Když za vámi jako k pacientovi přijede zdravotnická záchranářka Nikola Ria Nováková, můžete se spolehnout, že jste v profesionálních a schopných rukou, které udělají vše, aby vám pomohly. Práce záchranáře se pro Nikolu stala posláním a životním stylem. A to i v případě, že na sobě zrovna nemají záchranářskou uniformu.

Přesně to byl případ, za který byla Nikola v listopadu oceněna z rukou primátora hlavního města. Ocenění získala za to, že neváhala a poskytla pomoc vážně nemocnému muži přímo na palubě letadla, když se sama vracela z dovolené.

Nikola byla jednou z prvních kolegyň, které v Praze v záchranářských uniformách do terénu vyrazily, když se tyto pozice v posádkách před několika lety otevřely i ženám. Pro dráhu záchranářky se mimochodem rozhodla už jako žákyně ve 4. třídě, konkrétní po shlédnutí poslední epizody legendárního seriálu Sanitka. Tehdy si řekla, že bude také jezdit k pacientům v záchranářském voze a zachraňovat lidské životy.

Jsme rádi, že se tento dětský sen stal skutečností. Nikolo, děkujeme ti, že děláš záchranářům dobré jméno, jsme hrdí na to, že tě máme v týmu a přejeme ti, aby ti tvůj zápal ještě dlouho vydržel.