Zaslání pochvaly, poděkování, podnětu

Pochvala nebo poděkování je pro nás jedním z nejdůležitějších prvků pro vytváření kladné a otevřené atmosféry v naší organizaci. Díky ní cítí naši zaměstnanci uznání za náročné poslání, kterým pomoc a zachraňování lidských životů je a vede k pozitivní motivaci do další práce.

Pokud jste byli spokojeni s péčí, přístupem či chováním našich zaměstnanců a chtěli byste je pochválit anebo jim poděkovat, využijte prosím námi nabízené možnosti zaslání ocenění práce našich zaměstnanců prostřednictvím níže uvedeného formuláře.

Tento formulář zároveň slouží pro zaslání Vašich podnětů k naší práci, které jsou pro nás cenným vodítkem v procesu kontinuálního zvyšování kvality námi poskytovaných služeb nejen při poskytování přednemocniční neodkladné péče, ale i ve všech podpůrných a souvisejících procesech.

Zaslání pochvaly, poděkování, podnětu

Zaslání stížnosti

Stížnost je vyjádření Vaší nespokojenosti, výhrad či nesouhlasu proti postupu Zdravotnické záchranné službě hlavního města Prahy (dále jen „ZZS HMP“) při poskytování přednemocniční neodkladné péče a proti činnostem s ní souvisejících.

Způsoby podání stížnosti:

  • elektronicky do níže uvedeného formuláře;
  • písemně na adresu Zdravotnická záchranná služba hl. m. Prahy, Korunní 98, 101 00 Praha 10;
  • emailem na adresu: pravnizzshmp.cz

Stížnost může podat:

  • pacient, zákonný zástupce nebo opatrovník pacienta;
  • osoba blízká v případě, že pacient tak nemůže učinit s ohledem na svůj zdravotní stav nebo pokud zemřel;
  • osoba zmocněná pacientem;
  • právnická osoba (např. smluvní dodavatelé či smluvní zdravotní pojišťovna apod.).

Písemná žádost musí být čitelná, srozumitelná a z obsahu musí být zřejmé, čeho se týká.

Fyzická osoba uvede ve stížnosti jméno, příjmení, popř. datum narození, podpis a místo trvalého pobytu, popř. i jinou adresu pro doručování písemností (kontaktní adresa).

Právnická osoba uvede ve stížnosti svůj název nebo obchodní firmu, identifikační číslo nebo obdobný údaj a adresu sídla, popř. jinou adresu pro doručování.

Zaslání stížnosti
3 + 2 =
Přijaté pochvaly a poděkování
Dobrý den, dnes jsme museli s mým vnukem Martínkem využít Vaši Zdravotnickou záchrannou službu. Bohužel neznám jméno pana doktora, záchranářů ani řidičů, ale ráda bych touto cestou ještě jednou poděkovala všem za jejich odborný, lidský a empatický přístup dokonalých profesionálů.

Děkuji Vám, Ilona

Dobrý den, touto cestou bych chtěla poděkovat osádce vašeho vozidla RZP, kteří dne 22.10.2017 prováděli lékařský zákrok u mé osoby v Praze 1 u nočního baru. Chtěla bych ještě jednou poděkovat za záchranu mého života. Moc si vážím práce, kterou vaši záchranáři odvádějí.

S pozdravem Veronika

Dobrý den, chci poděkovat i pochválit současně. Děkuji posádce ZZS za zásah dne 11.7.2017 v Praze-Troji, kde mně profesionálně a skvěle ošetřili a následně jsem byl na Bulovce operován. Moc děkuji a přeji spokojené pacienty a vynikající pracovní podmínky.

Jakub


Dobrý den, rád bych touto cestou poslal Vaší posádce velkou pochvalu. Tato posádka dne 21/10 vezla do nemocnice mého otce s podezřením na CMP. Posádka byla na adrese velice rychle a celou dobu se chovala velice vřele a vše nám i našemu otci vysvětlila a ve všem pomohla. Oba záchranáři byli velice milí a pracovití a proto jim i Váší organizaci za péči o mého otce velmi děkuji a posílám pozdrav.

