila jsem jim, že pošlu poděkování za jejich naprosto profesionální přístup k 72-leté pacientce a tak tak činím. Přeji Vám více takových pracovníků.

Olga


Dobrý den, chtěl bych alespoň touto cestou poděkovat mužské posádce sanitky, která mě vezla včera dne 9-6-2019 z cyklostezky Zbraslav – Radotín (od mostu pražského okruhu). Nepamatuji si bohužel jména ani SPZ, vezli mě do nemocnice v Krči – Thomayerova nemocnice na oddělení ORL s úrazem obličeje a rukou. Musím poděkovat za mimořádně lidský a profesionální přístup nad rámec jejich povinností. Patří jim velký dík.

S pozdravem Pavel V.


Děkujeme za včerejší zásah ve Stromovce, kde si má dcera zlomila ruku. Díky patří operačnímu středisku i posádce vozu, práce všech byla profesionální. Číslo vozu jsem bohužel nestihl zaznamenat. Vaší práce si ceníme. Kdokoliv ze zúčastněných je srdečně zván k nám, aby si vyzkoušel lukostřelbu. Samozřejmě zdarma. P.S. Ještě včera jsem nainstaloval aplikaci Záchranka a na můj podnět to udělalo i několik známých. Snad to pomůže i v dalších případech.

Michal


Ráda bych moc poděkovala osádce vozu ZZS, která dne 4.6.2019 přijela pro moji 83letou maminku. Oba byli velice milí, chápaví a profesně skvělí ! Muž moji 85 kg maminku zvedl, skvěle ji i naložil a odvezl po schodišti, bála jsem se, že to ani není ve 2 možné, ale perfektně to zvládli. Po celou dobu byli oba velice milí a laskavá a to je v takovéto situaci úžasné. Prosím o jejich pochvalu za profesionální chování. Děkuji.

Jitka


Dnes 3.6.2019 se mi udělalo špatně a dostala jsem silné bušení srdce. Byla jsem nucena volat ZS.Na druhém konci byl naprosto skvělý operátor to, že byl velmi profesionální o tom ani nebudu hovořit, ale musím říci,že jeho lidský a empatický přístup mne opravdu zklidnil tak, že nebyl nutný výjezd. Tímto bych Vám chtěla poděkovat a popřát hodně sil.

Děkuji Vám, Martin


Dobry den, chtel bych Vam moc podekovat za super praci. Minuly ctvrtek rano (30.5.) jsem se setkal na kole s autobusem. Autobus me nabral bokem. Vasi kolegove z vyjezdu mne velmi pomohli, osetrili povrchovky na miste a nasledne me odvezli do nemocnice (Krc), I kdyz jsem nechtel. Myslel jsem si ze je vse ok. Nakonec jsem se nechal presvedcit a meli pravdu, odnesla to ruka a sadra. Pristup Vasich kolegu byl naprosto super, moc dekuji . Jeste jednou dekuji za super praci a preji Vam co nejmene urazu.

Diky Premysl


Dobry vecer. Dnes kolem pulnoci (24.5.2019) jsme se na vas obratily s prosbou o pomoc kvuli epileptickemu zachvatu meho otce. Tatinek je onkologicky pacient, v tezkem stavu. Za posledni mesice se u nas vystridalo mnoho vasich posadek. Ale takovy pristup, s jakym jsme se setkaly dnesni noc, zaslouzi zpetnou vazbu a oceneni. Velmi nas to s maminkou zasahlo. Oba panove profesionalni a tak LIDSTI! Komunikace s pacientem, komunikace a podpora rodiny, peclive zachazeni pri prevozu do sanitky. Opravdu jsme se dosud s nicim podobnym nesetkaly. Pokud se nepletu, panove prijeli z centraly z Cerneho Mostu. Jeste jednou mnohokrat dekujeme!

Alexandra


Dobrý den, rád bych touto cestou ještě jednou poděkoval posádce záchranného vozu, který vykonával dne 22.5.2019 zdravotní dozor ve Žlutých lázních na akci S KOČÁRKEM PRAHOU 2019. Oba pracovníci sanitního vozu působili velmi zdvořile, komunikativně a profesionálně. Velmi si vážím jejich práce a nasazení.

S pozdravem Tomáš Kuneš, ředitel neziskové společnosti S KOČÁRKEM PRAHOU.org, z.ú.


Dobrý den, včera jsem si volala v 11h záchranou službu. Chtěla bych moc poděkovat vaší službě jak se o mne postarala. Paní operátorka byla milá a vstřícná . Chtěla bych hlavně poděkovat mužům, kteří se o mne velmi ochotně s klidem a se zájmem mi pomoci postarali. Moc děkuji a jsem ráda, že máte tak ochotný, vstřícný a lidský personál. Hezký den a hodně štěstí i vám všem.

Martina


Moc ráda bych poděkovala záchranářům, kteří přijeli v neděli 19. 5. těsně před půlnocí a vezli mě do Thomayerovy nemocnice. Opravdu moc děkuji celé posádce. Záchranář popisoval, co právě dělá, co mě v nemocnici čeká, jaká může být příčina mých potíží, a ať se hlavně nestresuji, kdyby se ukázalo, že jsem je volala zbytečně, což pro mě bylo hodně důležité. Nejvíc jsem oceňovala profesionální, ale hlavně empatický a velmi lidský a slušný přístup. Moc Vám děkuji, vyřiďte to, prosím, i Vašim kolegům! Vaše práce má smysl!!

Veronika


Dobrý den, chtěla bych tímto poděkovat za profesionální vystupování Vaší zaměstnankyni. Její ochotu i vstřícnost jsem měla \“bohužel\“ možnost využít letos již podruhé.

Děkuji Marta


Dobrý den vážení, dovoluji si poděkovat týmu vozu ZZS, který mě převážel po luxaci ramene, kdy se mi nedařilo si jej zpětně \“nahodit\“. Oba pánové byli velmi milí, altruističtí a dokázali se vcítit do mých potřeb a možností. Vše mi vysvětlovali, snažili se, incident řešili s klidem a po samovolné repozici při nenadálém osobním pohybu ve voze RZS jsem byl teprve převezen do nemocnice. Ještě jednou těmto děkuji za péči a přeji mnoho životních i profesních úspěchů.

Tomáš


Dobrý den, chtěla bych moc poděkovat a pochválit vaše kolegy z posádky KQ163, kteří měli službu večer 13/5 – převáželi moji sousedku s akutní bolestí v bederní páteři. Pánové byli příjemní, naprosto klidní, byla jsem úplně fascinovaná jejich přístupem. Moc díky!

Štěpánka


Dobrý den, dnes jsem potřebovala odvézt maminku do nemocnice s dýchacími potížemi. Pánové, přijeli rychle, byli milí a vstřícní a měli s mojí 76letou těžce nemocnou maminkou úžasnou trpělivost. Bohužel nejde zaškrtnout pochvala i poděkování najednou – takže kromě pochvaly i veliké poděkování oběma. Bohužel jsem si nezapamatovala jména, jenom číslo 116 na autě. Takže pánům ze sanitky 116 moc děkuji. Paní na dispečinku měla velmi příjemný a uklidňující hlas – takže i té děkuji.

Michaela


Velké díky za včerejší rychlý zásah, v OC Palladium mne přepadla alergická reakce s rychlým nepříjemným průběhem. Velké díky za profesionálnost, rychlost, ochotu a hlavně velice milý vlídný přístup. Moc děkuji !!! Pro mě jste byli jak 4 andílkové v danou chvilku.

Petra


Dobrý den, chtěla bych moc poděkovat operátorům i zasahujícím hlídkám. Nejen, že díky operátorům jsme otce dohledali, ale i ochota posádky předat můj kontakt v nemocnici než přijedu. Posílám vám všem velké díky za ochotu a pomoc. V dané situaci mi velmi pomohl váš klid a nakonec vše dobře dopadlo.

Jana


Dobrý den, chtěla bych pochválit a poděkovat za pomoc tatínkovi, když dnes zkolaboval kolem poledne ve Vršovicích a kolem 16 na Praze 1.V obou případech profesionální přístup. Tatínek má těžkou demenci, odešel z domova a ztratil se. Ještě jednou děkuji, že tento příběh má šťastný konec.

Ivana, dcera


Dobrý den, jsem prakticky nevidomá pacientka a byla jsem 30. 4. vašimi zaměstnanci vezena na ošetření do Motola. Chci jim moc poděkovat a pochválit je za přívětivý a profesionální přístup, bez předsudků vůči mému postižení. Také je vidět, že jsou informováni a umí se zrakově postiženými pracovat. Zdaleka to takto totiž bohužel nefunguje všude. Proto za tento naprosto profesionální přístup děkuji. S pozdravem

Kateřina


Dobrý den, pozdě ale přece. 27/2 ve dvě hodiny v noci a druhý den rovněž v noci jsem volala záchranku. Je mi 83 let, nemohla jsem dýchat, děti s autem daleko. Záchranka přijela během pár minut, záchranáři byli velmi ochotní, pomohli, dovezli do Thomayerovy nemocnice a druhý den se to opakovalo. Omlouvám se za opožděnou reakci, ale teprve teď zase žiju a chválím jejich rychlost, obětavost, pomoc. Bohužel neznám jejich jména, ale vyslovte poděkování všem, kteří se takto chovají a pomáhají. Ještě jednou moc děkuji.

Růžena


Přeji hezký den, chtěla bych moc poděkovat za velmi hezké jednání a hlavně za velkou pomoc posádkám sanitních vozů dne 27.3.2019 a dne 23.4.2017 při převozu do FTN Praha 4 neurologie ( měli se mnou dost práce). Dříve jsem to ze zdravotních důvodů nezvládla. Jsem moc vděčná za jejich péči a rychlou pomoc. Děkuji moc.

Marie


Dne 3.4.2019 odvezla záchranná služba moji maminku z Balabenky (Praha 9) do nemocnice Bulovka. Oceňuji za rychlý příjezd, chápavý a profesionální přístup posádky sanitky. Bez pomoci bych mamku nedokázala sama do nemocnice dopravit. Děkuji.

Světla


Dnes 15.04.2019 jsem volala zahranku kvuli horecce sestilete dcery, ktera, jak jsem si myslela mela krece. Pani, jmeno ktere, na nestesti nevim, ale vim ze byla na pracovisti 4 me velmi dobre poradila, uklidnila, a byla naprosto profesionalni. Vim, ze vase prace je ne jenom velmi slozita, jako kazda prace s lidmi, ale i hodne zodpovedna. Tim vice se vazim lidskeho a vztricneho pristupu pani operatorky.

Viktorija


Děkuji záchranářům z vozu 148 za perfektní práci při mém kolapsu. Jsou výborně odborně připraveni a velice empatičtí. Upřímně děkuji.

Ilja


Dobrý den, dne 22.3.2019 jsem byla sražena osobním automobilem. Ráda bych touto cestou poděkovala záchranářům, kteří se o mě báječně postarali. Jejich přístup byl velice milý, soucitný a srozumitelný( vše mi vysvětlili). Cítila jsem se s nimi v bezpečí. Vyřiďte jim prosím mé velké díky.

Renáta


Dobrý den, chtěla sem dodatečně poděkovat za zásah vaší služby. 2.12.2018 jsem volala o pomoc 155 (uklouzla jsem na náledí a zlomila si stehenní kost). Sanitka přijela opravdu rychle, jen mě na chodníku přes zaparkovaná auta přehlédla, ale po mé navigaci mě našli a přes to, že sami klouzali mě v pořádku dopravili do Tom. nem. Děkuji za ochotu, je mi skoro 70 let, zranění ještě není vyléčené a budu vděčná za pomoc.

Marie


Chtěla bych jménem celé své rodiny poděkovat týmu ze sanitky 153 za velmi přívětivý a profesionální přístup.

Lucie


Dobrý den, chci velice poděkovat posádce RZS ( žena a muž, bohužel jména neznám). Dne 25. 3. převáželi mého manžela do nemocnice na Bulovku. Velké díky za profesionální a hlavně lidský přístup, jak manželovi, tak k mé osobě.

S pozdravem Dagmar


Dobrý den, rádi bychom poděkovaly posádce, z Černého Mostu, která dne 1.4.2019 kolem zasahovala u paní H., za její lidský a zároveň profesionální přístup. Přejeme jim mnoho energie a pevné nervy při jejich náročné práci.

Děkujeme. Daniela a snacha


V pátek 29.3. odvážela záchranná služba moji maminku do nemocnice v Motole. Moc děkuji sestřičce nejen za profesionální zásah ale hlavně za empatii a lidský přístup, který se v dnešní uspěchané době bohužel vytrácí. Přeji vám více takových empatických zaměstnanců.

Regína


Děkuji tímto za milé a vstřícné chování při dnešním výjezdu vaší posádky. Velmi si vážím práce lékařů i ostatních zdravotních pracovníků, kteří měli pochopení pro naši situaci, kdy jsem volala záchrannou službu k dítěti s neklesající horečkou, bolestí hlavy, bolestí v zátylku a zvracením. Měla jsem podezření na závažnější nemoc než na virozu, vzhledem k trvalé a urputné bolesti hlavy mého syna. Ještě jednou tedy děkuji za poskytnutou profesionální péči. Jsem si vědoma, že v době viroz je práce lékařů velmi náročná a stresující. Přesto všichni byli vstřícní, zejména paní doktorka, která syna jako první ošetřovala v sanitce. Děkuji i jménem pacienta Radka.

S pozdravem Eva – matka


Dobrý den, chci touto cestou poděkovat děvčatům z podatelny, které mne ochotně nasměrovaly na pí. Věru a hlavně jí, která věnovala ochotně svůj čas řešení problému se ztrátou sluchadla mé 97leté maminky během převozu do nemocnice. Ještě jednou děkuji.

MUDr. Michaela ******


Děkuji posádce sanitního vozu č.151. Dne 17.3.2019 odpoledne jsem potřeboval ošetření po pádu na hrudník. Sanitka přijela v krátké době a přístup obou záchranářů byl velmi profesionální a lidský. Velmi mi pomohli.

Děkuji, Bedřich


Při mém převozu na ortopedii do Vinohradské nemocnice dne 25.2. si počínali velmi profesionálně pánové posádky záchranného vozu. Od příchodu do bytu až do nemocnice mě dokonale uklidnili, jejich počínání mi hodně pomohlo přemáhat bolest postižené pravé nohy. Píši trochu opožděně, ale nicméně upřímně. Více takových záchranářů S úctou,

Přemysl


Dobrý den, dnes v mém kadeřnictví jedna starší zákaznice omdlela, byla jsem tam s ní sama a byla jsem opravdu velmi vystrašená. Ráda bych tímto poděkovala záchranářům kteří přijeli opravdu rychle, byli slušní a hlavně opravdu profesionalové ….ještě jednou velké díky.

