V naprosté většině případů jsme to my, kdo vyráží za pacienty v nouzi. Jak se ale ukázalo včera, může to být i naopak.

Představte si tuto situaci: Honza a Petr z naší záchranářské posádky čekají na uhříněveské základně v poklidu před začátkem noční služby. Mají se jim z výjezdu akorát vrátit kolegové z denní směny, od kterých přeberou sanitku a vybavení. V tom ale někdo zabuší na dveře základny. Venku stojí muži, kteří přivezli autem svého známého, jenž během jízdy zkolaboval. Jak se vzápětí potvrdí, 67letému pánovi se zastavilo srdce. Honza a Petr okamžitě běží pro vybavení. A nová kolegyně Lucka, která je zatím v adaptačním procesu a zrovna přišla do směny, začne ještě v civilním oblečení resuscitovat.

Mezitím naše dispečerky na místo vyslaly i hlídku městské a státní policie s defibrilátorem, obě složky sídlí ve stejné budově. Jeden městský strážník, který také zrovna přišel na směnu, pomáhal muže dostat z vozu. Po podání dvou výbojů se u pána podařilo funkci srdce obnovit!

Další přivolaná záchranářská posádka ho společně s lékařkou zajistila a poté transportovala do Všeobecné fakultní nemocnice. Podle našich informací má příběh šťastný konec a pacient žije.

Honzo, Petře, Lucko a holky z dispečinku, skvělá práce! A děkujeme za pohotovou reakci také policii. ZZS HMP