Povyk v centru Prahy. Že by snad bájný Golem ztratil šém? Ne tak docela, včera se konalo rozsáhlé taktické cvičení složek IZS nazvané Golem, které pořádala Policie České republiky. A u toho jsme nemohli chybět!

V rámci scénáře došlo k útoku dvojice teroristů v ulici Maiselova, která je srdcem starého židovského města v Praze.

Do cvičení se zapojilo přes 130 figurantů a patří jim náš velký dík. Na těch, kteří představovali dohromady dvě desítky mrtvých a zraněných, se opět vyřádili naši maskéři. Dost bychom se divili, kdyby nám snímky na sociální sítích vůbec prošly.

Za zdravotnickou složku se cvičení účastnili inspektor, coby vedoucí zdravotnické složky, posádka se speciálem Fénix, dvě lékařské posádky a pět záchranářský posádek, z nichž dvě vyslali kolegové ze společnosti Davepo a Asociace samaritánu ČR.

Celý zásah trval necelé dvě hodiny. Vše budeme ještě podrobně vyhodnocovat, abychom si toho z cvičení odnesli co nejvíc do budoucna, ale už teď se musíme pochválit, že nám šla spolupráce opět skvěle od ruky.

Podobná cvičení se pořádají, aby se složky IZS ještě více sehrály a prohloubily svou spolupráci pro případ společných zásahů u mimořádných událostí, které by mohl představovat například právě útok proti civilistům na podobném exponovaném místě.