Erika


Dobrý den, chtěla bych moc poděkovat slečně a pánovi, kteří mě v pátek 8.3. dopravili bleskurychle na infekční oddělení na Bulovce. Jejich chování a péče byly skvělé a profesionální. Moc si Vážím Vaší práce a děkuji, že ji děláte s dobrou náladou, přestože nepochybuji o její náročnosti. Ještě jednou děkuji za Vás přístup a přeji co nejméně pacientů! S pozdravem,

Tereza


Dobrý den, dovolte, abych vyjádřila pochvalu a rovněž poděkování za dnešní (8.3.) výjezd ZZS HMP k mému manželovi, a to konkrétně posádce vozu č. 142 a doprovodnému vozidlu. Posádka byla u manžela ve velmi krátkém čase a následně mu poskytla odbornou péči na vysoké profesionální úrovni a současně s lidským přístupem, jak k němu jako pacientovi, tak ke mně jako příbuznému, který pomoc ZZS zavolal. Ráda bych touto cestou ocenila práci uvedené posádky výjezdu a současně ZZS HMP.

Helena


Chtěla bych moc poděkovat dispečerce a záchranářům, kteří po mém zavolání přijeli pomoci mé babičce, které se špatně dýchalo. Moc vám děkuji. Jste velice nedocenění. Bez vás bychom se neobešli. Teprve až když se něco stane, si uvědomíte, jak jsou tito lidé neskuteční. Jsou to hrdinové. Ještě jednou moc děkuji. Nikdy na ten pocit, když jste přijeli, a já na pomoc nebyla sama, nezapomenu.

Tereza


Ráda bych touto cestou moc poděkovala vaší posadceRZP 127 za perfektní přístup k našemu tatínkovi, ke kterému přijeli 28.2.2019 a podali mu první pomoc a tímto nám ho zachránili, ještě jednou moc děkujeme.

Dáša


Velký dík za profesionální a zároveň velmi lidský přístup patří osádce vozu RZS, která 26.2. v 17h poskytovala pomoc mojí dceři při anafylaktickém šoku a následně ji předala na Kliniku DDL, Ke Karlovu 2. Můžete být na své záchranáře opravdu hrdí. Prosím, předejte jim i moje poděkování a přání mnoha sil a úspěchů v jejich náročné profesi.

Eva


Dobrý den, chtěla bych pochválit vaší posádku ze sanitky č.193. Měli opravdu vřelý, lidský přístup a špičkovou jízdu, takhle mě dlouho nikdo nesvez ani v osobáku. Ještě jednou jim děkuji za pomoc,

Barbora


Dobrý den, ráda bych touto cestou poděkovala záchranářům, kteří zasahovali při dopravní nehodě, která se stala dne 22.2.2019. Jednalo se o nehodu, kdy autobus nedal přednost protijedoucímu vozidlu, kde došlo ke srážce a následně autobus pokračoval dál a naboural zaparkované vozy a zastavil se až o budovu. Já jsem jela s manželem a se dvěmi dětmi( 5let a druhý půl roku) v autě, kterému nedal autobus přednost a naboural nás. Díky Vašim záchranářům bylo naše vyšetření v sanitce a převoz do Thomayerovi nemocnice naprosto profesionální. S tím, že nechyběla lidskost a vřelý přístup k dětem. Díky ním , náš pětiletý syn nemá žádné trauma, ale naopak má pěkný zážitek a naši nehodu si díky nim, nebude pamatovat v ošklivé podobě a za to moc děkuji! Snažila jsem se na fotkách na webu dohledat číslo záchranného vozu a asi se jednalo o vůz číslo 164. Prosím předejte poděkování Vašim záchranářům! Na závěr uvádím, že bohužel úplně opačnou zkušenost jsem měla v Thomayerově nemocnici v pavilonu G3. Každopádně Vám moc děkuji a moc Vás chválím S pozdravem,

Kateřina


Dobrý den,19.2.2019 jsem musela zavolat k matce záchranku. Chci touto cestou celé posádce poděkovat za lidskost, profesionalitu a velmi slušné chování. Všem velmi děkuji,

Simona


Dobrý den, touto cestou bych chtěl velmi poděkovat inspektorovi. Dne 22.22019 na Praze 10 jsem společně s kolegyní prováděl služební zákrok proti prchající zadržené osobě. Při tomto zákroku jsem se poranil, kdy jsem měl zlomený nos. Zákrok tedy nebyl jednoduchý, dost krve, bolest, pachatel, kterému „přeskočilo“. V tuto dobu okolo projížděl pan inspektor, který nám ihned přispěchal na pomoc. Pomohl nám zpacifikovat pachatele do příjezdu posil a následně mě i ošetřil. Spolupráce složek IZS je v České republice na vysoké úrovní a to nejen po profesní, ale i lidské stránce. Spolupráce s členy Zdravotnické záchranné služby hl. m. Prahy byla vždy ze zkušeností z mé profesní kariéry velmi dobrá. Zásah záchranáře však přesáhl z mého pohledu běžnou spolupráci a bez jeho pomoci nevím, zda bychom dovedli zákrok do zdárného konce. I následné doošetření ve velkém sanitním voze proběhlo na profesní úrovni, přístup osádky RZS byl velmi příjemný a lidský. Bohužel ve zmatku a spěchu, který na místě byl, nevím, o které členy Zdravotnické záchranné služby šlo. Proto tedy na závěr ještě jednou velké díky všem.

S pozdravem pprap. ******, Krajské ředitelství policie hl.m. Prahy


Srdečně děkuji MUDr.Vaňkové a posádce vozu ZS za profesionální a citlivý přístup, s jakým se postarali o moji dceru Janu dnes odpoledne na ďáblickém sídlišti.

Marie


Dobrý den, moc Vám děkuji za to, jak jste se o mě postarali a byli hodní – dost mě to uklidnilo.

Pavel


Dne 8.2.2019 přijela posádka pro moji matku do práce. Chtěla bych je pochválit za profesionální přístup, ochotu a přátelský přístup.

Míša


Děkuji posádce, která mě vezla v úterý 5.2. z polikliniky Šustova, Praha 4 do TN Krč. Tato posádka velice dobře vyhodnotila můj stav a v rozporu s doporučením mě chtěla převést do IKEMu. Byla odmítnut, ale po provedených prohlídkách v Krči jsem byl do IKEMu převezen. Ještě jednou díky za její odbornost, bohužel jsem si nestihl zaznamenat jména.

Děkuji


Ráda bych poděkovala záchranné službě za poskytnutí první pomoci při pádu kamarádky z eskalátoru na stanici Florenc dne 23.01.2019. Následně byla pacientka odvezena na Bulovku, kde se o ni postarali další lékaři. Ještě jednou všem moc děkujeme.

Jana


Oceňuji velmi profesionální výkon operátorky tísňové linky, která dokázala zmírnit nastalou paniku, poradila v komunikaci s pacientkou a podala jasný postup. Přivolaní záchranáři s lékařkou byli velmi šikovní, byť bez šance na úspěch.

Lenka


Dobrý den, chtěla bych Vám tímto poděkovat za pomoc se synem. V sobotu 19.1.2019 jsem volala na linku 155 po té , co se syn dusil, měl záchvaty kašle a zvracel. Paní na dispečinku byla velmi vstřícná a věcně radila a po té co syna v telefonu slyšela poslala nám sanitu. Lékař ze sanitě neváhal ani chvilku a odvezli nás do nemocnice. Všichni byli velmi vstřícní a nic nezanedbali. Ještě jednou moc děkuji za sebe i za svého tříletého syna.

Aneta


Moc Vám všem (=záchrance, policii a hasičům) děkuji za vysoce profesionální a citlivý zásah v sobotu 5.1.2019 na Praze 10. Pokud můžete poděkovat všem, kteří se o zdárný průběh zasloužili, budu velmi ráda. Syn je nyní hospitalizován v péči odborníků a věřím, že i díky Vám se jeho stav brzy zlepší. DĚKUJI!

Marie


2018
Dobrý den, ráda bych moc poděkovala a zároveň pochválila za pomoc mému manželovi. Večer 30.12.2018 se dusil a měl velké bolesti na hrudníku. Volala jsem na l.155, kde mě operátorka uklidnila a instruovala, jak s manželem do příjezdu záchranky. Záchranka přijela během několika minut. Záchranáři měli velmi lidský a profesionální přístup. Cítila jsem v jejich přítomnosti klid. Ještě jednou moc děkuji za záchranu mého manžela. Přeji vám vše nejlepší do nového roku 2019 o:))))

Dagmar

Dobrý den, moc bych chtěla ještě jednou poděkovat záchranářům, kteří se dostavili na výše uvedenou adresu 27.12.2018 ráno,aby odvezli moji maminku po úrazu pravé kyčle. Jejich přístup byl nejen profesionální, ale i velmi lidský a vstřícný. Takové chování bohužel není časté. Pracuji ve zdravotnictví mnoho let a tak vím, o čem hovořím. Takoví záchranáři si zaslouží velkou pochvalu a vedení ZS může být potěšeno, že jsou součástí jejich týmu.

S pozdravem Kateřina


Dobrý večer. Prosím o pochvalu a poděkování Vašim zaměstnancům, kteří mě ošetřovali po kolapsu v OC Palladium dne 29. 12. 2018. Jejich naprosto profesionální přístup zaslouží pochvalu a poděkování. Děkuji a přeji Vám všem vše nejlepší do nadcházejícího roku. S pozdravem

Danka

Zlomená ruka, Jump Park, 29.12.2018. Perfektně zvládnuté ošetření malé slečny se zlomenou rukou. Prosím vyřídit pánům pochvalu a velké díky.

Ladislav

Dobrý den, dne 21.12.2018 jsem přivolala Záchranou službu pro mého tatínka. Touto cestou bych chtěla poděkovat záchranářům  za profesionální a lidský přístup k mému tatínkovi a i za psychickou podporu. I přes veškerou Vaší péči tatínek na interním oddělení Krčské nemocnice druhý den 22.12.2018 v 7h ráno zemřel. Ještě jednou moc děkuji

Alena


Dobrý den, dne 21. 12. 2018 jsem volala Záchrannou službu pro tatínka. Záchranáři jsou profíci, tatínka oživili a odvezli do nemocnice.

Děkuji Alena

Ráda bych touto cestou poděkovala posádce sanitního vozu, dvěma milým záchranářům, kteří mě 6.12. převezli z domova k dalšímu vyšetření do Vinohradské nemocnice. Oba se chovali velmi slušně, naprosto profesionálně a hlavně lidsky. Měla jsem velké bolestivé otoky kloubů, které mi takřka znemožnily pohyb, pokud se k nim tato zpráva dostane, zajímala je diagnóza, takže: kluci, je to sarkoidoza. Velmi si cením práce, kterou odvádíte. Přeji všem členům ZZS hl. m. Prahy krásné prožití vánočních svátků a hlavně co nejvíc slušných lidí, kteří by měli být vděční za pomoc, které se jim od vás dostává.

S pozdravem M.

Dobrý den, v pátek 14.12. mě posádka ZZSHMP vezla s epileptickým záchvatem do Thomayerovy nemocnice na neurologii (letos již po 4) Rád bych jim (i těm předchozím) poděkoval za velmi lidský a profesionální přístup. Člověk se v záchrance s nimi cítí v bezpečí. Díky. Není to jen pochvala ale i poděkování 🙂

Martin


Díky za skvělý a profesionální přístup pana doktora, který dnes ráno převážel naši Madlenku do Motola. Bylo tam vše – péče, odbornost i sounáležitost s okolím nemocného, byl skvělý.

Díky, Jan

Dobrý večer, ráda bych za sebe i celou naši rodinu poděkovala záchranné službě za našeho dědečka,, který byl dnes 10.12. dopoledne odvezen z místa OBI na do VFN. Pokud by bylo možné touto cestou získat i kontakt na člověka, který u dědy zahájil resuscitaci a záchranku mu zavolal, rádi bychom poděkovali i jemu. Předem mockrát děkuji. Barbora

4.12. zasahovala záchranka v bytě mého souseda, který mě těsně před jejím příjezdem požádal o pomoc. Záležitost to byla smutná, ale viděla jsem naprosto profesionální a lidsky velmi ohleduplný zásah posádky dvou vozů, včetně dispečerky na telefonu, s kterou jsem mluvila. Vděčně, s díky a s velkým obdivem,

Jiřina


Dobrý den, Dnes 2.12.2018 jsme volali sanitku ke staršímu pánovi do Tesca na Zahradním městě. Ráda bych touto cestou jak poděkovala, tak pochválila oba pány, kteří přijeli. Rychlý, příjemní, pohotový. Děkuji a jen tak dál 🙂

Eliška

Za rychlý příjezd a lidské jednání u ošetření mé 89leté maminky, která upadla do diabetického komatu posádce děkuji.

Alena

Dobrý den, v sobotu večer ve čtvrt na deset jsem na vaši linku 155 hlásila úmrtí svého tatínka. Slečna nebo mladá paní byla velmi milá a profesionální. Díky ní jsme tuto událost zvládli.

Děkuji moc. Petra


Tímto bych ráda vyjádřila svou pochvalu a poděkování za absolutně profesionální jednání a lidský přístup celé posádce pod vedením MUDr Balkové, která mi moc pomohla dne 6.11. kolem 23.hod. Bylo to naprosto nadstandartní a s lítostí musím konstatovat, že takové kvality jako měli všichni členové tohoto týmu se v dnešní době již nevidí. Ještě jednou velké díky.

S pozdravem, Zdenka

Dobry den, v patek 23.11. v podvecer me odvazeli vasi kolegove do Thomayerovy nemocnice. Rad bych jim ze srdce podekoval za profesionalni pomoc a pristup. Dekuji a preji hezky den.

Srdecne Ivo

Dobrý den, ráda bych touto cestou poděkovala posádce sanitky, která mě vezla včera 10.11.2018 z Prahy 4 do Thomayerovy nemocnice. Jejich laskavost, vstřícnost a ochota opravdu zaslouží poděkování a pochvalu. Prosím o předání posádce.

Díky, Julie


Ve středu 7. 11. 2018 se mně udělalo na pracovišti velmi špatně. Vzhledem k tomu, že jsem v srpnu prodělal lehčí srdeční operaci a bolest byla v oblasti srdce, jsem okamžitě volal ,záchranku. Velmi rychle přijeli a poskytli mně velmi kvalitní péči. Následně jsem byl převezen do nemocnice na Karlově náměstí, na kardiologii. Chtěl bych Vám touto cestou poděkovat za péči a konstatuji, že Vaše služby jsou vynikající a na vysoké profesionální úrovni.

Děkuji Vám! Jiří

Dobrý den, v neděli 30. 9. 2018 dostal můj otec infarkt s komorovou fibrilací. Tímto bych rád poděkoval záchranářům za špičkový zásah, který byl úspěšný. Pacient se zotavuje a má pouze minimální následky. Oceňuji především rychlost zákroku. Záchranáři s lékařem doslova přiběhli a okamžitě defibrilovali, následně pacienta stabilizovali a předali na koronární jednotku. Děkujeme.

S pozdravem Jan

Dobrý den, 29.10.2018 když jsem byl v práci,,zdravotník\“mi volal můj otec zprávu,jakou nikdo nechce nikdo slyšet.,,děda asi zemřel,kam mám volat?\“řekl jsem mu ať zavolá linku 155 a oni mu poradí já mezítim se uvolnil v práci a jel do ulice Jagellonská místo bydliště našeho dědy.a tím to se dostávám k jádru věci.po telefonu mému otci vaše dispečerka mu velice profesionálně a hlavně lidsky vše vysvětlila a na místo poslala koronera,ten byl na místě se dá říct za pár minut. Na místo přijela paní doktorka Eva s řidičem.Po chvilce nám oznámila smutnou zprávu,ale po naprosto skvělým profesionálním a hlavně lidským přístupem,vše vysvětlila a dokázala tátu uklidnit z této stresující situace.vysvětlila jak se bude postupovat dál až oni odjedou.tímto jsme chtěli poděkovat a pochválit od dispečerky, řidiče a paní doktorky.moc vás prosím aby jste to všem zúčastněným tohoto týmu,vyřídily obrovské DĚKUJEME.

