Resuscitace, zástava masivního krvácení, porod, trauma, defenzivní jízda nebo mimořádná událost. Úkony, které zachraňují život, a dokonce ho přivádějí na svět. I když zrovna porodů a resuscitací v Praze každý rok provedeme desítky, respektive v případě resuscitací stovky, ne každá posádka se s nimi setká v terénu naživo, co je rok dlouhý. Statistika je ale jasná a není otázka, jestli, ale kdy „to“ přijde.

A právě, aby nám pro takové případy zůstávaly tyto úkony „pod kůží“, máme inovační kurz. Jednou za rok si jím projdou všichni naši zdravotníci. Tady si kolegyně a kolegové všechno připomenou krok za krokem společně s našimi lektory a zkušenými záchranáři a lékaři, kteří se s podobnými zásahy potkali v praxi už mnohokrát.

Není to žádná zkouška ani soutěž (proto taky ty klasické „hloupé“ figuríny), ale spíš v tom nejlepším slova smyslu „hřiště“, kde si všechno vyzkoušíte vlastníma rukama, natrénujete, a když potřebujete, kolegové vás navedou. Koneckonců škola hrou má něco do sebe už dobrých pár set let a tohle je přesně ten případ, kdy to funguje na jedničku.