Po celou dobu koronavirové pandemie nás podporujete a my jsme nesmírně vděční. Někdy jsme z toho až na rozpacích, když vidíme, s jakými těžkostmi se dnes mnozí potýkají. Jsme proto rádi, že nyní můžeme dobrou věc podpořit zase my. A ještě raději budeme, když se zapojíte spolu s námi.
O paliativní péči se moc nemluví. Asi i proto, že umírání je zkrátka smutné téma, od kterého se raději instinktivně držíme dál. Ale i odcházení k životu patří a díky lidem, kteří v oblasti paliativní péče působí, to může být s lidskostí, důstojností a zmírněnou bolestí na těle i na duši.
Hokejová Sparta tradičně pomáhá nám, složkám integrovaného záchranného systému🚑🚓🚒. Letos jsme se ale všichni shodli, že při akci Sparta vzdává hold pomůžeme jinde, a to dvěma hospicům – Cesta domů a Nablízku. Známe práci našich kolegů, kteří se zde věnují pacientům s nevyléčitelnými chorobami v pokročilém nebo posledním stadiu života. Za to, jak zmírňují bolest a strádání pacientů, zachovávají lidskou důstojnost a poskytují oporu rodinám, mají náš obdiv.
Na konto hospiců půjde výtěžek z dražby dresů a z prodeje virtuálních lístků na zápas mezi Spartou a Litvínovem, který se uskuteční 25. února. Každý si můžeme koupit lístek už za 90 korun. Utkání uvidíme jen na televizních obrazovkách, ale vědomí, kde a jak naše společná podpora pomůže, nám dost možná fandění v tribunách víc než vynahradí.