Jiří

Chci poděkovat záchranáři, který zastavil okamžitě u mé vážné dopravní nehody dne 20.10 na Jižní spojce. Pouze projížděl, ale byl první, kdo mi poskytl pomoc. Bohužel jsem si nepoznamenala žádné údaje, ale jistě si zjistíte. Prosím vyřiďte moje poděkování za zastavení a lidský přístup v nouzové situaci, ve které jsem se ocitla.

M.V.

Dobrý den, dne 10.10 zasahovala Vaše posádka v čase kolem 17.30 na Praze 8. Velice rád bych alespoň tímto způsobem vyjádřil obrovský dík a zároveň obdiv nad obrovskou profesionalitou a zároveň ohromně lidským přístupem obou členů této posádky. Díky jejich práci a následné pomoci na urgentním příjmu FN Motol bylo na maximální míru dosaženo z mého laického pohledu k úžasnému stavu mého otce, u kterého Vaše posádka zasahovala. Pokud je to alespoň trochu možné, potěšilo by mě alespoň tlumočení mého poděkovaní Vašim kolegům, neboť před jejich prací se musím hluboce poklonit.

Mirek


Dne 12.9.2017 jsme volaly se sestrou na záchranku s tím, že jsme našly naši rodinnou známou ze sousedství bez známek života. Paní na lince byla ohromná. Skvěle nás navedla jak se pokusit paní oživovat do příjezdu záchranky. I přesto, že pro paní Jenšíkovou bylo již pozdě, chtěly jsme vyjádřit velkou POCHVALU za skvělý profesionální a lidský přístup paní, kterou jsme měly na lince. O to více paní oceňujeme neboť tato událost, u které jsme se byli přítomni, pro nás byla velmi těžká, protože jí předcházelo úmrtí naší maminky 2 měsíce zpět. Moc děkujeme. Kdyby byla možnost paní třeba zaslat bonboniéru, dejte vědět jak a kam.

Ivana + Stanislava

Dne 5. 10. jsem přes linku 155 volal k mé matce, která upadla do bezvědomí. Záchranná služba byla u nás během několika minut a bohužel konstatovala úmrtí. Teď s odstupem času, kdy už je po pohřbu, cítím povinnost poděkovat posádce sanitky za profesionální a přitom velice lidský a citlivý přístup, se kterým mi pomohli překonat prvotní šok z úmrtí mé mámy, poskytli mi prvotní nutné informace a zařídili další postup. Ještě jednou oběma mužům děkuji a přeji jim, aby podobných výjezdů měli co nejméně. Bohužel jsem si nezapamatoval údaje s visačky, ani číslo sanitky, uvádím proto informace a věřím, že budete moci určit, o kterou posádku se jedná.

S díky a s pozdravem Vladislav

Dobrý den, dovolte mi, abych touto cestou vyjádřila hluboké poděkování za záchranu svého života posádkám vozu záchranné služby a sanitního vozu, kteří začátkem července přijeli na ul. Dejvická. Díky jejich rychlému příjezdu a především proto, že neprodleně zjistili příčinu mého závažného zdravotního stavu, kdy jsem utrpěla rozsáhlou plicní embolii, a jejich následnému odbornému postupu a nesmírně obětavému oživování, jsem přežila a mohla být předána do péče lékařů Všeobecné fakultní nemocnice na Karlově náměstí. Velmi si vážím jejich bezodkladného zásahu a vysoce profesionálního přístupu, kterými mne vrátili do života. Ještě jednou jim všem velice děkuji a v jejich odborném a zároveň fyzicky a psychicky náročném povolání jim přeji hodně úspěchů. S velkou úctou, pokorou a poděkováním za Vaši práci,

Renata


Chtěla bych moc poděkovat za skvělý profesionální a lidský přístup. Můj syn doma zkolaboval a volala jsem záchranku. A velice děkuji záchranářům. Jak jsem již psala skvělý přístup k synovi a je vidět že jsou to profesionálové na svém místě. Ještě jednou moc a moc děkuji. Jsem velice ráda, že existují profesionálové na svém místě.

Lenka

Dnes večer jsem volal pohotovost k mojí 92leté mamince, když se jí udělalo nevolno. Tak profesionální a velice laskavý přístup posádky k mamince mě překvapil a velice potěšil. Jsou to opravdu profíci. Chtěl bych touto cestou moc a moc poděkovat. Ještě jednou moc a moc děkuji za laskavý přístup.

