Městská část Praha 5 ocenila pětici našich kolegů, kteří za roky služby pomohli nejen v této oblasti hlavního města tisícovkám pacientů, ať už po telefonu jako dispečerka, přímo v terénu jako lékař, záchranáři nebo řidič.

Za záchrannou službu bychom chtěli přidat dvě poděkování.

Děkujeme Praze 5 (a dalším městským částem), že myslí na členy integrovaného záchranného systému, kteří jsou dennodenně připraveni pomáhat obyvatelům hlavního města, kdykoliv je to třeba. Každé takové uznání nám vhání do žil další energii.

A pak také velké díky vám, Terezo, Davide, Aleši, Tomáši a Josefe, že ať už děláte na dispečinku, létáte vrtulníkem, nebo jezdíte sanitkou, dáváte do své práce srdce, je na vás spoleh a můžeme být právem hrdí, že oblékáte naši uniformu.

Níže si můžete přečíst stručné medailonky celé pětice oceněných zaměstnancům ZZS HMP.

Bc. Josef Vopička

Josef Vopička pomáhá pacientům jako zdravotnický záchranář v hlavním městě už od roku 2001. Na jeho profesionalitu a schopnosti se mohou spolehnout nejen pacienti, z nichž řada žije právě na Praze 5, ale také kolegyně a kolegové. Je přirozenou autoritou a týmovým hráčem, který pomáhá novým kolegům sžít se se záchrannou službou. Záchranářské posádky v Praze samostatně vyřeší 90 procent událostí, ke kterým záchranná služba vyjíždí, a je to možné právě díky takto zkušeným a schopným záchranářům, jako je Josef Vopička.

Aleš Kyncl

Aleš Kyncl je jako řidič sanitního vozidla pravou rukou zdravotnického záchranáře a nepostradatelnou součástí posádky. U záchranné služby začal pracovat už v roce 1998, tehdy ještě na takzvaných převozech pacientů. Čtvrtstoletí jeho kariéry v záchranářské uniformě je v hlavním městě pevně spojeno právě s oblastí Prahy 5, kde strávil většinu profesního života a nesmazatelně se tak zapsal do pomoci místním obyvatelům.

Tomáš Pleschinger

Tomáš Pleschinger patří aktuálně k nejdéle sloužícím zaměstnancům zdravotnické záchranné služby – její uniformu obléká již od roku 1991. Působí jako zdravotnický záchranář a řidič vozidla rychlé lékařské pomoci. Společně v posádce s lékařem dnes vyráží k těm nejzávažnějším událostem. Svou spolehlivost a zkušenost opakovaně prokazuje více jak 30 let za volantem sanitního vozidla i při poskytování péče pacientům. Na svém kontě má tisíce ošetřených pacientů, z nichž pocházela podstatná část právě z Prahy 5.

MUDr. David Doubek

David Doubek je hlavním lékařem letecké výjezdové skupiny. Letečtí záchranáři ve vrtulníku vzlétají k závažným událostem, kdy je nezřídka přímo ohrožen život pacientů a vyžadují vedle ošetření na místě i urychlený transport do specializovaných nemocničních zařízení. U Davida Doubka se můžete spolehnout nejen na jeho zkušenost a profesionalitu, ale i týmového ducha. Ne náhodou je jedním z jeho hesel: „Jeden za všechny, všichni za jednoho.“ Podílel se na spuštění spolupráce mezi ZZS HMP a Nadačním fondem pomoci, kdy se podařilo zorganizovat již několik sbírek pro naše pacienty či jejich blízké, kteří se ocitli v tíživé životní situaci.

Mgr. et Mgr. Tereza Bechová, Dis.

Jako dispečerka zdravotnického operačního střediska přijímá Tereza Bechová hovory na tísňové lince 155 a na místě události tak bývá prostřednictvím telefonního sluchátka jako první zdravotník. Jejím úkolem je v krátkém čase vyslechnout volající, rozhodnout o vyslání záchranářské či lékařské posádky a do jejich příjezdu asistovat zachráncům v poskytování první pomoci. Tereza Bechová při práci na dispečinku už pět let opakovaně prokazuje svou šikovnost, profesionalitu a empatii v přístupu k volajícím a pacientům.