S úctou Jakub a Jiří


2.11. 2018 jsem si doma způsobila řeznou ránu na nože s masivním krvácením. Jsem sama a ani nikdo nebyl k pomoci. Vaše sanitka přijela velmi rychle a oba záchranáři byli velmi nejen profesionální, ale milí a nebývale laskaví. Prosím vyřiďte jim ještě jednou mé poděkování. Pracuji denně s klienty/lidmi a věřte, že si velmi vážím slušných a laskavých lidí jakými jsou vaši pracovníci.

Děkuji, Šárka

Dobrý den, ráda bych alespoň touto cestou velice poděkovala a pochválila včerejší posádku ZZS, kteří nás převezli do FN Motol se synem po úrazu. Vůz 194, posádka Hrad. Jejich péče, přístup, klid a podpora pomohla celou situaci zvládnout mnohem lépe. Děkujeme oběma!! Krásné dny.

S pozdravem, Alena

Vážení, dovoluji s pochválit posádku sanitního vozu, který mne vezl v neděli 28.10. z Modřan do FN Bohnice. Pánové byli naprosto profesionální a slušní, můj stav se jejich lidským přístupem rapidně zlepšil.

S úctou Karel.


Ráda bych poděkovala operátorce linky 155, která nám v noci na středu 24. 10. pomohla rozhodnout, jak řešit stav malého syna. (Šlo o akutní laryngitidu.) Dostali jsme veškeré potřebné informace, jasně, stručně, klidně, vlídně, profesionálně.

Děkujeme. Michaela.

Děkuji paní doktorce a celému týmu z výjezdu 21.10. Okolo 3:30 ráno. Dekuji za záchranu života. Bohužel neznám jméno paní doktorky tak toto je jediná cesta.

Karel

Včera v nočních hodinách jsem pro zdravotní potíže volala 155. Chtěla bych velice pochválit profesionální a empatický přístup obou záchranářů, zapomněla jsem jejich jména. Moc jim děkuji a panu řediteli přeji jen samé takové spolupracovníky.

Zdraví Jana.


Dobrý den, včera mě se záchrankou přijel ošetřit pan F. Fantastický přístup, absolutní profesionalita, všechno mi řekl, vysvětlil, ještě mě uklidňoval, a navíc je to moc milej kluk. Naklonujte si ho! 🙂

Děkuju, Michaela.

Dobrý den, chceme touto cestou moc poděkovat vaším kolegům a kolegyni, kteří k nám vyjeli v noci 30.9. na Barrandov a pomohli při neplánovaném domácím porodu našeho syna Pavlíka.

DĚKUJEME, Michal a Kateřina!

Děkuji za záchranu života rychlým transportem do FNKV pro náhle vzniklé příznaky ICTU. Profesionální přístup byl pro posádku samozřejmý. Manžel též lékař rozeznal příznaky CMP pro náhle vzniklou afázii dne 22.9.18 v 10 hodin dopoledne zavolal záchranku. Díky lékařům JIP neurologie ve FNKV P-10 jsem již druhý den byla v pořádku. Čeká mne ještě operace trombotické karotidy.

Děkuji, Věra.


Chtěla bych velice poděkovat dvoučlenné posádce sanitky, která přijela po půlnoci 30. 9. pro mou 87-letou maminku (pád, poranění na hlavě se silným krvácením) a odvezla ji na ortopedii do Nemocnice Na Bulovce. Perfektní byl nejen postup obou pánů záchranářů (předpokládám, že jeden z nich byl lékař), ale i jejich jednání. Tak mimořádně slušná a lidská komunikace od začátku do konce – navzdory pokročilé noční hodině – mi připadala jako z jiného světa. Věřím, že to platí pro většinu vašich záchranářů, ale samozřejmost to není, učinila jsem už i jinou zkušenost. Tento případ byl zcela \“nadstandardní\“. Měla jsem v tu noc štěstí v neštěstí.

Ještě jednou oběma pánům mnohokrát děkuji! Daniela.

13. května 2018 jsme volali záchranku k dědečkovi (90 let), který upadl a nemohl se pohnout. Přijeli dva záchranáři, kteří byli velmi profesionální a také velmi milí, věděli dobře, jak se starým člověkem komunikovat. Zaslouží si velkou pochvalu! Moc jim děkujeme. Děkujeme se zpožděním, protože bylo s dědečkem od té doby hodně práce. Kdyby byli všichni zdravotníci, s kterými jsme od té doby měli tu čest, tak empatiční a vstřícní jako záchranáři dne 13. 5., pomysleli jsme si tolikrát… Ale to je jiná kapitola… Prosím, zda je možné najít, o které dva záchranáře šlo, a vyřídit jim naše velké poděkování.

Děkujeme!!! Vladimíra.


Ráda bych vyjádřila poděkování a ocenění posádce záchranky, které byla přivolaná v pátek 21.9. v dopoledních hodinách na gymnázium Voděradská. Velmi oceňuji profesionální přístup záchranářů, jejich schopnost uklidňující komunikace, s pedagogy, s rodiči i s ošetřovaným studentem. V neposlední řadě si velmi vážím jejich schopnosti a ochoty dát cenné rady pro podobné případy jak mně, jako učitelce, tak i velmi vhodnou formou ošetřovanému studentovi.

 Děkuji a přeji hodně sil do namáhavé práce. Hana

Dobrý den, chtěla bych poděkovat záchranářům vaší služby. Dne 13.6. 2018 jeli k mému překotnému porodu domů. Byli úžasní a porodili nám krásnou dceru Lauru. Chtěli bychom jim poděkovat a ukázat dceru osobně. Proto prosím, zda by bylo možné na ně sehnat nějaký kontakt, abychom se mohli domluvit, kdy a kde se můžeme sejít.

Mockrát děkuji a přeji hezký den. Barbora

Dobrý den, Rád bych vyjádřil jak poděkování, tak pochvalu týmu, který ke mně přijel neděli 16.9., kdy se mi udělalo slabo a manželka zavolala vaši pomoc. Jak práce záchranářů, tak paní doktorky, která přijela vzápětí druhým autem, byla obdivuhodná. Na IKEMU mi řekli, že jejich rychlým a profesionálním zásahem mi zachránili nejen život, ale i srdce, které se nestačilo při infarktu poškodit. Hned po příjezdu mi na sále dali stent do tepny v přední srdeční stěně a dnes už jsem doma a cítím se dobře.

Moc Vám děkuji! Petr


Dobrý den, chtěl bych tímto poděkovat paní operátorce na pražské tel. lince 155 a pánům záchranářům, kteří ve středu dne 19.9.2018, okolo 17:50 na adrese Geologická 1218/2c, ošetřili a odvezli po úrazu hlavy našeho 4 letého syna do nemocnice Motol. Čísla IZS beru jako poslední záchranu a snažím se volat naprosto výjimečně, tato situace byla proto pro nás nová a vzhledem k okolnostem přiměřeně stresující, chtěli bychom poděkovat za slušný, lidský a profesionální přístup.

S pozdravem Lubomír

Ráda bych vyjádřila poděkování a pochvalu posádce č. 15+145, která dnes, tj.17.9., mezi odvážela do Motola mého čtyřletého syna. Syn měl akutní zánět hrtanu a začal se doma dusit (téměř nebyl schopný se nadechnout ani po předchozí aplikaci čípku Rectodelt). Posádka tuto závažnou situaci skvěle zvládla a kromě toho prokázala velmi lidský přístup, a to nejen k našemu dítěti, ale i k nám, rodičům (byli jsme vyděšení, což se projevilo mj. v horší organizaci našeho odchodu). Díky empatickému přístupu všech členů týmu zvládl syn převoz bez pláče a velmi ho potěšil i dárek v podobě plyšového panáčka, kterého mu paní doktorka ještě dodatečně přinesla na urgentní příjem. Příjemně mě překvapil i zájem členů týmu o vývoj synova stavu poté, co ho v Motole předali. Ještě jednou všem moc děkuji a do budoucna přeji co nejvíce výjezdů se šťastným koncem.

Zina


Rád bych poděkoval posádce vozu č.143 za špičkový přístup a nadstandartní servis, který mi poskytli při ošetření v rámci dopravní nehody v ulici Na Františku.

Václav

Dobrý den, obracím se na Vás s prosbou. Minulý týden odvážela rychlá záchranná služba mne a mou dceru, jsem mu moc vděčná za přístup a pomoc ale ve stresu jsem mu zapomněla poděkovat. A tak Vás tímto žádám o kontakt na pana záchranáře, nebo pokud by to nebylo možné o předaní mého čísla abych mu mohla sama poděkovat.

Michaela

Dobrý den, dne 8.9. 2018 kolem 18té hodiny mne postihl srdeční kolaps při fotbalovém utkání v Praze Hrdlořezích, chtěl bych tímto poděkovat za záchranu mého života posádce Vašeho sanitního vozu. Jsou to opravdový profesionálové. Děkuji za vyřízení mého poděkování, moc mi na něm záleží.

S pozdravem Aleš


Dobrý večer, pochvalu i poděkování. Dnes 10.9. jsem požádal na vaší lince o pomoc pro pána v Toušeňské ulici. Starý pán po pádu poraněn na ruce a kdo ví co ještě. Děkuji všem, se kterými jsem byl v kontaktu, paní dispečerka a pánové záchranáři. Tak profesionální práci a lidský přístup, že nemám slov. Dále děkuji všem, kteří vytvářejí podmínky výše uvedeným profesionálům pro výkon jejich poslání. Děkuji a přeji vám vše dobré.

V úctě, Daniel

Dobrý den, chtěl bych Vám poděkovat za to, jakou práci vykonáváte. Dnes jsem projížděl kolem křižovatky na Proseku, Prosecká x Jablonecká a viděl Vaši posádku zasahovat u velmi vážné dopravní nehody motorkáře a osobního vozu, které mu nedalo přednost při odbočování. Nevím, bohužel jak dopadl motorkář, ale nevypadalo to dobře. Dostával od Vašich zdravotníků / lékařů nepřímou masáž srdce atd. Byli prostě bezvadní. Mně bylo v tu chvíli velmi úzko, když jsem ho tam viděl ležet a moc jsem si přál, aby to přežil.

Děkuji Vám a přeji hodně sil ve Vaší práci. Michal

Dobrý den. Chci poděkovat chlapům, kteří mě vezli 31.8.2018 kolem 23hod na Homolku na antiarytmickou jednotku za jejich profesionální přístup. Na místě jsem to nestihl proto ještě jednou díky moc.

Miroslav


Dnes 6. 9. jsem volal IZROS s prosbou o informaci o panu Stanislavu, kterého jsme postrádali. S přispěním vaší operátorky jsme požadovanou informaci dostali během tří minut. Dovolte, abych jí za lidskost, profesionalitu a korektní chování vyjádřil vděčnost manželky, sestry i svou.

 Děkujeme. Tomáš

Dobrý den, dne 28.8.2018. jsem zkolabovala v práci. Stalo se mi to prvně a z celé situace jsem byla vystrašená. Záchranáři se ale ke mně chovali moc hezky a proto bych jim chtěla moc poděkovat. Bohužel jsem nebyla v situaci, abych jim mohla pořádně poděkovat v dané situaci a proto to zkouším alespoň touto cestou. Moc děkuji za pomoc a za hezké jednání.

Přeji hezký den, Michaela

Chtěli bychom touto cestou poděkovat a projevit uznání osádce vozu č.192, kteří nám ve středu 22.8.2018 na Smíchově pomohli. Jejich zásah byl profesionální a jednání velice vstřícné. Děkujeme tímto oběma za pomoc.

 S úctou Tomáš a Kateřina


Chtěla bych velmi poděkovat za rychlý a profesionální zásah při záchraně mého strýce, když v noci z úterý na středu dostal silný infarkt. Zdravý, sotva padesátiletý muž, skvělý člověk, dostal díky vám novou šanci. Zachránili jste mu společně s lékaři v nemocnici život. Celá rodina kromě mě žije velmi daleko, a tak je tato záchrana a pomoc v největší nouzi ještě o to víc ceněna. Všichni, včetně babičky vám z celého srdce děkujeme a přejeme hodně takto úspěšných zásahů!

Přeji hodně sil! Eliška

Chtěla bych moc poděkovat za ohleduplnost řidičům záchranné služby-konkrétně ze základny v Krči. Bydlím s malým dítětem v ulici Antala Staška a okna máme pouze do přes den velmi rušné ulice, kudy vozy záchranné služby projíždí. Většina vozů při průjezdu ulicí (hlavně v noci) zbytečně nezapíná sirény, pokud se kolem nich nepohybují jiná vozidla a zapínají je až u křižovatky. Díky tomu se méně často stává, že mého syna vzbudí. Vím, může to znít nicotně, ale když bydlíte v ulici, kudy několikrát za den a noc projíždí sanitky a hasiči, každý tichý průjezd vás potěší. Takže jednou, moc děkuji, opravdu si toho vážím!

Magdaléna


Ve středu 15.08. jsem byla ošetřena zdravotnickou posádkou vozu č.196. Vše bylo naprosto profesionální a přístup velice empatický.

Velmi děkuji. Eva

Dobrý den, chtěla bych velmi poděkovat záchranářům z vozu č. 196 za profesionální péči a vstřícný přístup o moji mámu dne 17.8.2018 v nákupním centru Flóra.

Velmi děkuji! Kristina

Vážení, moc bych chtěla poděkovat záchranářům, kteří naší rodině pomohli v posledních šesti týdnech dvakrát. Nejprve si můj tatínek zlomil při pádu nohu v krčku a dnes se to samé stalo mé mámě. V obou případech byla poskytnutá pomoc naprosto profesionální. Děkuji za rychlost zásahu, ochotu a trpělivost se staroušky.

Martina


Chtěl bych tímto způsobem poděkovat posádce vozu č. 142 a operátorce linky 155 za rychlou a profesionální pomoc, která mi byla poskytnuta dne 17.8. 2018.

Miroslav

Dobrý den, chtěla bych alespoň touto cestou pochválit vaše dva mladé záchranáře (žena,muž), kteří mne 14.8.2018 cca transportovali z Prazy 7 do nem. Na Františku. Jednalo se zřejmě o posádku 146. Jsem jim hluboce vděčná za profesionální a navíc velmi milý přístup.

Vanda

Dobrý den, chtěla bych pochválit a zároveň požádat o doručení této zprávy záchranářům kteří mě 24.8.2018 mezi 4:30 – 5:30 pomohli porodit doma syna. Slíbili jsme jim fotky, ale bohužel přítel ve zmatku vyhodil vizitku. Bylo by možné na můj mail  poslat nějaký kontakt na ně, abychom jim je dodatečně zaslali?

Děkuji mockrát za vše, Barbora.


