V neděli krátce po 21. hodině došlo k tragické dopravní nehodě v ulici Novovysočanská. Řidič Zdravotnické záchranné služby hl. m. Prahy ve služebním voze srazil na silnici chodkyni, 41letá žena byla v kritickém stavu transportována do Fakultní nemocnice Královské Vinohrady.

Na místě zasahovaly záchranářská a lékařská posádka i inspektor. Zdravotníci ženu napojili na monitor, zajistili dýchací cesty, dva žilní vstupy a za kontinuální resuscitace převezli na anesteziologicko-resuscitační oddělení FNKV. I přes veškerou poskytnutou péči žena zraněním podlehla.

Vozidlo, které k pracovním účelům využívá i ředitel ZZS HMP Petr Kolouch, bylo v tzv. pohotovostním režimu. Jde o situaci, kdy je řidič i mimo službu připraven s plně vybaveným vozem vyrazit na výzvu zdravotnického operačního střediska za pohotovost konajícím lékařem, v případě nedělního večera ředitelem ZZS HMP. Ve dvoučlenné posádce jsou řidič a lékař připraveni zamířit jako posila k mimořádné události, hromadnému neštěstí nebo jiné závažné události. Nehodě žádná taková výzva nepředcházela, ve voze jel pouze řidič.

Okolnosti nehody vyšetřuje policie. Vůz je vybaven kamerovým zařízením a ZZS HMP je připravena poskytnout záznam nehody vyšetřovatelům. Z dosavadního interního šetření vyplývá, že vozidlo jelo v době nehody se zapnutým výstražným světelným a zvukovým zařízením. Vzhledem k tomu, že řidič nemířil k žádné události nahlášené zdravotnickým operačním střediskem, porušil vnitřní předpisy ZZS HMP, která po došetření všech okolností vyvodí patřičné pracovně-právní důsledky.

Posláním zdravotnické záchranné služby je lidské životy zachraňovat, o to více této tragické události litujeme. Za zaměstnance ZZS HMP vyjadřujeme pozůstalým hlubokou soustrast.

Tisková zpráva ke stažení v PDF