14. května se naši kolegové Michal a Zdeněk zúčastnili 1. Mistrovství České republiky řidičů záchranných služeb.

Na pány šoféry ze všech republikových záchranek čekal v Otrokovicích automobilový slalom, jízda na přesnost, výměna kola nebo test ze znalosti dopravních předpisů.

Šlo o náročné disciplíny, ale je to jen část toho, co všechno musejí řidiči sanitek při své práci zvládnout. Jako neodmyslitelní členové našich posádek mají obrovskou zodpovědnost za to, aby v náročném provozu dojeli se svými parťáky bezpečně na místo události a pak si to samé zopakovali ještě s pacientem cestou do nemocnice. Tím ale jejich práce nekončí, protože jsou sami jako zdravotníci pravou rukou záchranářů a lékařů při poskytování péče pacientům. Chce to tedy rozumět autům i lidem a při obojím jsou někdy potřeba nervy ze železa.

Milí kolegové (a také kolegyně, protože u nás jezdí i řidičky), díky za všechny ty miliony kilometrů a také statisíce pacientů, kterým jste v uniformě pomohli. Děkujeme také kolegům ze Zlínské záchranky za organizaci, snad se z toho povede udělat tradice, protože řidiči sanitních vozů si své mistrovství rozhodně zaslouží.