Díky Michal

Dobrý den, rád bych poděkoval těm dvěma sympaťákům, kteří 17.9. přijeli v cca 22:20. Oba byli velice příjemní a vstřícní a jejich přesně dávkovaný anglický humor byl přesně to, co odlehčilo situaci a pomohlo i pacientce – mé ženě. Takže, pánové, ještě jednou děkujeme, chtělo by se říci \“na viděnou\“, ale samozřejmě se vás i přes velké sympatie pokusíme nepotřebovat… S pozdravem a přáním všeho dobrého

Tomáš


Ve středu 13. září jsem si zlomila na dvakrát levou ruku. Ráda bych velice ještě jednou touto cestou poděkovala záchranáři a jeho kolegovi s brýlemi za neskutečnou trpělivost, ochotu, empatii a vysokou profesionalitu při poskytnutí první pomoci, ošetření a odvozu do ÚVN. Omlouvám se, že píšu s malými písmeny, čekám na operaci a levá ruka je vyřazena z provozu. Moc oběma děkuji

Jana

Dobrý den, chtěli bychom srdečně poděkovat posádce erzety, která včera po 13té hodině na pracovišti Úřadu práce hodinu a půl sváděla nerovný boj s osudem. Srdíčko našeho pana strážníka bylo bohužel proti… Děkujeme, byli jste úžasní.

Lenka

Dobrý den, dnes 13.9.2017 ve 3h ráno jsem byla nucena si zavolat sanitku kvůli velkým bolestem na hrudi a obtížnému dýchání. Moc bych chtěla poděkovat posádce a lékaři. Byli u nás rychle a byli strašně hodní. Dlouho jsem se nesetkala s tak příjemným a profesionálním přístupem zdravotního personálu. Ještě jednou velká pochvala a dík.

Petra


Dobrý den, v neděli kolem 16. hod. jsem byla ve své Oktávce sražena vozidlem z vedlejší silnice. RZS přijela bleskem, ale já bych chtěl hlavně poděkovat oběma záchranářům za velice empatický způsob jednání, hlavně pan doktor mi svým humorem velice pomohl.

Moc, moc děkuju a přeju co nejméně práce. Helena

Dobrý den, velmi bych chtěla poděkovat celé posádce záchranného vozu (bohužel si nepamatuji jména konkrétních záchranářů – 3 muži), která dne 27.8.2017 vyjela ze na pomoc mému tatínkovi, kterého jsem našla v diabetickém kómatu. Jen díky jejich profesionálnímu a lidskému přístupu dostal táta šanci bojovat dál o život na resustitační jednotce v Ikemu. Moc vám děkuji za to, co a jak děláte! Přeji samé výjezdy se šťastným koncem, hodně psychické i fyzické síly pro vaší další práci. Moc si toho vážím.

Ještě jednou velmi děkuji, Soňa

Dobrý den. Chtěla bych poděkovat pánům, kteří mě vezli s \“infarktem\“ a vzkázat: díky za váš humor. Bez toho se totiž dle mého názoru nedá žít.

Jana


Dobrý den, ráda bych poděkovala posádce záchr. vozu, která vyjela v pátek ke kolabující ženě na letní scéně na Vyšehradě. Navzdory relativně obtížnému terénu a habitu ženy ji dokázali bezpečně dostat k záchranářskému vozu (se zapojením veškerých svalových skupin) a zajistit. Komunikace probíhala profesionálně, klidně, a to jak s pacientkou, tak s jejím doprovodem i okolními svědky. K doprovodu ženy se oba záchranáři chovali velmi vstřícně. Zdravotnický týme, děláte svou práci opravdu dobře. Prosím, nedejte se odbýt negativními zážitky a pomáhejte nám takhle skvěle dál. Vedení společnosti, prosím, nenechte své zaměstnance vyhořet. Pečujte o ně, nepřetěžujte je a hlavně, doceňte jejich všestranně náročnou práci. Zaslouží si to. Je to vklad nejen pro ně, ale i pro Vás (i pro nás).

Děkuji!! KS

Dobrý den, chtěla bych poděkovat Vašim záchranářům za profesionální a přitom lidský přístup při výjezdu k případu mého přítele Romana, kterého kolem poledne resuscitovali při mozkové příhodě a převezli jej v kritickém stavu do ÚVN Střešovice. Bylo to moje první setkání s přímým výkonem práce ZZS a Vaši pracovníci ve mně zanechali i přes nepříznivou prognózu jen ty nejlepší dojmy.