Dobrý den, chtěla bych poděkovat za profesionální i lidský přístup záchranářů, kteří zasahovali dne 24.7.2018 v Praze Kbelích a zároveň i operátorce na Vaší telefonní lince, bez které bychom se nebyli schopní o manžela do příjezdu záchranářů postarat. Bez Vás by se manželův život zachránit nepodařilo.

Moc děkujeme, Alena

Vážení, z celého srdce Vám děkuji za záchranu mého zdraví dne 31.7.2018 v Praze, u zastávky Jahodnice, když mě stihl pseudozáchvat z hyponatrémie. Měli jste to se mnou těžké a bezvadně vše zvládli. Děkuji Vám, že v první linii, mnohdy v těžkých podmínkách, zachraňujete naše životy.

S úctou Katka

Ráda bych Vám touto cestou poděkovala. V pondělí 6.8. volal můj přítel na záchrannou službu. Během chvilky záchranka dorazila a tým byl moc příjemný, vlídný a profesionální. Moc Vám děkuji a hlavně pánům záchranářům, kteří k nám dorazili. Prosím poděkujte jim za mě.

S pozdravem Romana


Dobrý den, včera ráno mi byla zavolána záchranná služba kvůli náhlé dušnosti. Touto cestou nechci zaslat pouze pochvalu, ale i veliké poděkování za profesionalitu, lidskost a vstřícnost záchranářů. Díky jejich přístupu ze mě opadl stres spojený s dušností a už cestou do nemocnice se mi dýchalo lépe. Ještě jednou bych chtěla poděkovat a poslat velikou pochvalu pánům záchranářům, že se o mě ukázkově postarali. Byla to moje první zkušenost se záchrannou službou a jsem ráda, že zaměstnáváte takto skvělé lidi, kteří tuto práci dělají srdcem a jsou tudíž na správném místě.

Anna

Dobrý den, dne 9. 8. 2018 si moje manželka Monika před domem z důvodu nerovnosti chodníku podvrtla nohu a nemohla chodit. Z tohoto důvodu jsem volal vozidlo RZS, které během chvilky přijelo. Po prvotním ošetření u nás doma byla manželka převezena na chirurgii do Thomayerovy nemocnice Krč, Praha 4, kde po provedeném ošetření hlezna PDK nakonec dostala berle atd. Tímto bych chtěl vyjádřit velké díky a pochvalu osádce RZS č. 157 za naprosto profesionální přístup při ošetření mé manželky, byť zranění nebylo až tak vážné, ale mimořádně bolestivé.

S úctou a přáním krásného dne Miroslav


Dobrý den, ráda bych pochválila velmi lidský přístup paní doktorky a profesionalitu záchranářů Pražské záchranné služby. 4.8.2018 jsem volala 155, záchranka přijela do pár minut, bohužel manželovi již nebylo pomoci, ale v této těžké chvíli byl pro mě i dceru velmi důležitý citlivý a chápavý přístup paní doktorky i jejích kolegů.

Moc děkujeme, Petra.

Chtěla bych poděkovat záchranářům, kteří přijeli 13.7.2018 kolem osmé hodiny ráno pro mojí babičku, kterou postihla mrtvice. Naprosto perfektní přístup a komunikace, za kterou strašně moc děkuji. Vše se stihlo naprosto perfektně a babička je díky jejich záchraně v pořádku. Ještě jednou veliké Díky 🙂

Petra

Díky za milý přístup posádce vozu, která mě vyšetřila na Zličíně v lékárně a následně předala do Motola dne 21.7 po poledni. Ač v sanitce a přesto, že mi nebylo dobře, tak jsem se i zasmála.

Díky moc. Eva.


Velmi děkuji za poskytnutí pomoci mému manželovi v dnešních ranních hodinách. A to jak velmi příjemnému dispečerovi, tak i posádce sanity. Díky za vaši práci.

Zdenka

Chtěl bych moc poděkovat posádce RZP která zasahovala v úterý 17.7.2018 v Obecním domě na Praze 1 u kolapsu+úrazu hlavy.

Jan

Chtěla bych ještě jednou velice poděkovat za vynikající přístup všech zdravotníků na Letňanském koncertu 4.7. Přístup všech zdravotníků byl velice empaticky a profesionální. Všichni byli velice milí. Velké díky a pochvalu ještě jednou touhle cestou.

Děkuji, Lucie


Dobrý den, rád bych poděkoval za výborný zásah a ocenil profesionální přístup posádky vozu, který zasahoval dne 29.6. 2018 okolo v Praze 9, Klánovicích u mého syna který zkolaboval na ulici. Zejména bych chtěl pochválit záchranáře, kteří na mne působili velmi profesionálním dojmem jak po stránce odborné, tak i komunikační. Vzorně se postarali o mého syna a vše mi srozumitelně vysvětlili a zařídili. Takoví lidé zaslouží opravdu ocenění a poděkování, protože si myslím, že to není v dnešní době samozřejmost. Přeji Vám všem zdar ve Vaší nelehké práci a držím palce v profesním i osobním životě.

S pozdravem a díky Zdeněk

Dobrý den, chtěl bych Vám vyjádřit poděkování a zároveň Vás o něco požádat. V pátek 13.7.2018, jsem zavolal záchranku, protože žena začala doma akutně rodit a nestihli bychom nikam dojet. Vaše paní operátorka mne perfektně navigovala, co mám dělat a s její pomocí se mi podařilo jak ženu, tak syna zachránit. Tímto bych chtěl jak paní operátorce, tak čtyřem záchranářům, kteří následně dorazili a o vše se postarali poděkovat. Chtěl bych Vás požádat, jestli je možné získat pro ryze soukromé účely záznam onoho telefonátu. Přestože nyní jsou ty vzpomínky dost čisté, myslím, že v budoucnu si to v rodině přehrajeme, pro osvěžení vzpomínek z této šílené události, naštěstí s dobrým koncem.

S úctou Tomáš


Dobrý den, včera ve 22:36 jsme volali záchrannou službu pro naši tetu Libuši z Modřan. Rádi bychom poděkovali a vyslovili obrovskou pochvalu Vašim dvěma mladým záchranářům, kteří okamžitě přijeli. Chceme jim poděkovat za jejich empatii, trpělivost, ochotu a profesionalitu, dodávali nám takový klid a důvěru!!! Moc si vážíme práce vás všech!

 S pozdravem Helena a Zdeněk

Děkuji touto cestou za vynikající a příkladný přístup, ošetření a celkové jednání dvěma členům ZZS, zvláště p. Danielovi při mé náhlé srdeční příhodě dne 13.6.2018 odpoledne a prosím o udělení pochvaly.

Děkuji, Mariana


Prosím o pochvalu osádce vozu,  co mne vezla dnes z Bolivarova do Vojenské nemocnice za jejich profesionální a lidský přístup. Poděkujte jim prosím za mne.

Josef

Velké poděkování a pochvalu posádce za velmi milé a ohleduplné jednání při převozu mojí maminky dne 12.6. z ordinace obvodní lékařky na kardiologii nemocnice Bulovka. Odvádíte výbornou práci, jak po stránce odborné, tak té lidské, děkuji Vám oběma.

Hana

Dobrý den, dne 4.6.2018 jsem volala o pomoc pro manžela. Srdeční selhání. Oba lékaři byli skvělí, manželovi poskytli první pomoc a díky nim přežil. P.S. – A byli to fešáci.

Děkuji, děkuji, děkuji. Viera


Dobrý den, 31.5.2018 (přesný čas bohužel nevím) přijela záchranka pro mne v 37. týdnu těhotenství s krvácením (placenta praevia). Byly to 2 mladší muži do 40 let, byli u mne velmi rychle za několik minut. Chtěla bych jim poděkovat, byly velmi profesionální a uvědomovali si vážnost situace, byli velmi rychlý. Velmi ráda bych, aby se má zpětná vazba -poděkování dostala přímo k nim. Miminko Davídek i já jsme v pořádku, narodil se o 3 týdny dříve.

Děkuji, Renata

Vážení, včera 6.6.2018 jsem potřebovala urgentně pomoc Vaší Záchranné služby, pro mého manžela Josefa, který zkolaboval v restauraci  na ulici Jana Želivského. Chtěla bych touto cestou velice poděkovat za vzorný a příkladný přístup přivolaného lékaře a záchranářů. Svým profesionálním, lidským chováním a přístupem zklidnili manžela i mne. V neposlední řadě musím poděkovat i sestře na dispečinku, která nás do příjezdu pomoci instruovala. Vaší pomoc jsem potřebovala poprvé a až nyní pochopila těžkou a namáhavou práci Vás všech. Ještě jednou tedy DĚKUJI.

Pavla

Dne 4.6. 2018 jsem volala ZZS pro pana Vladimíra. Velice chci poděkovat a pochválit, jak dispečink( operátorku), tak posádku auta č.159. Všichni reagovali profesionálně, ale i empaticky. Z jiné zkušenosti vím, že ne vždy to tak je a je to hlavně o lidech. Ještě jednou moc děkuji.

Stanislava


Vaši dva záchranáři z Holešovické záchranky, pomohli mně a dalším čtyřem lidem uvíznuvším v kabině výtahu ve večerních hodinách dne 2.6.2018 ve stanici metra Florenc. Po nekonečné více jak půl hodině pobytu ve velmi stísněných prostorách výtahové kabiny, v podmínkách, které vedly k psychickému zhroucení a tepelnému přehřátí mojí kamarádky M.V., se jim podařilo, společně s hasiči, nás vyprostit. Vzhledem k velmi profesionálnímu a lidskému přístupu ke všem vyprostivším pasažérům a zejména pak ošetření mojí kamarádky bych chtěla touto cestou co nejsrdečněji poděkovat výše uvedeným záchranářům.

Alena

Dobrý den, nestihl jsem dnes poděkovat záchranářům, kteří mě vezli z Troji od řeky na Bulovku po pádu na kolečkových bruslích. Takže děkuji alespoň tímto způsobem.

Petr


Ráda bych tímto poděkovala panu Janu za pomoc, ne zdravotní, ale když jsem zjistila, že mám píchlou pneumatiku, tak okamžitě reagoval a pomohl mi ji přezout. Velký dík!!!

Milena

Dobrý den. Loni, 21.5.2017, nám záchranáři z výjezdové základny v Uhříněvsi společně s lékařkou, která později také dorazila, neplánovaně porodili doma naše druhé dítě. Nedávno jí byl rok, a tak jsme chtěli znovu velmi poděkovat a poslat fotku spokojené holčičky.

Jakub a Jana

Dne 26.6 2018 ve večerních hodinách, kdy jsem jela z práce a zastavila na červené u Alberta Praha 9, do mne zezadu plnou rychlostí narazil osobní automobil. Utrpěla jsem zranění, posádka rzs byla maximálně profesionální, vstřícná, příjemná. Touto cestou bych chtěla posádce poděkovat a hlavně je pochválit za jejich přístup. Jejich povolání je náročné a posádek rzs si vážím.

Jitka


Dobrý den, ráda bych touto cestou chtěla ještě jednou moc poděkovat dvěma pánům záchranářům, kteří si pro mě přijeli dne 17.5. (volala jsem přes aplikaci Záchranka). Bohužel jsem nestačila zaregistrovat jejich jména. Byli velmi slušní, ochotní a milí. Před cestou i během ní se mě snažili uklidnit a vůbec jejich péče byla jak od maminky 🙂 Tak ještě jednou – MOC děkuji za vše!

Gábina (vertigo 🙂 )

Dnes jsem se zranila při pádu těsně po 10hod. na Václavském náměstí. Vaši zaměstnanci přijeli velice brzy a odvezli mne k ošetření do nemocnice Na Františku (nalomeny krček kyčelního kloubu). Muži se ke mně chovali profesionálně  a při tom velice vlídně, což mne v tu chvíli velice pomáhalo!

Zuzana

V neděli 13.5. mi byla zavolána záchranná služba ke kostelu sv. Ludmily na nám. Míru. Bohužel jsem už nedokázala zjistit, ze které výjezdové základny záchranná služba byla, abych posádce mohla poslat poděkování. Doufám, že se k nim mé díky a pochvala za jejich milý přístup dostane alespoň touto cestou. Ještě jednou děkuji!

Alžběta


Dobrý den, ve středu 9.5. v cca 18.30. vyzvedla záchranka mého tříletého syna v Riegrových sadech po pádu z kola. Chtěl jsem ještě jednou poděkovat a především ocenit velmi profesionální přístup paní záchranářky, která s námi byla v sanitce i jejího kolegy řidiče. Byla to stresující situace, ale její milé, profesionální a sebevědomé vystupování nám velmi pomohlo situaci zvládnout. Držím palce, abyste měli štěstí na podobné záchranáře a záchranářky a dobře se o ně starali, protože o ni se pak dobře starají o nás.

S úctou Adam

Vážený pane řediteli, chtěla bych touto cestou poděkovat posádce sanitky, která vezla mého manžela z domova na onkologii do Thomayerovy nemocnice 19.4.2018 kolem poledne. Posádka byla velmi milá, empatická, vstřícná, lidská a erudovaná. Manžel je onkologický pacient a s takovýmto přístupem jsem se dlouho nesetkala. Chtěla bych poděkovat Vám i posádce.

S úctou vděčná Petra


Dobrý den, včera, 9.5. ve večerních hodinách se u nás v domě stala velmi smutná událost, při které jsme já a můj přítel zasahovali a pomáhali těžce zraněnému kamarádovi. Chtěli bychom touto cestou vyjádřit obrovské poděkování rychlé záchranné službě a hlavně paní dispečerce, která s námi celou dobu do příjezdu sanitního vozu komunikovala a naprosto profesionálně nás naváděla na resuscitaci. Její hlas byl v této těžké chvíli to jediné, co jsme vnímali, a díky ní jsme byli i my laikové schopni zajistit první pomoc. Velké díky patří všem zúčastněným složkám: záchranným vozům, lékařům, lékařskému personálu sanitek, ale v neposlední řadě i policii české republiky a městské policii. Vy všichni odvádíte velmi náročnou práci jsme na vás právem hrdí. Ještě jednou díky.

S obrovskou úctou k vám všem Helena a David

Ráda bych touto cestou zaslala poděkování panu záchranáři Danovi z výjezdové základny Praha 9 – Prosek. S velkým lidským pochopením dnes převzal na palubu vozu ZZS alkoholem intoxikovaného klienta našeho Chráněného bydlení. Děkuju Vám za vlídnost, nadhled a profesionalitu, Dane. V dnešní době to není úplně časté. Ať se Vám daří… A opatrujte se!

Káťa


Chci touto cestou poděkovat paní asistentce z noční služby 21.4., která mi pěkně poradila co dělat s mým 7 letým synem Markem (astmatikem) při jeho dusivém záchvatu do doby než přijede záchranka. Byla příjemná, instrukce byly jasné, přesné – perfektní! Stejně tak chci aby jste jmenovitě poděkovali panu Petru a Danovi z posádky Petřiny, kteří v záchrance pěkně pracovali a vysvětlovali, co budou dělat a proč a byli v klidu.. Je úžasné vidět, když správní lidé jsou na správných místech a dělají svou práci dobře a radí. To je třeba vždy ocenit a člověk si řekne, že někde je svět ještě v pořádku. Děkuji moc a trvám na tom, že všichni byli bezvadní !! Prosím Vás, předejte jim tuto mou pochvalu za krásnou zkušenost, je to mé vřelé přání. Vím, že je to potěší a dodá motivaci do dalších výjezdů. Vám patří velké zásluhy za to, že jste kvalitně vybrali a výborně vyškolili !!

