Včera oslavila paní Marie poprvé své druhé narozeniny. Před rokem utrpěla vážná zranění při tragické dopravní nehodě před obchodním centrem v pražské Hostivaři. Řidič osobního automobilu tehdy srazil několik chodců, kteří šli po přechodu. Dva lidé zemřeli. Paní Marie si z nehody pamatuje jen zvuk přibližujícího se auta, prý to znělo jako při rallye…Probrala se až na silnici, s poraněnýma nohama, rukou a žebry.

K nehodě zamířilo pět našich posádek, včetně leteckých záchranářů a inspektora. Všichni předvedli vynikající práci. O paní Marii pečovala pětice našich kolegů: Petr, Míra, Jirka a dva Honzové. Již zotavená a energická (bývalá) pacientka se s nimi chtěla „do roka a do dne“ potkat a osobně jim poděkovat. Ve středu se nám podařilo zprostředkovat jí setkání alespoň s Jirkou. Právě ten paní Marii utkvěl nejvíce v paměti. „Celou dobu byl u mě a držel mě za ruku,” říká. Asi netřeba dodávat, že to bylo velmi emotivní setkání. Co tím vším chceme říct?

Zachraňování životů a pomoc lidem v nouzi je naší každodenní prací, ale podobná poděkování pro nás znamenají opravdu hodně. Potvrdí vám to každý záchranář, řidič, lékař nebo dispečerka. Věřte, že je to pokaždé upřímně potěší a dá jim to impuls pro jejich náročnou práci. A děkujeme proto také všem našim pacientům nebo jejich blízkým, kteří si dají tu práci s tím, že se nám s podobnou pochvalou ozvou. Na našem webu k tomu slouží tento formulář: Váš názor nás zajímá

Děkujeme, ZZS HMP