Děkuji ještě jednou, s pozdravem Ilona.

Dne 21.8.2017 mi skupina záchranářů zachránila život, několikrát mě oživovali při infarktu. Chci jim všem upřímně poděkovat.

Hana


Ve čtvrtek v odpoledních hodinách jsem pro výron v kolenním kloubu a vysokou horečku nebyl schopen dorazit do nemocnice, kam mne poslal praktická lékařka. Zavolal jsem 155 a spojovatelka mne ihned identifikovala z čísla telefonu a sdělila, že posádka co nevidět přijede. Skutečně, za deset minut byli zde a odvedli perfektní, přičemž byli vstřícní a dodávali mi kuráž (na rozdíl od některých zdravotníků v Krči, zejména v infekčním oddělení). Rád bych jim tímto způsobem vyjádřil svůj dík, když už je mi trochu lépe.

S přáním příjemného víkendu, Jasoň.

Bohužel nelze zvolit dvě možnosti, co podávám… Takže ještě doplňuji kromě pochvaly i velké poděkování!!! A to výjezdové skupině, která dne 20. 8. 2017 zasahovala na Florenci. Zejména pak sl. či paní záchranářce. Neskutečně velká poklona a obdiv za to s jakým přístupem vykonává svou profesi. Po celou dobu, kdy přijela k mé 16leté dceři s ukrutnými bolestmi břicha – podezření na prasklou cystu vaječníku (která se mimochodem nakonec potvrdila, dle správné diagnózy) a do doby než ji s kolegou předali na druhý pokus v Motole, byli oba Vaši zaměstnanci převelice milí, hodní, ochotní, pozorní, PROFESIONÁLNÍ, prostě opravdu až nadstandardní lidský přístup. Člověku je hnedle trochu líp, i když v podstatě umírá strachem o své dítě… Žádný stres, negativní emoce, nic takového, naopak. Moc moc děkujeme!!! Až mi bylo líto, že se musíme rozloučit 🙂

Andrea

Dobrý den, chtěl bych poděkovat výjezdové skupině (pravděpodobně z VZ Jížní Město), která vyjížděla včera večer kolem 00:00 k napadení u autobusové zastávky Mětodějova.

Jan


Dobrý den, ráda bych touto cestou poděkovala posádkám ZZSHMP, které 16.8. odpoledne (cca ve 13:00 na Letné) zachránily život mé kamarádky po bodnutí sršněm. Dle slov lékaře z UVN má neobvykle silnou alergickou reakci. Ještě jednou děkuji, že jsou mezi námi lidé, jako vaši záchranáři.

Alena

Dobrý den, dne 15.8. jsem byla jednou z Vašich posádek odvezena z domova na Neurologickou kliniku Thomayerovy nemocnice z důvodu akutní bolesti hrudní páteře. Při předání na ambulanci jsem pak neměla možnost se s posádkou rozloučit a poděkovat. Celá situace pro mne byla velice stresující, doma jsem musela zanechat měsíc starého syna, který je často kojen a ráda bych tímto poděkovala panu záchranáři, jehož jméno jsem nestihla registrovat, za opravdu velkou podporu a profesionální přistup. I ten infarkt, kterého jsem se tak obávala, vyloučili ještě v sanitě… jsem totiž kardiologická sestra..:)) Prosím tedy o někoho za Vašeho týmu a dohledání pana záchranáře a předání mého velkého poděkování. Nakonec jsem byla jen ambulantně ošetřena a jsem v pořádku.

Ještě jednou tímto děkuji a jsem s přátelským pozdravem Tereza.

Dobrý večer, dne 3. 8. 2017 za mnou přijela na návštěvu do Prahy mamka z Vysočiny… Na eskalátorech z metra se jí však zamotala hlava, zakopla a spadla dozadu, kde byli naštěstí v tu chvíli přítomni další cestující, a mamce pomohli vstát… Po příjezdu domů si mamka svlékla kalhoty. Při pohledu na ránu se mi udělalo poněkud nevolno, drobná rána, ale měla jsem pocit, že vidím až \“na kost\“, holeň začala otékat, do toho si mamka stěžovala na bolest hlavy a kolene… zavolala jsem proto na 155 s dotazem, co si máme počnout. Velmi ochotná paní operátorka se zeptala, zda mám k dispozici vůz, načež jsem jí odpověděla, že nikoli. Poslala nám proto vůz rychlé záchranné služby. Ten přijel do 10 minut… Řidič s lékařem maminku prohlédli, ránu jí vyčistili, zavázali, provedli další nezbytné vyšetření a vydali jsme se směr pohotovost, Karlovo náměstí. Děkuji celému týmu Zdravotnické záchranné služby hl. m. Prahy za rychlou a kvalitně poskytnutou péči.