DĚKUJEME. Štěpánka

Dobrý den, ráda bych vyjádřila poděkování vašemu týmu zdravotnické záchranné služby, která se dnes kolem 11hod postarala o mou mamku. Volala jsem o pomoc, protože mi upadla na chodbě v RD, chvíli moc nevnímala, měla zlomenou ruku v zápěstí … Mé díky patří paní dispečerce, které mé volání přijala, její klid v hlase mi dodal odvahu a druhé díky patří posádce vozu, která od příjezdu k nám domů byla příjemná, mamku uklidnila a skvěle se mi o ni postarali, a to i po příjezdu na Úrazovou ortopedickou ambulanci v nemocnici Na Bulovce. Jestli si vše dobře pamatuji, byl to vůz s číslem 140. Děkuji všem za nás obě a moc vás zdravím!!!!

Radka


Rád chci moc poděkovat Janě Poštové za propagaci ZZS, děláte to moc hezky a sympaticky… Velice mi připomínáte naší dětskou doktorku, jak vzhledem, tak charismatem, ještě jednou moc děkuji Vám a Vašim kolegům za vaši práci, rok jsem studoval Zdr. záchránaře, ale nakonec jsem zůstal u svého oboru, servis PLC, nevypadá to, ale servis řídících systémů má velmi blízko k \“servisu\“ osob 🙂

Moc děkuju a zdravím! Michal

Dobrý den, rád bych tímto způsobem poděkoval Vaší dispečerce ZOS paní Petře. Během náročného období, které zažíváme na emergency ÚVN nám poskytla při minulých službách podporu, lidský přístup a trochu humoru, který potřebujeme v práci každý z nás. Jsem rád, že jste mi ukázala jak ,, jinak“ může vypadat komunikace mezi ZOS a urgentním příjmem.

Děkuji Vám. Jakub, zdravotnický záchranář emergency ÚVN.

Děkuji touto cestou osádce za včerejší profesionální přístup při mé dopravě do střešovické ÚVN.

Bohumil


Dobrý den, chtěl bych touto cestou ještě jednou moc poděkovat posádce vozu ZZS za zcela profesionální přístup při vyšetřování, ošetření a transportu mého otce při jeho kolapsu ze dne 22.4. na Praze 5. Celou dobu se záchranáři chovali naprosto profesionálně a hlavně i lidsky. Gratuluji pražské záchrance k takovým skvělým záchranářům! Ještě jednou díky moc!

S úctou k Vaší práci Oldřich

Dobrý den, už skoro 2 týdny se Vám chystám napsat a pro pracovní povinnosti se k tomu nemůžu dostat. Tak už. V pátek 13. dubna (jak příznačné datum) jsem dostal silnou alergickou reakci na požité jídlo v asijském bistru, což u mě vedlo k nástupu bezvědomí. Přítelkyně vytočila 155 a ve spolupráci s operátorkou situaci řešila. Načež následoval příjezd záchranářů a jednodenní hospitalizace v nemocnici na Karlově náměstí. Chci moc a moc poděkovat za perfektní práci jak paní operátorce, tak zúčastněným záchranářům a v neposlední řadě i personálu v nemocnici. Bylo to poprvé v mém 30letém životě, kdy jsem záchranku potřeboval a i když to nebylo příjemné, zpětně mám velmi příjemný a klidný pocit, že to u nás takto funguje. Ač se mnohdy napovídá opak. Ne. Naprosto smekám před Vaší profesionalitou a mockrát díky za pomoc, která pro mne byla důležitá. Odvádíte výbornou práci a máte můj hluboký respekt. Mějte se fajn.

S pozdravem Patrik


Dobrý den, dne 17.4.2018 cca v 9.45hod jsem měla nehodu, když jsem dobíhala tramvaj u Smíchovského nádraží směrem k Andělu. Byla povolána rychlá záchranná služba. V té době jsem byla v bezvědomí a probrala jsem se až v záchrance. Mou povinností je poděkovat nejen záchranné službě (záchranáři byli velice milí, laskaví a obětaví, je vidět, že to dělají z lásky k práci), tak všem ošetřujícím lékařům na urgentním příjmu (kteří mě řádně vyšetřili), ale také skvělému personálu. Těchto lidí si velmi vážím. Pochvala patří všem, kteří se o mne postarali. Velké a velké díky všem!!!

S pozdravem a přáním všeho dobrého. Hana

Chtěl bych touto cestou poděkovat posádce, která mě dnes 23.4 odvážela s fibrilací srdce od obvodní lékařky. Pánové byli vstřícní, milí, prostě super dvojka.

Ještě jednou díky, Martin

Dnes ve 02.00 ráno, jsem byl veden vaší operátorkou při porodu své dcery doma. Díky ní jsem doma bez problémů odrodil ještě dříve než dojela záchranka. Byla skvělá, profesionální a přesně věděla, co dělat a naváděla mě i když nebyla fyzicky přítomna. Velká poklona a úcta. Moc a moc děkujeme. Holky jsou ve 100% zdravém stavu. Díky za pomoc, podporu a chladnou hlavu. Mě osobně absolutní klid v hlase a její jistota v instrukcích co mám dělat, absolutně uklidnila a vyvedla z jakékoli, uvnitř těla se tvořící paniky. Velké díky.

 Děkuji Jaroslav


Chtěla bych moc poděkovat posádce RZP, která vyjela 30.3. v odpoledních hodinách k mé tchýni na Jižní město. Jako zdravotník jsem se konečně setkala s někým, koho práce baví a dělá ji skvěle. Ještě jednou moooc díky i za laskavý přístup.

Petra

Dobrý den, moc ráda bych poděkovala záchrannému týmu, kteří mě včera večer vezli z nákupního centra v Metropoli do nemocnice v Motole. Péče záchranářů byla naprosto skvělá. Oba byli moc milí, pečliví a starostliví. Bylo vidět, že jsou to profesionálové na svém místě, se kterými jsem se cítila naprosto bezpečně. (Děkuji i pánovi, který mě držel, než přijela záchranka, abych neutekla domů) a své kamarádce Šárce za pohotovou reakci. PS: Kéž by se mi dostalo takové péče i v samotné nemocnici.Ještě jednou moc děkuji a přeji krásný zbytek dne.

Tereza

Dobrý večer, včera kolem 19:30 někdo ze záchranné služby zasahoval u mé dcery, byla opilá. Velmi bych chtěla všem dotyčným poděkovat, pokud by bylo možné tak osobně. Velmi si vážím všeho, co pro mou dceru udělali a budu všem dotyčným vděčná do konce mého života. Dcera byla převezena na dětské oddělení Na Bulovce. Velmi vám děkuji, neumím ani slovy vyjádřit, jak moc si vaší práce vážím.

S pozdravem Tereza


Dobrý den, chtěl bych velmi poděkovat za dnešní profesionální zásah při výjezdu k mému otci, ročník 1929. Zejména oceňuji velmi lidský přístup celého personálu k pacientovi.

Děkuji. Ladislav

Dobrý večer, chci vyslovit pochvalu a poděkování posádce ZS RZP za odvoz do Střešovické nemocnice při kolapsu, který mne postihl dne 5.4. v zaměstnání. Jejich ochota a profesionální přístup mi ulehčil nečekanou situaci.

Helena

Dobrý den, chtěl bych Vás požádat o vyřízení moc velkého poděkování a pochvaly posádce Vašeho vozu, která přijela dnes (4.4.) do Lužné ulice na pomoc mojí manželce, která upadla v bytě a poranila si hlavu. S manželkou (již naštěstí doma z nemocnice) jsme celý den hovořili o tom, že posádka projevila obrovskou profesionalitu a zároveň lidskost a pochopení pro situaci, která u nás nastala. Vzhledem k přítomnosti malých dětí, a naší nervozity z nastalé situace, byla atmosféra napjatá a Vaše posádka zcela zásadně přispěla k jejímu zklidnění. Naprosto profesionální přístup od obou pánu nám všem, včetně dětí, moc pomohl. Prosím vyřiďte pánům naše poděkování a Vám, jako Záchranné službě Hlavního města, přejeme co nejvíce takových záchranářů, jako byli dnes u nás.

Děkujeme!! S pozdravem manželé P. a Natálka s Filípkem


Chci poděkovat vyjezdové skupine za profesionalní přístup a jednání.

Děkuji, Jinřich

V noci na 30.3. jsem poprvé v životě potřebovala pomoc. Na záchodě kolaps, probrala jsem se v kaluži krve, nos placatý, bolest. Doplazila se pro mobil, /při zvednutí hlavy od země se mě dělalo zle/,zavolala jsem 155 a utopila mobil v lavoru, doplazila jsem se těžce k oknu hodit klíče. Přijeli 3 mladí lidé, pomohli mi ve všem, chovali se jak maminka k děcku a dopravili mě do nemocnice. Moc jim děkuji, protože zde skončili s dohadováním se sloužícím lékařem o vhodnosti výběru oddělení. \“ Dál už jsem se bohužel cítila jako obtěžující hmyz….\“

Hana

Dobrý den chtěla bych poděkovat konkrétně panu záchranáři Martinovi za lidský přístup k dceři, kterou vezly na kardiologii ze školky po celkovém selhání organismu. Celou situaci mi laicky vysvětlil a uklidnil.

S pozdravem Ladislava


Dobrý den, chtěla bych tímto poděkovat osádce sanitky za velice profesionální a hlavně lidský přístup k mému otci, kterého dnes převáželi do nemocnice Královské Vinohrady. Děkuji pánům záchranářům.

Miloslava

Dobrý den. Dovolte mi touto cestou Vám a celému personálu ZZSHMP poděkovat. Dne 22. 3. 2018 jsem volal na linku 155 o zdravotní pomoc ke mé manželce Šárce, když jsem tou dobu byl mimo domov. Operátorka mi velmi profesionálně a hlavně ochotně pomohla s nastalou situací, i při pozdějším telefonátu s dotazem na manželčin převoz do nemocnice mi operátorka velmi ochotně pomohla. Pří mém návratu domů, byla ještě posádka ZZS u mé ženy, byl jsem až dojat profesionálním přístupem pomoct a navodit uklidňující náladu při nastalém stavu, ochotně mi byl manželčin stav vysvětlen i s popisem dalších úkonu. Velice Vám všem děkuji za vaší lidskost, profesionalitu a hlavně trpělivost. Prosím Vás, aby jste ještě jednu za mě poděkovali celé posádce ZZS a oběma operátorkám, velice si vážím toho, co jste pro nás všechno udělali.

S pozdravem Tomáš

Ráda bych poděkovala a moc pochválila pány ze záchranky, kteří pro mě přijeli ve čtvrtek 15. 3. Do metra (slítla jsem ze schodů). Díky panu řidiči, který mě bezpečně odvezl na vozíčku až k sanitce a pak i do nemocnice a hlavně panu Františkovi. František byl na mě po celou cestu moc milý a nápomocný a myslím, že mi bolestivou chvilku s kotníkem pomohl zvládnout moc hezky! Díky chlapi a myslím, že na Vás dlouho nezapomenu 🙂

Víc milých pacientů, Dana


Dobrý den, chtěla bych moc poděkovat záchranářům v čele s doktorem, kteří přijeli k mému manželovi 8.3.2018 v noci. Pracovali vysoce profesionálně i když manžel zemřel, byli velmi slušní, empatičtí a chápaví, … Ochotně poradili i s věcmi, které budou v nejbližší době následovat. Ještě jednou vřelý dík.

Vlasta

Vážení, těžko hledám slova, kterými bych poděkoval posádce vašich záchranářů, kteří zasahovali dne 20. 3. 2018 v místě mého trvalého bydliště. Jednalo se celkem o tři osoby. Mladá dáma, snad Slovenka, řidič s bíbrem a jeden příjemný mladý zachránce, navíc i ve vypjaté situaci vtipný, že jsem se musel i ve stavu v jakém jsem byl zasmát. Byl jsem vystresovaný z toho, že se o mne pokouší infarkt. Když jsem viděl, jak jsou sehraní a že mne, než mne odvezou, dávají přímo na místě do přijatelného stavu, tak, a to nepřeháním, jsem si v duchu pomyslel, tak tihle borci mne určitě umřít dneska ještě nenechají. Okamžitě se mi ulevilo psychicky. Do nemocnice Motol jsme odejeli společně s mojí manželkou a pod neustálou kontrolou mladé záchranářky, která mne po čase jízdy nejen kontrolovala, ale stále uklidňovala. Dnes jsem již po 7 dnech v nemocnici opět doma. Děkuji touto cestou celé vaší instituci a tlumočte, prosím, mé poděkování a neskonalou vděčnost za záchranu života vaší skvělé posádce.

S nevšední úctou pacient Václav


Dobrý den. Moc děkuji posádce, která v pátek 2.3.2018 zasahovala u mé mamky. Byli velice příjemní a uklidnili i mámu i mě. Bylo vidět že svou práci dělají velmi dobře. Více takových záchranářů. Děkuji.

S pozdravem Věra

Dobrý den, chtěla jsem moc poděkovat posádce za jejich profesionální a lidský přístup při záchraně mojí maminky Heleny dnes v noci mezi 2 a 3 hodinou ranní.

Ještě jednou dík, Helena

Dobrý den, rád bych moc poděkoval posádce ZS, která mě odvezla do nemocnice po kolapsu a úrazu ve stanici metra Pankrác dne 5.3. okolo půl osmé ráno. Zároveň bych alespoň takto chtěl poděkovat slečně, která ZS zavolala a vyčkala se mnou do jejich příjezdu.

Zdeněk


Dobrý den. Chtěla bych touto cestou vyjádřit velké díky posádce záchranářů, kteří zasahovali v pátek 2.3.2018 u mé matky, kterou následně převezli do nemocnice. Byli to úžasní lidé. Uklidnili jak mamku, tak mě. Bylo vidět, jak jsou sehraný a trpělivý. Moc děkuji. A přeju hodně štěstí a zdraví.

S pozdravem Věra, dcera pacientky.

Dobrý večer, rád bych moc poděkoval dvěma Vašim pracovníkům, kteří včera odvezli moji přítelkyni do nemocnice Motol. Ačkoliv to zprvu nevypadalo vážně a nebyl jsem si jist, zda situace vyžaduje zásah ZZS, v nemocnici Motol diagnostikovali mé partnerce vnitřní krvácení do břišní dutiny, což jí možná zachránilo život.

Ještě jednou děkuji! Petr

Dobrý den, jako majitel Nezávislé tiskové a mediální společnosti RT PRESS musím velice kladně ohodnotit tiskovou mluvčí ZZS HMP Bc Janu Poštovou. Vždy nám zasílá aktuální informace, na dotazy je ochotna odpovídat a to nebývá u jiných tiskových mluvčích zvykem. Opravdu vynikající přístup k médiím. Za celou redakci velice děkuji.

S pozdravem JUDr. Vladimír Kršiak, ředitel společnosti


Chtěla bych touto cestou poděkovat za profesionální zásah posádky, která v pondělí v dopoledních hodinách poskytla pomoc paní Čapkové. Ještě jednou děkuji.

