Co žene naše posádky dopředu? To nejhezčí, co si může záchranář v práci přát, je, že zachrání život a zvládne náročný výjezd. Hnacím motorem pro nás jsou ale také poděkování od pacientů a jejich blízkých. A vůbec nejlepší je, když se toto všechno sejde dohromady.

Už jsou to skoro dva roky, co posádka našeho vrtulníku vzlétala k vážně zraněnému chlapci po dopravní nehodě. Díky skvělé péči posádky a rychlému transportu do specializovaného centra se podařilo hocha zachránit. Jeho otec před časem kontaktoval pražskou záchranku s prosbou, že by si velmi přál osobně poděkovat těm, kteří jeho synovi zachránili život. Setkání se podařilo domluvit a pan Liška i se synem před pár dny navštívili výjezdovou základnu naší letecké skupiny, kde se setkali s tehdy zasahující posádkou. Myslíme, že všem se tato chvíle a upřímná slova díků zapsaly hluboko do paměti.

Velmi si vážíme také dalšího poděkování, kterého se nám v posledních dnech dostalo, tentokrát od našeho zřizovatele. Za Magistrát hl. m. Prahy 7. března poděkovala a slavnostně ocenila složky IZS za zásahy při mimořádných událostech posledních měsíců, primátorka Adriana Krnáčová za účasti Libora Hadravy, radního pro bezpečnost. Děkujeme za ocenění našeho nasazení a také kolegům z IZS za skvělou spolupráci.

Vaše zpětná vazba je pro nás velmi důležitá. Formulář pro vyplnění pochval, ale i připomínek k naší práci najdete zde: https://www.zzshmp.cz/vas-nazor-nas-zajima/

ZZS HMP