S pozdravem, Petra.


Dobrý den, ráda bych poděkovala Vaší dispečerce, se kterou jsem mluvila dne 26.7.2017 kolem půl sedmé večer, kdy můj rok a čtvrt starý syn prodělal afektivní záchvat. Bylo to moje první setkání s touto \“diagnózou\“, v danou chvíli jsem myslela, že mi syn umírá v náručí a vteřiny se zdály nekonečné. Vaše dispečerka zkušeným uchem uslyšela, že syn lehce zaplakal poté, co začal sám od sebe dýchat, po deseti minutách, když přijela sanitka, byl úplně v pohodě, veselé upovídané dítě. V tu chvíli jsem se klepala už jen já :-). Ačkoliv já sama sebe i mé okolí mě považuje za velmi racionálního člověka, nicméně ve chvíli, kdy přestal dýchat, byl úplně modrý, oči v sloup, gumové tělo, jsem byla absolutně bezmocná a zřejmě i trochu hysterická. Paní dispečerka mě uklidňovala a velmi profesionálně navedla, co s dítětem dělat. Vyřiďte jí prosím mé velké díky! Bylo to mé první volání na 155 v životě, doufám, že takových bude co nejméně.

Děkuji všem, že tu jste pro potřebné! Lenka

Chci poděkovat posádce sanitky, za její vysoce profesionální přístup ke klientovi. Ujala se manželčiny maminky a svým přístupem dodali klid pacientce. Takto si představuji profesionální služby.

Moc děkujeme. Ondřej.

Dobrý večer, chtěl bych touto cestou poděkovat RZS č. 145, která zasahovala dne 6.8.2017 v křižovatce ulic Pařížská x Břehova, Praha 1. Jsem zasahující policista (vyškolený CLS zdravotník), kdy jsme si všimli ležící zraněné osoby. Při základní prvotní pomoci přijela zmíněná RZS č. 145. Kluci byli velmi profesionální i empatičtí jak k pacientce samotné, tak spolupráce mezi RZS a PČR je většinou na profesionální úrovni. O to víc nás potěšilo, když náš operační důstojník vyjádřil přes operační kanál vzkaz od záchranářů, že děkují za perfektní práci. Toto nás potěšilo a nutí nás to se více vzdělávat v poskytnutí přednemocniční péči. Také chceme poděkovat za desinfekci rukou našich členů SPJ. Uvedením záchranářům prosím, poděkujte.

prap. Roman N. SPJ Praha


Dobrý den, chtěla bych moc poděkovat Vašim zaměstnancům, Dispečerce, která mě dnes dokázala po telefonu zklidnit a nechat si vysvětlit problém, ale moje poděkování patří zejména MUDr. Švorčíkové a záchranáři, který ji doprovázel. Paní doktorka byla velmi milá, empatická a velký profesionál. Její lidství a ochota se projevila i tím, že po své návštěvě se zabývala mým problémem, zjistila informace, které jsem o mamince neměla a ještě jednou zavolala a telefonicky mi poradila jak řešit péči o umírající matku, když mi zastupující praktická lékařka nepomůže. Díky jejímu přístupu jsem získala potřebný klid a rozvahu pro další náročné ošetřování umírající maminky. Proto ještě jednou děkuji a jsem moc ráda, že takoví lékaři u Vás pracují.

Ludmila

Dobrý den, ještě jednou děkuji profíkům od vás, kteří mi včera (1.8.) okolo 15:30 přijeli pomoc. Z Radhošťské mě vzali do Vinohradské nemocnice se zvracením a hyperventilací. Nakonec to opravdu nic nebylo. Děkuji, že nám nevyčítali, že jsme volali, i když vlastně o nic nešlo. Děkuji za to, jak se mě snažili rozptýlit a s jakým nadhledem pracovali. Skoro bych napsala, že rádi příště zavoláme zas, ale spíš doufám, že vás hned tak potřebovat nebudeme. 🙂

Děkuji. S pozdravem Anna

Dobrý den, rád bych touto cestou poděkoval posádce, která dne 20.7.17 ošetřila a posléze transportovala mou babičku do nemocnice. Do teď jsem se v českém zdravotnictví s takovou mírou profesionality a lidskosti ještě nesetkal.

