Dnešní vážná dopravní nehoda v Horoměřicích si vyžádala 3 oběti. Dalších 6 účastníků nehody bylo zraněno těžce, 9 středně těžce a 30 lehce.  Jednalo se o největší dopravní nehodu autobusu řešenou ZZS HMP od devadesátých let.

Vyslání první posádky proběhlo současně s aktivací traumaplánu v 15:44, ukončení v 18:01. Do výjezdu byly zapojeny tyto posádky ZZS HMP: jedenáct vozů RZP, tři lékaři, speciální modul Atego, inspektor, náměstek NLZP a LPP.

Mezi zraněnými bylo 12 nezletilých do 18 let. 2 pacienty – z toho jedno dítě, museli záchranáři uvést do umělého spánku a připojit na umělou plicní ventilaci. Zranění byli transportování do těchto nemocnic: ÚVN, FNM, VFN, TN, FNKV a NNB.

Děkujeme všem, kteří se jakýmkoliv způsobem účastnili záchrany zraněných, složkám IZS, záchranářům, lékařům, řidičům, operátorkám, dalším spolupracujícím složkám a příjmovým místům nemocnic. Speciální poděkování patří neznámé paní a pánovi, kteří skvěle komunikovali a spolupracovali s dispečerkami ZOS ZZSHMP ještě před příjezdem profesionálů.

ZZS HMP

Tisková zpráva ke stažení v PDF