Zora

Zdravíme všechny, kteří 15. února pomohli ve Strašnicích naší malé Marjánce na svět. Naše díky patří především pánům záchranářům a panu doktorovi a také paní dispečerce, která nám byla oporou tu krátkou chvilku, než profíci přijeli. Marjánka i maminka se mají čile k světu

Moc si vážíme vaši pomoci a moc děkujeme, Tomáš

Mnohokrát vám děkuji za záchranu života mého otce, sestřička na lince mi pomáhala tatínka zachránit do doby, než jste přijeli, snažil jsem se podat co nejvíce informaci, naopak mne vaší zaměstnanci vše vysvětlili a jejich profesionální přístup byl, skvělý, měl jsem pocit, že bude vše v pořádku a vkládal plnou důvěru ve vaší prací. S emocí a slzami v očích vám mnohokrát děkuji, tatínek je stabilizován a při vědomí. Přeji vám mnoho zdraví a vážím si vás.

S úctou a pokorou Štepán


Dobrý den, chtěl bych poděkovat celé osádce sanitky, která k nám přijela včera večer kvůli křečím, třesu, mdlobě a šoku našeho táty. Stejně tak bych rád pochválil naprosto profesionální přístup záchranářů, ať už k tátovi, či nám, jakožto přihlížejícím příbuzným. Kvalita péče a empatická komunikace byla opravdu mimořádná.

Děkujeme, O.

Oceňuji velmi profesionalitu posádky, která zasahovala včera večer 15/2/18 na Praze 4 při pomoci mému otci Mstislavu , který byl indisponován. Rád bych se jim chtěl revanšovat např. novou pracovní obuví zn. Prabos a.s. k jejich plné spokojenosti /můj obor/ podle jejich výběru. Budu rád, pokud by jim to udělalo radost. Ještě jednou jim díky a omluva za nervózní situaci.

Roman /syn/.

Dobrý den, dnes vaši záchranáři cca ve 11.40 hod poskytovali pomoc mé jedenáctileté dceři po kolapsu. Ráda bych poděkovala za jejich profesionalitu, vstřícnost a hlavně empatii, které jsem v danou chvíli jako vyděšená matka velice ocenila. Zároveň bych ráda poděkovala i operátorce linky 155, která mne uklidňovala a poskytla mi informace, jak se o dceru postarat, než dorazila záchranka. Děkuji všem za to, že svou práci dělají tak dobře.

Karolína


Dobrý den, chtěla bych vyslovit velikou pochvalu a poděkování za velmi profesionální a nadstandardní přístup k plnění jejich povinností a současně za obrovsky lidský přístup a empatii k pacientovi. Byla jsem již několikráte vezena rychlou záchrankou, ale tato posádka byla absolutně nejlepší – vynikající. Ještě jednou – mockrát děkuji.

Miroslava

Dobrý den. 30.ledna jsem volala ZS k mojí tetě Vlastě. Pánové z posádky byli velmi hodní, ochotní a trpěliví, i když jsem neměla pro tetu připraven župan ani doklady. Moc jim děkuji za jejich přístup ke starým lidem. Tetě bude 97 let a mně 85 let. Mám štěstí na \“záchranku \“. Jela jsem v ní také, ale s jinou osádkou /po úrazu hlavy/ -autobus se srazil s autem/. A i tito záchranáři byli hodní. I když byli všichni hodně mladí, je vidět, že cítí se starými lidmi. Děkuji jim za pochopení, za pomoc a přeji jim hodně zdraví a štěstí. Kdyby byli všichni lidé, jako oni, bylo by na světě krásně. Děkuji a z celého srdce zdravím.

Bohuslava

Dobrý den, chtěl bych jednak poděkovat za včerejší ranní zásah v pražské Tróji, kdy jste mě převáželi RZS na Bulovku po nedobrovolné koupeli ve Vltavě. Naprosto profesionální zásah, děkuji! A ještě bych měl jednu prosbu – cca okolo půl osmé ráno jste přijali ohledně této události jediný telefonát, který mi zachránil život, i když lidí bylo na obou březích více. Pokud by to bylo možné, rád bych této paní poděkoval. Děkuji a přeji hezký den.

Zbyněk


Dobrý den, absolvoval jsem pražskou (a nejen pražskou) záchrankou několik cest z různých důvodů (žlučníkové koliky, dva úrazy, lehká otrava spojená s úzkostí) a třikrát jsem sanitku volal cizím lidem. Musím ocenit rychlost a profesionální přístup. Doufám, že vydržíte v této kvalitě i nadále a přeji Vám, ať Vám v tomto napomáhají i čeští politici (ať už je tam jakákoli vláda).

Marek

Dobrý den, chtěla bych poděkovat za včerejší pomoc. Zažila jsem nečekanou reakci na lék na spaní. Mé děti se vylekaly a zavolaly záchrannou službu. Mrzí mne, že ony prošly tím úlekem a zároveň, že došlo ke \“zbytečnému\“ výjezdu. Ale přesto byla reakce zúčastněných velmi lidská a chápající. Děkuji všem.

Alžběta

Děkuji za velmi profesionální pomoc paní operátorce, která mě po telefonu dne 17.1. pomáhala, co dělat s přítelem při epileptickém záchvatu. Instrukce byly jasné a přístup velice milý a laskavý. Byla jsem sama v šoku a jen s její pomocí jsem vše zvládla. Stejně tak děkuji za pomoc i oběma pánům, kteří za pár minut dorazili sanitkou. Velice si vážím vaší nelehké práce a máte můj obdiv.

JanaDobrý den, chci upřímně a ze srdce poděkovat všem, kteří se podíleli na záchranách našich životů, poskytli první pomoc a zabezpečili převoz do nemocnice dne 12.1.2018 při tragické srážce autobusu s osobním automobilem a stromem u Horoměřic. O mně se neuvěřitelně postaraly dvě ženy a posádka vozu záchranné služby, jejich profesionální a obětavý přístup k nám, raněným byl více než stoprocentní, přeji Vám, aby jste měli takovýchto pracovníků více a více a aby je tato práce naplňovala tak, jak jsem byl u těchto dvou andělů svědkem.

Zdraví a štěstí Vám všem, děkujeme. Petr

Dobrý den, chtěla bych touto cestou poděkovat IZS a speciálně zdravotníkům při záchranné akci z pátku 12.1. 2018 při nehodě u Horoměřic. Byla jsem přímo při nehodě a volala jsem na vaši linku 155. Děkuji milé paní operátorce, která se mnou měla trpělivost, když jsem se jí snažila zmateně informovat o hromadné nehodě a ona mě instruovala k tomu, abych použila mobilní aplikaci Záchranka, která je mimo jiné skvělá a bezvadně funguje. Jsem ráda, že existuje a měla jsem ji instalovanou. Celá událost se pro mě udála jako by ve snu. Letící vůz, autobus sjíždějící do příkopu. Nic horšího jsem v životě neviděla. Byla jsem hned u vozu řidičky, které jsme začali poskytovat ihned první pomoc. Byli jsme s ní a to bylo jediné co jsme v tu chvíli už mohli pro ní udělat. Nemohu na ní zapomenout, cítím obrovský smutek. Nikdy nezapomenu na křik zraněných z autobusu… Do příjezdu první sanitky uběhlo pár minut, pro člověka, který čeká na asistenci, nekonečně dlouhá doba. Přijeli velice rychle, začali se hned věnovat jak osobám v autobusu tak i řidičce z vozu. Pak již začaly skoro manévry, ze všech stran přijížděla auta, sanitky, lékaři, hasiči, policie. Vnímala jsem jen pocit obrovského štěstí, že jsou TADY. Začali okamžitě jednat, rozdělovat si pacienty, přidělovat cedulky dle důležitosti ošetření. Obrovská profesionalita a synchronizace. Já se věnovala zatím rodinným příslušníkům, kteří měli zaklíněné příbuzné a čekali na vyproštění. Bylo to pro ně hrozné, když viděli svoji maminku v takovém stavu a trpící bolestí. Jediné co jsem mohla dělat je bylo je objímat a mluvit s nimi. Chci touto cestou poděkovat všem, kteří na tomto nešťastném místě byli a pomáhali. Kolegům řidičům, kteří auto hned neotočili a neodjeli. Statečným cestujícím v autobusu, kteří pomáhali ostatním, kteří takové štěstí neměli. Hlavně všem záchranářům, operátorce, hasičům, policii. Jste největší profesionálové, lidé, kteří pomáhají v těchto strašlivých situacích v terénu a zmatku. Není jednoduché uklidnit a ošetřit zraněné, kteří jsou v šoku. Jsem na vás pyšná.

Vaše Leona

2017
Dobrý den, chtěla bych poděkovat záchranné službě a posádce sanitky. Dne 30.12.2017 mi zkolabovala dcera, bez varování, bez toho abychom se na tuhle nepříjemnou zkušenost mohli nějak připravit. Záchranáři byli naprosto profesionální, ochotní, milí, lidští… Nesmírně si vaší práce vážíme. Přejeme vám v novém roce co nejvíce dobrých konců jako to bylo u nás. S přáním hezkého dne a velkého DĚKUJEME

Milada s rodinou.


Dobrý den, Chtěla bych moc, moc poděkovat záchranářům a paní doktorce, kteří mě vezli 8.11. z lékárny do ÚVNky. Já si toho moc nepamatuji, ale vím, že jsem se cítila v bezpečí a pak, když už mě vezli, byli milí a obětaví, takoví mí andělé. Jsem měsíc po operaci a pořád na ně myslím.

Moc děkuji, s pozdravem Jindra

Dobrý den, chtěla bych touto cestou poděkovat posádce sanitního vozu, která byla 28.12. vyslána k našemu 90ti letému příbuznému. Musím ocenit neuvěřitelně profesionální a zároveň lidský přístup k pacientovi a milé chování těchto dvou mladých zdravotníků. Kéž by všichni byli takoví.

Zuzana

Dobrý den, 23.12. jsem volala na linku 155. Byla jsem na návštěvě. Již několik dní mě bolelo na hrudi a bolest mi vystřelovala různě po těle. Myslela jsem na to, že je to od páteře. Těsně před tím, než jsem zavolala tísňovou linku, měla jsem pocit, že budu mít infarkt nebo mrtvici, měla jsem strašný tlak v hlavě. Po zavolání tísňové linky mi slečna nebo paní doporučila zavolat záchranku. Přijeli brzy a když mě viděli, nevěřili svým očím. Pan doktor (předpokládám, že to byl doktor, mladý a sympatický) se mnou dlouho hovořil, já jsem se omlouvala. Po našem rozhovoru mě bolest přestala a uvolnila jsem se. Ráda bych mu ještě poděkovala.

Děkuji. Miroslava


Vážení, dne 22/12 jsem se obrátila na vaši linku 155 o pomoc při ošetření mého vnuka.Chtěla bych Vám touto cestou moc a moc poděkovat, pomoc přijela rychle, všichni na nás byli moc příjemní a jsme vděčni za pomoc. VELKÁ POCHVALA!! Syn byl sám doma s vnukem a já byla 40km od Prahy. Moc děkujeme, všichni s pozdravem.
Myslím, že vaši záchranáři jsou velice hodní a pohotoví, zaslouží si velké díky . 🙂

Dobrý den, děkuji za rychlou pomoc, profesionální přístup a odvoz manžela. Přeji celému týmu RZS klidné prožití vánočních svátků.


Dobrý den, dne 21/11/2017, byla povolána záchranná služba, kdy záhy (do cca 10min) dorazili dvě posádky. Naneštěstí přesně nevím, kdo byli ti lidé, kteří ten den zachránili můj život a také změnili osud mé rodiny. Tímto bych chtěl vyjádřit svou nekončící vděčnost, lidem, kteří tam byli pro mě, když jsem je nejvíce potřeboval. Jelikož se jednalo o můj první infarkt (a snad i poslední), pokud by nebylo jejich rychlého jednaní a profesionálního přístupu, je velmi pravděpodobně ze bych tu již nebyl. Neznám jména konkrétních pracovníku záchranné služby abych jim mohl adresovat tento dopis, avšak doufám ze budete mít moznost podle údajů které jsme zaslal identifikovat dvě posádky které pro mé tehdy přijeli a vzkázat jim, že to co pro ne ten den bylo jen jednou z mnoha cest a součásti jejich běžné denní práce – pro mě (a pro mou rodinu) byla naprosto vyjímečná situace, a nebýt jich, tak i tragická. Tímto kolegům, kteří pro mé přijeli a všem Vám, děkuji, přeji hodně zdraví a ať Vaší blízcí vědí, že jste hrdinové pro které záchrana lidských životu je denní práce.

S úctou Alexey

Dobrý den, rádi bychom touto cestou poděkovali paní na záchranné lince a následně i posádce záchranné a lékařské pomoci, kteří pomáhali dne 16.12.2017 u překotného, domácího porodu. Holčička se narodila v pořádku. Moc děkujeme za rady a následnou pomoc při ošetření a převozu k Apolináři. Přejeme všem krásné a klidné prožití svátků Vánočních a v Novém roce jen samá NEJ.

Ještě jednou moc za vše děkujeme.

Dne 16.12. jsem po napadení skončil v bezvědomí. Nevím proč, netuším kým. Byl jsem na oslavě, takže společensky unaven. A právě proto chci velmi poděkovat za pomoc od členů ZZS, protože se často stává, že při pomoci v situacích, kdy se jedná o podnapilé pacienty, dochází nezřídka i k napadení samotných záchranářů. Doufám, že já jsem byl spolupracující pacient (moc si toho díky otřesu mozku nepamatuji). Mockrát děkuji za profesionální pomoc, děláte čest své práci.

S pozdravem a přáním hezkých svátků Aleš


Dobrý den, moc ráda bych poděkovala dispečerce a především posádce ze dne 2.12. okolo 20.hodiny za nejen odbornou pomoc, ale hlavně za lidskost a pochopení. Smekám před vámi a děkuji.

Přeji pěkný adventní čas Regina

Ráda bych alespoň touto cestou ještě jednou poděkovala záchranné službě, kterou jsme volali. Jen díky jejich trpělivosti a profesionálnímu přístupu se nám podařilo zvládnout pro nás ne úplně standardní situaci, kdy pacientka odmítala jakékoliv ošetření. Jen díky nim, byla paní odvezena, kde se ukázalo, že má zlomenou kyčel. Ač vůbec nemuseli, tak na přání paní  ji pomohli i na WC. Pánové byli super.

Ještě jednou tedy obrovské díky. Pavla

Dobrý večer, obracím se na vás s prosbou, ohledně zásahu záchranářů včera večer 13.12., kolem 20 hodiny. Chtěla bych záchranářům moc poděkovat.

Velice Vám děkuji Miluše.


Dobrý den, dnes 12.12. jsme byli sanitůním vozem kolem 7.30h ráno vezeni do nemocnice Motol. Tímto bych ráda pochválila velmi ochotný a profesionální personál.

Děkujeme za jejich pomoc! S pozdravem L.

Dne 30.11. byla poskytnutá odborná a emocionální pomoc při převozu mé sestry na iktovou jednotku.