Děkuji. Petr


Dobrý den, děkuji za neuvěřitelně lidský, citlivý a milý přístup při výjezdu k mé mamince dnes, tj. 17.7. Všichni se chovali nejen profesionálně, ale i ohromně lidsky.

Děkuji Ivana.

Dobrý den, chtěla bych Vám tímto moc poděkovat za profesionální jednání a příkladný přístup Vašich pracovníků. Dne 12.1 letošního roku jsem uklouzla na dvoře a způsobila si velmi vážný úraz pravé ruky, byla jsem 12 dní po porodu císařem, takže to pro mne byla opravdu těžká situace. Záchranka přijela rychle a pracovníci byli velmi milí, profesionální, uklidnili mne a pomohli.

Děkuji Magdaléna.

Hezký den, děkuju týmu, který mě v sobotu 8.7. vezl z Michle. Byli jste skvělí, sehraní, rychlí a přitom klidní – i v mém \“skorokomatu\“ byla vaše týmovost lepší, jak ta kapačka :o).

Ještě jednou díky, Hanka.


Dobrý den, ráda bych tímto způsobem poděkovala posádce sanitky, která převezla mého 2 letého synka dne 11.7.2017. Zranil se při pádu na hlavičce, tekla mu krev a já i on jsme byli celkem otřesení. Pánové, jejichž jména jsem si v tom zmatku samozřejmě nestihla zjistit, mě i jeho naprosto dokonale uklidnili. Chovali se neskutečně mile, empaticky a zároveň profesionálně. Ráda bych jim touto cestou opravdu moc poděkovala, hrozně moc mi v této nepříjemné situaci pomohli. Přeji jim do budoucna jen to nejlepší a ještě jednou moc děkuji za sebe i za svého syna Kvida.

Radka.

Dobrý den. Vyslovuji … vděk, obdiv, poděkování, úctu … nevím jaké superlativy ještě užít. Komu? Vím jen jméno Tatiana. Snad velitelka prvního vozu, který na zavolání přijel až na okraj Klánovic k mému popálenému 5-ti letému vnukovi. Jak byli všichni ohleduplní k zmatkující 70 -ti leté babičce. Paní Táňa pak komunikovala již za jízdy s dcerou, která čekala v Praze v nemocnici. I ona vyslovuje obdiv nad empatií záchranářky. Já jsem se s něčím takovým ještě nesetkala. Dík patří samozřejmě i všem dalším členům zásahu (přijela ještě druhá sanita). A pak že je naše zdravotnictví špatné.

Díky všem. S pozdravem Miroslava.

Dobrý den, moc bych chtěla poděkovat mladé, sympatické posádce, která přijela k mojí mamce v sobotu 8.7.2017, za maximálně empatický přístup i za ztížených podmínek. Mamka má tříštivou zlomeninu v dolní části stehenní kosti, již je po operaci a také děkuje.

S pozdravem Milada.


18.6.2017 zasahovala Rychlá záchranná služba u nás doma při náhlé alergické reakci mého syna. Přijeli do 5 minut, byli absolutně profesionální, velmi milí a hlavně jednali na 100 %.

Moc děkuji, Lucie.

Dobrý den, ze dne 17.6. na 18.6. pro mě přijela záchranná služba do restaurace ve Vodičkové ulici. Jsem jim vděčná za pomoc. Na místě byli rychle a byli milí. Jeden ze záchranářů na mě mluvil klidným hlasem a povídal si se mnou, asi abych byla klidná, pomohlo mi to. Máte suprové záchranáře :).

Velké díky, Jitka.

Dobrý den, rád bych velmi rád poděkoval posádce vaší záchranky. Bohužel, neznám jejich jména, ale rád bych jim osobně vyjádřil svůj dík. Stalo se tak v pátek 16.6.2017 v Újezdě u Průhonic.

Děkuji vám velice, Alexander.