Za malou chvíli vyrážejí zdravotníci pražské záchranky do Náchoda. Budou se podílet na transportu 15 covid pozitivních pacientů z náchodské nemocnice do zdravotnických zařízení v Kyjově, Boskovicích a Brně. Zdravotní stav pacientů je středně závažný, většině je poskytována kyslíková terapie.

„Vycházíme vstříc těžce zkoušeným regionům. Požadavek o pomoc jsme přijali od kolegů ze ZZS Královehradeckého kraje, převoz pacientů vychází z rozhodnutí centrálního řídicího týmu a národního koordinátora intenzivní péče,“ uvádí ředitel ZZS HMP Petr Kolouch.

ZZS HMP vedle doprovodného a koordinačního vozidla poskytne pro transport také speciální vůz Fénix, ve kterém převeze 9 pacientů do nemocnice v Kyjově. Celkem se za pražskou záchranku zapojí 6 kolegů včetně lékaře.

Do Boskovic a Brna zamíří sanitními vozy kolegů z Královéhradeckého kraje ostatní nemocní. Asistenci poskytují dva kolegové z HZS Praha a plynulost dopravy zajišťují pražští policisté z Pohotovostní motorizované jednotky s podporou operačního odboru Policejního prezídia ČR.

Děkujeme všem zapojeným složkám a organizacím za pomoc.