K události, během které došlo ke zřícení části budovy v Mikulandské ulici a zavalení několika osob, vyslalo zdravotnické operační středisko pražské záchranné služby v úterý dopoledne celkem 6 posádek RZP, 2 posádky RLP, inspektora a speciální vůz Atego. Na místě posádky podpořil také management ZZS HMP. Zdravotníci ošetřili celkem tři pacienty, z toho dva převzali z rukou hasičů po vyproštění ze sutin.

Dva muži utrpěli středně těžká poranění. Stav třetího muže byl vážný, proto mu lékař zajistil dýchací cesty, uvedl ho do umělého spánku a stabilizoval jeho základní životní funkce. Všichni tři pacienti byli transportováni do pražských nemocnic (Ústřední vojenské nemocnice a Fakultní nemocnice Královské Vinohrady). Padající sutiny zasáhly také jednoho zasahujícího hasiče, kterého zdravotníci vyšetřili, ale muž žádná zranění neutrpěl.

Po jedenácté hodině večer bylo zřejmé, že přítomnost zdravotnických záchranářů na místě už není nutná – pátrací skupina v sutinách nenalezla žádného dalšího zavaleného člověka. Pro všechny případy do té doby na místě vyčkávala jedna posádka RZP a inspektor. Vysoký počet zdravotníků zasahoval zpočátku pro případ, kdy by se oproti původním informacím zvýšil počet zavalených osob.

Po více než půl roce proto zdravotnické operační středisko v Praze aktivovalo také tzv. traumatologický plán, který mimo jiné zahrnuje oslovení spolupracujících dopravních zdravotních služeb a nemocnic, které operačnímu středisku sdělí, kolik pacientů a v jak závažném stavu jsou schopny při mimořádné události přijmout.

Děkujeme našim zasahujícím posádkám, zdravotnickému operačnímu středisku a také všem složkám IZS, Českému červenému kříži i pražským nemocnicím za skvělou spolupráci.