Pochvaly nám chodí pravidelně, tu a tam se setkáme i s některými pacienty a jejich blízkými osobně. Aby ale přímo na dispečink přišla poděkovat v doprovodu maminky dvouleté holčička, to se jen tak nevidí.

Nedávno postihl dvouletou Leu záchvat febrilních křečí. Vystrašení rodiče přivolali záchrannou službu a na místo vyrazila naše posádka. Po celou dobu byla s maminkou na telefonu i naše operátorka Petra Geloňová.

Díky práci našich zdravotníků vše dobře dopadlo a hned druhý den nám dorazila pochvala. Psalo se v ní mimo jiné: „Díky úžasné operátorce ZOS jsme byli klidnější. Ač se to zdá jako maličkost, neuvěřitelně nás celou dobu podporovala a říkala nám, jak se k nám sanitka blíží. Neskutečně nám to pomohlo.“

Nezůstalo jen u milé pochvaly. Maminka napsala, že by se s operátorkou chtěly i s Leou potkat, a tak na Petru čekalo jednu denní směnu „velké malé“ překvapení v podobě kouzelné pacientky, která přišla přímo na náš dispečink. Že to byl doják i pro ostřílené operátorky asi netřeba dodávat. Děkujeme za návštěvu! Velké díky také všem kolegyním a kolegům nejen za pomoc pro malou Leu, ale za to, jaké v těchto náročných týdnech a měsících podávají nasazení na tísňových linkách i v terénu.

Příběh má v těchto dnech ještě pokračování, které je už tak trochu jako z pera scenáristy. Maminka Ley je zdravotní sestra a při návštěvě u nás ji hodně zaujala práce na dispečinku. A to dokonce natolik, že pokud všechno klapne, měla by k nám sama brzy nastoupit jako dispečerka. Sama tak bude moct po telefonu  pomoct nejen jiným rodičům, kteří se budou bát o to nejcennější, co mají.

Další přijaté pochvaly