Celá republika tento týden slaví 100 let samostatného státu a pražská záchranka není výjimkou. Na co, kdy a kde se můžete těšit? Bude toho opravdu hodně.

Od pátku do neděle (26. – 28. 10.) vám na Letenské pláni předvedeme naši současnou i historickou techniku. Uvidíte sanitní a lékařské vozy, které běžně vyrážejí do terénu, i speciály Golem a Atego pro mimořádné události. Vozový park dob minulých pak budou reprezentovat například legendární Škoda 1203 nebo známá „binzka“, tedy Mercedes Benz Binz, které se z našich garáží dostanou jen při zvláštních příležitostech.

Pro klidovou zónu jsme připravili výstavu, mapující 160letou historii pražské záchranky, která je dost možná nejstarší záchrannou službou na světě – bude tedy „na co koukat“. Prohlédnete si mimo jiné historické uniformy a zdravotnické pomůcky, zajímavosti ze zákulisí nebo si vyzkoušíte práci dispečera operačního střediska či resuscitaci člověka v bezvědomí. To vše pod dohledem profesionálních zdravotníků, kteří vám ochotně vysvětlí vše, co vás bude zajímat. Na nejmenší návštěvníky čekají v dětském koutku třeba záchranářské omalovánky nebo plyšoví medvědi, na kterých si vyzkouší první pomoc.
Pokud vás láká práce u pražské záchranky, u našeho náborového stánku se dozvíte všechny potřebné informace ohledně zasílání životopisů či přijímacího řízení.
Celé tři dny budeme vždy jednou dopoledne a jednou odpoledne předvádět dynamické komentované ukázky našich zásahů spolu s dalšími kolegy z integrovaného záchranného systému. Je to šance, jak naše posádky vidět naživo v „akci“.

Na Letné budeme v pátek od 16:00 do 18:00 a o víkendu od 8:00 do 18:00.

Vozy zdravotnických záchranných služeb, a to ze všech krajů České republiky, nebudou v neděli chybět ani při slavností přehlídce na Evropské třídě. Kolona vyrazí na hodinovou jízdu ve 14:00. Málokdy se podaří, aby se na jednom místě takto předvedly posádky všech krajských záchranek. Jsme rádi, že se to při oslavách 100 let samostatného státu podařilo. Je to mimo jiné i důležitý symbol naší spolupráce. Byť má každá záchranka svého zřizovatele, společně usilujeme, nehledě na hranice krajů, o to, abychom našim pacientům poskytli co nejrychleji tu nejlepší možnou péči.

Těšíme se na vás.