Málokdy se člověk tak těší, až uslyší dětský pláč, jako při poslechu tohoto hovoru…

Vzít si připravenou tašku, v klidu dojet do porodnice a zde se svěřit do péče odborníků. Ne vždy se podaří přivést na svět nový život takto „podle plánu“. Miminek, které si do porodnice nepočkají, se jen v Praze za naší asistence narodí ročně šest desítek. Jedním z nich je i Karolínka.

Narodila se letos 23. července ve 4 hodiny ráno. Doma. Na cestu do porodnice už rodiče neměli čas, a tak se porodu museli ujmout maminka s tatínkem. Nebyli na to ale sami. Na telefonu jim byla po celou dobu oporou Tereza – naše dispečerka na tísňové lince 155. Zatímco na místo mířily lékařská a záchranářská posádka, díky Terky přesným radám zvládli rodiče Karolínku bez větších obtíží sami porodit. Maminku s novorozeným dítětem si pak převzaly do péče naše posádky a převezly je do Fakultní nemocnice Královské Vinohrady.

Po čase nám přišlo na záchranku poděkování od Karolíniných babiček a dědečka. „Syna při porodu vedla operátorka. Říkal nám, že bez její pomoci by to nedal, že její přístup byl lidský, vysoce profesionální a trpělivý,“ psali prarodiče s tím, že by chtěli dispečerce osobně poděkovat, jen bohužel neznají jméno.

Terezu jsme podle záznamů rychle „vypátrali“ a babičky se s dispečerkou setkaly. Slíbily, že až skončí šestinedělí, přijdou rodiče ukázat i Karolínku, což se před pár dny skutečně stalo. S Terezou, kterou dosud znali jen po hlase a prožili s ní asi už nezapomenutelné okamžiky, se konečně setkali tváří v tvář…

Pro každého zdravotníka je podobné poděkování od pacientů a jejich blízkých obrovsky povzbuzující. Děkujeme za to. ❤️ A smekáme jednak před šikovností rodičů, a také před naší Terezou za naprosto perfektně zvládnutý překotný porod po telefonu. Je to další důkaz toho, že i když nejste v první pomoci (a už vůbec ne ve vedení porodu) „kovaní“, s našimi „parťáky“ na telefonu zvládnete cokoliv 😉!