Dvanáct zraněných si vyžádala čtvrteční srážka autobusu s kamionem v ulici Sulická. Naštěstí se jednalo o lehčí zranění a nikdo nebyl ohrožen na životě. Vzhledem k počtu zraněných vyhlásila  ZZS HMP traumatologický plán 1. stupně. Pacienty se podařilo po ošetření z místa odsunout do čtyř pražských nemocnic během pouhých sedmi minut, což je u podobného typu událostí naprosto excelentní čas.

Ke čtvrteční dopravní nehodě vyslala ZZS HMP pět záchranářských posádek, z toho jednu posádku záchranářů-specialistů pro urgentní medicínu. Na místě zasahovala také posádka s lékařem a inspektor v roli vedoucího zdravotnické složky.

Zdravotníci ošetřili a do nemocnic transportovali 11 osob, jeden pacient byl ošetřen na místě bez nutnosti další péče ve zdravotnickém zařízení. Všechna zranění byla pouze lehčího charakteru, zejména se jednalo o pohmožděniny, odřeniny a drobné tržné rány.

Tzv. odsun pacientů, tedy fáze traumaplánu při mimořádné události, kdy záchranná služba zahájí převoz pacientů do nemocnic, do doby, kdy je z místa transportován poslední zraněný, trval pouhých sedm minut. Samotný traumaplán byl ukončen po 38 minutách.

zdroj: Hasiči Praha

Zasahující posádky, kolegyně a kolegové na dispečinku i ostatní složky integrovaného záchranného systému a personál nemocnic předvedly naprosto vynikající spolupráci a koordinaci,“ říká Petr Kolouch, ředitel ZZS HMP.

Záchranná služba děkuje za skvělou souhru kolegům z Hasičského záchranného sboru, Policie ČR a také personálu FNKV, VFN, FNM a FTN.