Děkuji tímto posádce sanitního vozu, Martin

Rád bych vyslovil pochvalu jak operátorce linky 155, tak posádce RZP ZZS HMP. Po volání na tísňovou linku 155 byla vyslána posádka RZP z nejbližšího stanoviště ZZS v Braníku a dorazila k nám před vchod do 10 minut od volání. Prvorodičku odvezla do FN Motol v nejkratší možné době a i díky ní se nám dnes v 5:00 narodil syn Tobiáš s porodní váhou 4080g a výškou 53 cm. Jak on tak i partnerka jsou naprosto v pořádku. Za to patří dík právě posádce i celé ZZS.

Děkujeme.


Dobrý den, minulou středu, 29.11, srazilo auto mou dceru Sofinku které bylo v pátek 12 let. Přijela jsem za ní, když už byla sanitka na místě. Vaší záchranáři měli již dceru uvnitř sanitky a vzorně se o ni starali, pozvali mě dál a já se v tu chvíli skoro zhroutila strachy. Je těžké vysvětlit a je těžké dost vyjádřit, jaký strašný strach má maminka o své dítě když ho vidí krvácející v sanitce po úrazu. Je těžké vyjádřit, jak moc jsem v tu chvíli v nich viděla jedinou mou naději na přežití dcery. Záchranáři byli úžasní, profíci, uklidňovali dceru i mne a já věděla, že to bude dobrý. Udělali jste pro nás velikou věc, možná jednu z největších věcí v mém životě, postarali jste se vzorně o to, aby moje dítě bylo v pořádku a já Vám za to budu navždy vděčná…..

Děkuji Vám a veselé Vánoce!

Chtěli bychom tímto poděkovat celému týmu záchranářů a doktora za pomoc při překotném porodu našeho druhého syna Vojty, který se narodil 20. listopadu u nás doma. Poté, co nás i přes naše obavy (první syn se narodil během tří hodin) odmítli přijmout v ÚPMD Podolí s odůvodněním, že jsme přijeli příliš brzy, jsme se vrátili domů. Chvíli po příjezdu se však porod velmi rychle rozběhl, a to tak, že bylo jasné, že to zpátky do Podolí nestihneme a musíme okamžitě volat záchrannou službu. Již během hovoru s dispečerkou na lince 155 jsme byli profesionálně a systematicky instruováni, jak situaci zvládnout a připravit se na okamžiky, které by nás ani v nejhorším snu nenapadly – porod doma. Záchranáři naštěstí přijeli za pouhých 9 minut od zavolání. Ihned po příjezdu bylo evidentní, že skutečně nikam nepojedeme a budeme muset porodit doma. Záchranáři se okamžitě \“pustili do práce\“, celý tým byl sehraný a připravený a i v tak vypjaté situaci byli všichni empatičtí. Na vše dohlížel pan doktor, který aktéry zkušeným nadhledem a klidným hlasem informoval o stavu situace a úkoloval dalšími kroky. Drama se díky všem níže jmenovaným zvládlo na jedničku a my si navždy budeme pamatovat jejich profesionální zásah (od telefonické pomoci, přes bleskurychlý příjezd sanitky, po pomoc na místě), který vedl k bezproblémovému porodu našeho syna. S odstupem času si plně uvědomujeme, co všechno se mohlo během porodu stát, ale nestalo díky jejich přítomnosti. Žádné díky nebude dostatečně velké na to, aby vyjádřilo náš vděk. Smekáme před prací a profesionalitou všech, se kterými jsme byli ono pondělí v kontaktu, a hlavně jim tedy patří poděkování za to, že máme na světě zdravého syna. Děkujeme, Iva, Jakub, Jindříšek a Vojtíšek

Chtěla bych tímto poděkovat za lidský a profesionální přístup posádky.

Vladimíra


Dobrý den, dne 27.11. 2017 v dopoledních hodinách jsem volala na ZZS ohledně zdravotního stavu manžela, který pro vysokou teplotu nebyl téměř schopen pohybu a komunikace. Děkuji paní, která velmi laskavě a fundovaně mne, v telefonickém kontaktu, doprovázela radami a zorganizovala příjezd posádky. Děkuji posádce, která přijela a odvezla manžela do nemocnice -za profesionální pomoc a laskavost. Manžel se k poděkování připojuje. Je mu již lépe.

Jitka

Dobrý den, dnes jsem náhodou našla článek \“Lékařka plakala kvůli pacientovi…\“ Prosím předejte paní doktorce můj vzkaz: Paní doktorko, děkuji Vám za práci, kterou odvádíte, za lidský přístup i Vaše slzy a přeji Vám spoustu sil, energie a úspěchů v práci i v životě.

S úctou Milena

Ráda bych upřímně poděkovala za záchranu života mého syna posádce, která v pátek večer profesionálně ošetřila zranění krční žíly a odvezla jej do IKEMu. Podle sdělení lékařů z JIP, nebýt jejich zákroku, by syn dnes již pravděpodobně nežil. Také bych jim chtěla popřát, větší vstřícnost ze strany zdravotnických zařízení za situace, kdy běží doslova o minuty.


Dobrý večer, na základě Vašeho příspěvku na sociálních sítích ohledně emocí lékařky. Obrovské poděkování a pochopení. Většina bude vždy proti všemu. Z vlastní praxe dobře vím, že profesionál má cit. Otázkou je, jak ten tlak zvládá. Osobně smekám a obdivuji i odvahu zveřejnit člověka a ne, profesionála.

Poděkování Vám všem. Libor

Chtěli bychom srdečně poslat interní pochvalu Veronice za stáž z 20.11.2017, kdy během posledního výjezdu jsme museli odrodit miminko ještě před příjezdem lékaře. Naprosto úžasně vedla celý porod. Byla to pro nás parádní zkušenost a naprosto ideální příklad spolupráce 🙂 Děkujeme!

Moc děkuji za vstřícný, trpělivý a milý přístup k pacientovi.

Zuzana


Dobrý den, chci poděkovat dvěma záchranářům, kteří v úterý 14.11.2017 převáželi mého manžela, Vítězslava, z práce na pohotovost Thomayerovy nemocnice v Krči. Byli profesionální, nápomocní (i pro mě), rychlí. Moc jim děkuji.

Dobrý den, nevím kam se zakolonkovat, jde mi o omluvu. Včera 17.11.2012 jsem asi ve 12,00 hodin udělal kopanec. Na Kobyliském náměstí jsem jel ve směru od ulice Nad Šutkou a stál na červenou. Skočila zelená, já se rozjel a teprve nyní jsem uviděl a uslyšel zprava z ulice Pod Sídlištěm sanitku. Již jsem nedokázal zareagovat tak abych zastavil, tak jsem zvolil metodu rychle pryč. Myslím si, že jsem sanitku neohrozil, ani neomezil, ale celá posádka mě měla asi za blba. Asi se dá pochopit, že při 50000 km najetých ročně, se občas chybička vloudí, i když by neměla. Ještě jednou se celé posádce omlouvám, a všem saniťákům přeji co nejméně takových situací.

Nashledanou, Petr

Dobrý den, dnes jsem volala pro moji skoro 90.letou maminku sanitku, protože měla velké bolesti v levém rameni a vystřelovala ta bolest do hrudníku a já měla obavu z infarktu. Sanitka přijela snad do 3 min. Posádka byla velmi milá a hlavně oceňuji profesionální jednání. Infarkt vyloučili a zavezli nás na ortopedii do Vinohradské nemocnice, kde jsme s maminkou již byly v dobré péči. Sanitku jsem naposledy volala asi v roce 1980 k mojí babičce, takže se záchrannou službou jsem setkala po dlouhé době. Ještě jednou bych chtěla poděkovat, že vše funguje jak má a věřím, že nebudu muset vaše služby využívat, ale pokud bude třeba, vím, že jsme celá moje rodina v dobrých rukou, protože předpokládám, že takto fungují i ostatní výjezdové vozy. Vyřiďte jim ode mě ještě jednou vřelý dík.

S pozdravem Zuzana


Dobrý den, dnes jsme museli s mým vnukem Martínkem využít Vaši Zdravotnickou záchrannou službu. Bohužel neznám jméno pana doktora, záchranářů ani řidičů, ale ráda bych touto cestou ještě jednou poděkovala všem za jejich odborný, lidský a empatický přístup dokonalých profesionálů.

Děkuji Vám, Ilona

Dobrý den, touto cestou bych chtěla poděkovat osádce vašeho vozidla RZP, kteří dne 22.10.2017 prováděli lékařský zákrok u mé osoby v Praze 1 u nočního baru. Chtěla bych ještě jednou poděkovat za záchranu mého života. Moc si vážím práce, kterou vaši záchranáři odvádějí.

S pozdravem Veronika

Dobrý den, chci poděkovat i pochválit současně. Děkuji posádce ZZS za zásah dne 11.7.2017 v Praze-Troji, kde mně profesionálně a skvěle ošetřili a následně jsem byl na Bulovce operován. Moc děkuji a přeji spokojené pacienty a vynikající pracovní podmínky.

Jakub


Dobrý den, rád bych touto cestou poslal Vaší posádce velkou pochvalu. Tato posádka dne 21/10 vezla do nemocnice mého otce s podezřením na CMP. Posádka byla na adrese velice rychle a celou dobu se chovala velice vřele a vše nám i našemu otci vysvětlila a ve všem pomohla. Oba záchranáři byli velice milí a pracovití a proto jim i Váší organizaci za péči o mého otce velmi děkuji a posílám pozdrav.

Jiří

Chci poděkovat záchranáři, který zastavil okamžitě u mé vážné dopravní nehody dne 20.10 na Jižní spojce. Pouze projížděl, ale byl první, kdo mi poskytl pomoc. Bohužel jsem si nepoznamenala žádné údaje, ale jistě si zjistíte. Prosím vyřiďte moje poděkování za zastavení a lidský přístup v nouzové situaci, ve které jsem se ocitla.

M.V.

Dobrý den, dne 10.10 zasahovala Vaše posádka v čase kolem 17.30 na Praze 8. Velice rád bych alespoň tímto způsobem vyjádřil obrovský dík a zároveň obdiv nad obrovskou profesionalitou a zároveň ohromně lidským přístupem obou členů této posádky. Díky jejich práci a následné pomoci na urgentním příjmu FN Motol bylo na maximální míru dosaženo z mého laického pohledu k úžasnému stavu mého otce, u kterého Vaše posádka zasahovala. Pokud je to alespoň trochu možné, potěšilo by mě alespoň tlumočení mého poděkovaní Vašim kolegům, neboť před jejich prací se musím hluboce poklonit.

Mirek


Dne 12.9.2017 jsme volaly se sestrou na záchranku s tím, že jsme našly naši rodinnou známou ze sousedství bez známek života. Paní na lince byla ohromná. Skvěle nás navedla jak se pokusit paní oživovat do příjezdu záchranky. I přesto, že pro paní Jenšíkovou bylo již pozdě, chtěly jsme vyjádřit velkou POCHVALU za skvělý profesionální a lidský přístup paní, kterou jsme měly na lince. O to více paní oceňujeme neboť tato událost, u které jsme se byli přítomni, pro nás byla velmi těžká, protože jí předcházelo úmrtí naší maminky 2 měsíce zpět. Moc děkujeme. Kdyby byla možnost paní třeba zaslat bonboniéru, dejte vědět jak a kam.

Ivana + Stanislava

Dne 5. 10. jsem přes linku 155 volal k mé matce, která upadla do bezvědomí. Záchranná služba byla u nás během několika minut a bohužel konstatovala úmrtí. Teď s odstupem času, kdy už je po pohřbu, cítím povinnost poděkovat posádce sanitky za profesionální a přitom velice lidský a citlivý přístup, se kterým mi pomohli překonat prvotní šok z úmrtí mé mámy, poskytli mi prvotní nutné informace a zařídili další postup. Ještě jednou oběma mužům děkuji a přeji jim, aby podobných výjezdů měli co nejméně. Bohužel jsem si nezapamatoval údaje s visačky, ani číslo sanitky, uvádím proto informace a věřím, že budete moci určit, o kterou posádku se jedná.

S díky a s pozdravem Vladislav

Dobrý den, dovolte mi, abych touto cestou vyjádřila hluboké poděkování za záchranu svého života posádkám vozu záchranné služby a sanitního vozu, kteří začátkem července přijeli na ul. Dejvická. Díky jejich rychlému příjezdu a především proto, že neprodleně zjistili příčinu mého závažného zdravotního stavu, kdy jsem utrpěla rozsáhlou plicní embolii, a jejich následnému odbornému postupu a nesmírně obětavému oživování, jsem přežila a mohla být předána do péče lékařů Všeobecné fakultní nemocnice na Karlově náměstí. Velmi si vážím jejich bezodkladného zásahu a vysoce profesionálního přístupu, kterými mne vrátili do života. Ještě jednou jim všem velice děkuji a v jejich odborném a zároveň fyzicky a psychicky náročném povolání jim přeji hodně úspěchů. S velkou úctou, pokorou a poděkováním za Vaši práci,

Renata


Chtěla bych moc poděkovat za skvělý profesionální a lidský přístup. Můj syn doma zkolaboval a volala jsem záchranku. A velice děkuji záchranářům. Jak jsem již psala skvělý přístup k synovi a je vidět že jsou to profesionálové na svém místě. Ještě jednou moc a moc děkuji. Jsem velice ráda, že existují profesionálové na svém místě.

Lenka

Dnes večer jsem volal pohotovost k mojí 92leté mamince, když se jí udělalo nevolno. Tak profesionální a velice laskavý přístup posádky k mamince mě překvapil a velice potěšil. Jsou to opravdu profíci. Chtěl bych touto cestou moc a moc poděkovat. Ještě jednou moc a moc děkuji za laskavý přístup.

Díky Michal

Dobrý den, rád bych poděkoval těm dvěma sympaťákům, kteří 17.9. přijeli v cca 22:20. Oba byli velice příjemní a vstřícní a jejich přesně dávkovaný anglický humor byl přesně to, co odlehčilo situaci a pomohlo i pacientce – mé ženě. Takže, pánové, ještě jednou děkujeme, chtělo by se říci \“na viděnou\“, ale samozřejmě se vás i přes velké sympatie pokusíme nepotřebovat… S pozdravem a přáním všeho dobrého

Tomáš


Ve středu 13. září jsem si zlomila na dvakrát levou ruku. Ráda bych velice ještě jednou touto cestou poděkovala záchranáři a jeho kolegovi s brýlemi za neskutečnou trpělivost, ochotu, empatii a vysokou profesionalitu při poskytnutí první pomoci, ošetření a odvozu do ÚVN. Omlouvám se, že píšu s malými písmeny, čekám na operaci a levá ruka je vyřazena z provozu. Moc oběma děkuji

Jana

Dobrý den, chtěli bychom srdečně poděkovat posádce erzety, která včera po 13té hodině na pracovišti Úřadu práce hodinu a půl sváděla nerovný boj s osudem. Srdíčko našeho pana strážníka bylo bohužel proti… Děkujeme, byli jste úžasní.

Lenka

Dobrý den, dnes 13.9.2017 ve 3h ráno jsem byla nucena si zavolat sanitku kvůli velkým bolestem na hrudi a obtížnému dýchání. Moc bych chtěla poděkovat posádce a lékaři. Byli u nás rychle a byli strašně hodní. Dlouho jsem se nesetkala s tak příjemným a profesionálním přístupem zdravotního personálu. Ještě jednou velká pochvala a dík.

