Kolik služeb má na kontě náš lékař Jan Oplt, už asi nikdo nespočítá. Dneska v noci ho ale čeká ta poslední. Na stanovišti na Černém Mostě, kde působil řadu posledních let. Naši uniformu obléká od roku 1989 a odsloužených 34 roků z něho dělá skutečného záchrankového veterána. Až do takové minulosti nemáme naše statistiky po ruce, ale na kontě bude mít zaručeně více než 12 000 ošetřených pacientů, zpravidla při těch nejzávažnějších událostech, ke kterým jako záchranka vyjíždíme.

Pacienti i kolegové se mohli vždycky spolehnout na jeho profesionalitu, rychlost i rozhodnost při práci.

„Je to zkušený, skromný a slušný chlap, který na sebe nepotřebuje nijak zvlášť upozorňovat, ale mluví za něj jeho práce.“ Když o vás tohle řekne nezávisle na sobě hned několik kolegů, tak na tom něco bude. A vlastně je to asi i nejlepší možné „vysvědčení“, které vám parťáci mohou vystavit.

Protože si doktor Oplt na velká gesta nepotrpí, rozloučíme se i my úplně jednoduše. Honzo, děkujeme za všechno, co jsi za víc jak třicet let pro záchranku, kolegy, a hlavně naše pacienty udělal. Je to neskutečný kus práce, na který můžeš být hrdý.

Užij si ve zdraví zasloužený relax a přejeme klidnou noční.