„Každý, kdo na Rejvízu kdy byl, je vítěz, protože šel s kůží na trh a měl odvahu své vědomosti ukázat prakticky před celým záchranářským světem.“ To jsou moudrá slova jednoho z otců mezinárodní soutěže posádek zdravotnické záchranné služby Rally Rejvíz, nejen mezi zdravotníky velmi váženého člověka, doktora Viliama Dobiáše.

My jsme vyslali s kůží na trh tentokrát dvě záchranářské posádky, jednu v kategorii národní a druhou v mezinárodní – tím se rozumí, že kolegové museli všechny úlohy včetně zadání řešit v angličtině. Součástí národní kategorie je také soutěž operátorů Zlaté sluchátko, kde jsme měli také želízko v ohni.

Jsme nesmírně pyšní, že jsme si z této prestižní soutěže zpět přivezli dva cenné kovy – zlato ze Zlatého sluchátka, a to již podruhé v řadě díky stejné dispečerce, a také bronz v kategorii mezinárodních posádek. Probojovat se na stupně vítězů v takové konkurenci je opravdu neuvěřitelný úspěch.

I když národní posádka cenný kov tentokrát nepřivezla, nevadí, pro nás jste stejně vítězové! Protože jste neseděli doma a měli odvahu! Navíc kompletní tým jste kvůli náhlému výpadku původního člena dali dohromady teprve tři dny před odjezdem na soutěž. To jen dokazuje vaše odhodlání a za to vám patří velký obdiv. Rejvíz je hlavně o zážitcích, kamarádství, týmu a navázání nových přátelství a tam máte určitě splněno.

Jsme na vás, Lucko, Peťo, Táňo, Karle, Matěji, Lukáši a Kubo nesmírně pyšní. Hlavně proto, že i na vaší mladé generaci záchranářů a záchranářek vidíme, že i když práce není jednoduchá, děláte ji s nasazením, profesionálně a s láskou.

Moc vám děkujeme za příkladnou reprezentaci, jsme pyšní na to, že jste naši!