Petra


Dobrý den, v neděli kolem 16. hod. jsem byla ve své Oktávce sražena vozidlem z vedlejší silnice. RZS přijela bleskem, ale já bych chtěl hlavně poděkovat oběma záchranářům za velice empatický způsob jednání, hlavně pan doktor mi svým humorem velice pomohl.

Moc, moc děkuju a přeju co nejméně práce. Helena

Dobrý den, velmi bych chtěla poděkovat celé posádce záchranného vozu (bohužel si nepamatuji jména konkrétních záchranářů – 3 muži), která dne 27.8.2017 vyjela ze na pomoc mému tatínkovi, kterého jsem našla v diabetickém kómatu. Jen díky jejich profesionálnímu a lidskému přístupu dostal táta šanci bojovat dál o život na resustitační jednotce v Ikemu. Moc vám děkuji za to, co a jak děláte! Přeji samé výjezdy se šťastným koncem, hodně psychické i fyzické síly pro vaší další práci. Moc si toho vážím.

Ještě jednou velmi děkuji, Soňa

Dobrý den. Chtěla bych poděkovat pánům, kteří mě vezli s \“infarktem\“ a vzkázat: díky za váš humor. Bez toho se totiž dle mého názoru nedá žít.

Jana


Dobrý den, ráda bych poděkovala posádce záchr. vozu, která vyjela v pátek ke kolabující ženě na letní scéně na Vyšehradě. Navzdory relativně obtížnému terénu a habitu ženy ji dokázali bezpečně dostat k záchranářskému vozu (se zapojením veškerých svalových skupin) a zajistit. Komunikace probíhala profesionálně, klidně, a to jak s pacientkou, tak s jejím doprovodem i okolními svědky. K doprovodu ženy se oba záchranáři chovali velmi vstřícně. Zdravotnický týme, děláte svou práci opravdu dobře. Prosím, nedejte se odbýt negativními zážitky a pomáhejte nám takhle skvěle dál. Vedení společnosti, prosím, nenechte své zaměstnance vyhořet. Pečujte o ně, nepřetěžujte je a hlavně, doceňte jejich všestranně náročnou práci. Zaslouží si to. Je to vklad nejen pro ně, ale i pro Vás (i pro nás).

Děkuji!! KS

Dobrý den, chtěla bych poděkovat Vašim záchranářům za profesionální a přitom lidský přístup při výjezdu k případu mého přítele Romana, kterého kolem poledne resuscitovali při mozkové příhodě a převezli jej v kritickém stavu do ÚVN Střešovice. Bylo to moje první setkání s přímým výkonem práce ZZS a Vaši pracovníci ve mně zanechali i přes nepříznivou prognózu jen ty nejlepší dojmy.

Děkuji ještě jednou, s pozdravem Ilona.

Dne 21.8.2017 mi skupina záchranářů zachránila život, několikrát mě oživovali při infarktu. Chci jim všem upřímně poděkovat.

Hana


Ve čtvrtek v odpoledních hodinách jsem pro výron v kolenním kloubu a vysokou horečku nebyl schopen dorazit do nemocnice, kam mne poslal praktická lékařka. Zavolal jsem 155 a spojovatelka mne ihned identifikovala z čísla telefonu a sdělila, že posádka co nevidět přijede. Skutečně, za deset minut byli zde a odvedli perfektní, přičemž byli vstřícní a dodávali mi kuráž (na rozdíl od některých zdravotníků v Krči, zejména v infekčním oddělení). Rád bych jim tímto způsobem vyjádřil svůj dík, když už je mi trochu lépe.

S přáním příjemného víkendu, Jasoň.

Bohužel nelze zvolit dvě možnosti, co podávám… Takže ještě doplňuji kromě pochvaly i velké poděkování!!! A to výjezdové skupině, která dne 20. 8. 2017 zasahovala na Florenci. Zejména pak sl. či paní záchranářce. Neskutečně velká poklona a obdiv za to s jakým přístupem vykonává svou profesi. Po celou dobu, kdy přijela k mé 16leté dceři s ukrutnými bolestmi břicha – podezření na prasklou cystu vaječníku (která se mimochodem nakonec potvrdila, dle správné diagnózy) a do doby než ji s kolegou předali na druhý pokus v Motole, byli oba Vaši zaměstnanci převelice milí, hodní, ochotní, pozorní, PROFESIONÁLNÍ, prostě opravdu až nadstandardní lidský přístup. Člověku je hnedle trochu líp, i když v podstatě umírá strachem o své dítě… Žádný stres, negativní emoce, nic takového, naopak. Moc moc děkujeme!!! Až mi bylo líto, že se musíme rozloučit 🙂

Andrea

Dobrý den, chtěl bych poděkovat výjezdové skupině (pravděpodobně z VZ Jížní Město), která vyjížděla včera večer kolem 00:00 k napadení u autobusové zastávky Mětodějova.

Jan


Dobrý den, ráda bych touto cestou poděkovala posádkám ZZSHMP, které 16.8. odpoledne (cca ve 13:00 na Letné) zachránily život mé kamarádky po bodnutí sršněm. Dle slov lékaře z UVN má neobvykle silnou alergickou reakci. Ještě jednou děkuji, že jsou mezi námi lidé, jako vaši záchranáři.

Alena

Dobrý den, dne 15.8. jsem byla jednou z Vašich posádek odvezena z domova na Neurologickou kliniku Thomayerovy nemocnice z důvodu akutní bolesti hrudní páteře. Při předání na ambulanci jsem pak neměla možnost se s posádkou rozloučit a poděkovat. Celá situace pro mne byla velice stresující, doma jsem musela zanechat měsíc starého syna, který je často kojen a ráda bych tímto poděkovala panu záchranáři, jehož jméno jsem nestihla registrovat, za opravdu velkou podporu a profesionální přistup. I ten infarkt, kterého jsem se tak obávala, vyloučili ještě v sanitě… jsem totiž kardiologická sestra..:)) Prosím tedy o někoho za Vašeho týmu a dohledání pana záchranáře a předání mého velkého poděkování. Nakonec jsem byla jen ambulantně ošetřena a jsem v pořádku.

Ještě jednou tímto děkuji a jsem s přátelským pozdravem Tereza.

Dobrý večer, dne 3. 8. 2017 za mnou přijela na návštěvu do Prahy mamka z Vysočiny… Na eskalátorech z metra se jí však zamotala hlava, zakopla a spadla dozadu, kde byli naštěstí v tu chvíli přítomni další cestující, a mamce pomohli vstát… Po příjezdu domů si mamka svlékla kalhoty. Při pohledu na ránu se mi udělalo poněkud nevolno, drobná rána, ale měla jsem pocit, že vidím až \“na kost\“, holeň začala otékat, do toho si mamka stěžovala na bolest hlavy a kolene… zavolala jsem proto na 155 s dotazem, co si máme počnout. Velmi ochotná paní operátorka se zeptala, zda mám k dispozici vůz, načež jsem jí odpověděla, že nikoli. Poslala nám proto vůz rychlé záchranné služby. Ten přijel do 10 minut… Řidič s lékařem maminku prohlédli, ránu jí vyčistili, zavázali, provedli další nezbytné vyšetření a vydali jsme se směr pohotovost, Karlovo náměstí. Děkuji celému týmu Zdravotnické záchranné služby hl. m. Prahy za rychlou a kvalitně poskytnutou péči.

S pozdravem, Petra.


Dobrý den, ráda bych poděkovala Vaší dispečerce, se kterou jsem mluvila dne 26.7.2017 kolem půl sedmé večer, kdy můj rok a čtvrt starý syn prodělal afektivní záchvat. Bylo to moje první setkání s touto \“diagnózou\“, v danou chvíli jsem myslela, že mi syn umírá v náručí a vteřiny se zdály nekonečné. Vaše dispečerka zkušeným uchem uslyšela, že syn lehce zaplakal poté, co začal sám od sebe dýchat, po deseti minutách, když přijela sanitka, byl úplně v pohodě, veselé upovídané dítě. V tu chvíli jsem se klepala už jen já :-). Ačkoliv já sama sebe i mé okolí mě považuje za velmi racionálního člověka, nicméně ve chvíli, kdy přestal dýchat, byl úplně modrý, oči v sloup, gumové tělo, jsem byla absolutně bezmocná a zřejmě i trochu hysterická. Paní dispečerka mě uklidňovala a velmi profesionálně navedla, co s dítětem dělat. Vyřiďte jí prosím mé velké díky! Bylo to mé první volání na 155 v životě, doufám, že takových bude co nejméně.

Děkuji všem, že tu jste pro potřebné! Lenka

Chci poděkovat posádce sanitky, za její vysoce profesionální přístup ke klientovi. Ujala se manželčiny maminky a svým přístupem dodali klid pacientce. Takto si představuji profesionální služby.

Moc děkujeme. Ondřej.

Dobrý večer, chtěl bych touto cestou poděkovat RZS č. 145, která zasahovala dne 6.8.2017 v křižovatce ulic Pařížská x Břehova, Praha 1. Jsem zasahující policista (vyškolený CLS zdravotník), kdy jsme si všimli ležící zraněné osoby. Při základní prvotní pomoci přijela zmíněná RZS č. 145. Kluci byli velmi profesionální i empatičtí jak k pacientce samotné, tak spolupráce mezi RZS a PČR je většinou na profesionální úrovni. O to víc nás potěšilo, když náš operační důstojník vyjádřil přes operační kanál vzkaz od záchranářů, že děkují za perfektní práci. Toto nás potěšilo a nutí nás to se více vzdělávat v poskytnutí přednemocniční péči. Také chceme poděkovat za desinfekci rukou našich členů SPJ. Uvedením záchranářům prosím, poděkujte.

prap. Roman N. SPJ Praha


Dobrý den, chtěla bych moc poděkovat Vašim zaměstnancům, Dispečerce, která mě dnes dokázala po telefonu zklidnit a nechat si vysvětlit problém, ale moje poděkování patří zejména MUDr. Švorčíkové a záchranáři, který ji doprovázel. Paní doktorka byla velmi milá, empatická a velký profesionál. Její lidství a ochota se projevila i tím, že po své návštěvě se zabývala mým problémem, zjistila informace, které jsem o mamince neměla a ještě jednou zavolala a telefonicky mi poradila jak řešit péči o umírající matku, když mi zastupující praktická lékařka nepomůže. Díky jejímu přístupu jsem získala potřebný klid a rozvahu pro další náročné ošetřování umírající maminky. Proto ještě jednou děkuji a jsem moc ráda, že takoví lékaři u Vás pracují.

Ludmila

Dobrý den, ještě jednou děkuji profíkům od vás, kteří mi včera (1.8.) okolo 15:30 přijeli pomoc. Z Radhošťské mě vzali do Vinohradské nemocnice se zvracením a hyperventilací. Nakonec to opravdu nic nebylo. Děkuji, že nám nevyčítali, že jsme volali, i když vlastně o nic nešlo. Děkuji za to, jak se mě snažili rozptýlit a s jakým nadhledem pracovali. Skoro bych napsala, že rádi příště zavoláme zas, ale spíš doufám, že vás hned tak potřebovat nebudeme. 🙂

Děkuji. S pozdravem Anna

Dobrý den, rád bych touto cestou poděkoval posádce, která dne 20.7.17 ošetřila a posléze transportovala mou babičku do nemocnice. Do teď jsem se v českém zdravotnictví s takovou mírou profesionality a lidskosti ještě nesetkal.

Děkuji. Petr


Dobrý den, děkuji za neuvěřitelně lidský, citlivý a milý přístup při výjezdu k mé mamince dnes, tj. 17.7. Všichni se chovali nejen profesionálně, ale i ohromně lidsky.

Děkuji Ivana.

Dobrý den, chtěla bych Vám tímto moc poděkovat za profesionální jednání a příkladný přístup Vašich pracovníků. Dne 12.1 letošního roku jsem uklouzla na dvoře a způsobila si velmi vážný úraz pravé ruky, byla jsem 12 dní po porodu císařem, takže to pro mne byla opravdu těžká situace. Záchranka přijela rychle a pracovníci byli velmi milí, profesionální, uklidnili mne a pomohli.

Děkuji Magdaléna.

Hezký den, děkuju týmu, který mě v sobotu 8.7. vezl z Michle. Byli jste skvělí, sehraní, rychlí a přitom klidní – i v mém \“skorokomatu\“ byla vaše týmovost lepší, jak ta kapačka :o).

Ještě jednou díky, Hanka.


Dobrý den, ráda bych tímto způsobem poděkovala posádce sanitky, která převezla mého 2 letého synka dne 11.7.2017. Zranil se při pádu na hlavičce, tekla mu krev a já i on jsme byli celkem otřesení. Pánové, jejichž jména jsem si v tom zmatku samozřejmě nestihla zjistit, mě i jeho naprosto dokonale uklidnili. Chovali se neskutečně mile, empaticky a zároveň profesionálně. Ráda bych jim touto cestou opravdu moc poděkovala, hrozně moc mi v této nepříjemné situaci pomohli. Přeji jim do budoucna jen to nejlepší a ještě jednou moc děkuji za sebe i za svého syna Kvida.

Radka.

Dobrý den. Vyslovuji … vděk, obdiv, poděkování, úctu … nevím jaké superlativy ještě užít. Komu? Vím jen jméno Tatiana. Snad velitelka prvního vozu, který na zavolání přijel až na okraj Klánovic k mému popálenému 5-ti letému vnukovi. Jak byli všichni ohleduplní k zmatkující 70 -ti leté babičce. Paní Táňa pak komunikovala již za jízdy s dcerou, která čekala v Praze v nemocnici. I ona vyslovuje obdiv nad empatií záchranářky. Já jsem se s něčím takovým ještě nesetkala. Dík patří samozřejmě i všem dalším členům zásahu (přijela ještě druhá sanita). A pak že je naše zdravotnictví špatné.

Díky všem. S pozdravem Miroslava.

Dobrý den, moc bych chtěla poděkovat mladé, sympatické posádce, která přijela k mojí mamce v sobotu 8.7.2017, za maximálně empatický přístup i za ztížených podmínek. Mamka má tříštivou zlomeninu v dolní části stehenní kosti, již je po operaci a také děkuje.

S pozdravem Milada.


18.6.2017 zasahovala Rychlá záchranná služba u nás doma při náhlé alergické reakci mého syna. Přijeli do 5 minut, byli absolutně profesionální, velmi milí a hlavně jednali na 100 %.

Moc děkuji, Lucie.

Dobrý den, ze dne 17.6. na 18.6. pro mě přijela záchranná služba do restaurace ve Vodičkové ulici. Jsem jim vděčná za pomoc. Na místě byli rychle a byli milí. Jeden ze záchranářů na mě mluvil klidným hlasem a povídal si se mnou, asi abych byla klidná, pomohlo mi to. Máte suprové záchranáře :).

Velké díky, Jitka.

Dobrý den, rád bych velmi rád poděkoval posádce vaší záchranky. Bohužel, neznám jejich jména, ale rád bych jim osobně vyjádřil svůj dík. Stalo se tak v pátek 16.6.2017 v Újezdě u Průhonic.

Děkuji vám velice, Alexander.