Na slavnostním vyhlášení ankety Hasič roku 2022 nechyběla ani pražská záchranka. A dokonce jsme si (spolu)odnesli dvě ceny. Kde jsme se na této akci pořádané Ministerstvem vnitra vzali?

Našim kolegům se při hašení požárů do řemesla nemontujeme. Ale umíme skvěle spolupracovat. Takových zásahů se odehraje jen v Praze přes 2000 ročně. Jeden – byť mimopražský – v loňském roce poutal velkou pozornost. Byl to požár Národního parku České Švýcarsko. Právě ten byl v rámci slavnostního večera vyhlášen jako Zásah roku, ocenění získaly všechny složky integrovaného záchranného systému, které se do bojů s plameny a poskytování podpory v národním parku zapojily.

Máme také velkou radost z 3. místa v kategorii Projekt roku pro další společný počin složek IZS, kterým byla kampaň I v tobě koluje v žilách naše krev, kterou jsme spolu s kolegy z Policie ČR a HZS propagovali dárcovství krve.

A abychom jen nebrali, nepřišli jsme s prázdnou. Kolegům z HZS jsme připnuli jako poděkování za dlouhodobou spolupráci, zejména pak za výraznou pomoc během pandemie covid-19, slavnostní stuhu na hasičský prapor.

Milí kolegové, vážíme si naší spolupráce a těšíme se, že ji třeba i díky sdílení základen ještě posílíme. Bylo skvělé potkat se „i jinak“ než u zásahů.