Naši záchranáři dnes vyjeli na pomoc v 234 případech. Na tom samozřejmě není nic zvláštního, ale to co jistě stojí za povšimnutí je ukryto pod pokličkou:

Operátorky dnes celkem 4x započaly telefonicky asistovanou resuscitaci. U dvou případů významně pomohli kolegové z PMJ PČR. V prvním případě se jednalo o úraz muže, kterému při práci na střeše přestalo správně pracovat srdce, kvůli tomu se pravděpodobně zřítil ze žebříku. Po 30 minutové resuscitaci probíhající ve spolupráci s hlídkou PČR se podařilo obnovit normální srdeční rytmus a pacient byl transportován na katetrizační sál.

Ve druhém případě, u 60 letého muže, kterému se udělalo v práci nevolno a zkolaboval. Již při hovoru s dispečerkou 155 bylo zřejmé, že stav muže je kritický a operátorka kolegy postiženého muže naváděla k TANR. Na místo jako první dorazila PMJ PČR, která u sebe v rámci programu First responder měla automatizovaný externí defibrilátor (AED). Ještě před příjezdem našich záchranářů podali policisté první defibrilační výboj a po převzetí resuscitace do našich rukou fungovalo srdce již normálně.

Moc děkujeme nejen kolegům od policie, ale i našim záchranářům, řidičům, lékařům a dispečerkám👍🏻