I my sledujeme mimořádné nasazení hasičů a mnoha dalších, kteří se snaží uhasit plameny pohlcující překrásný národní park. Smekáme před tím, jak se s požárem perou. Na místě je přes 400 hasičů, včetně družstev z Prahy. Po domluvě s kolegy, kteří mají zásah na starost, a po schválení Magistrátem hl. m. Prahy, vysíláme na místo i naši speciální techniku. Jsme zvyklí se o sebe vzájemně starat a je pro nás samozřejmé, že budeme krýt kolegům záda i při této velké zkoušce ohněm (doslova).

Do Hřenska posíláme za doprovodu PMJ Krajského ředitelství Policie České republiky hl. m. Prahy náš speciál Golem, který se už při loňském zásahu po úderu tornáda na Moravě osvědčil jako předsunutá základna. Nyní poslouží hlavně jako místo, kde si budou moct hasiči odpočinout od žáru v klimatizovaném zázemí. Jsme připraveni zde zřídit i ošetřovnu, ale pevně věříme, že to nebude třeba.

První ostrý zásah čeká i naši terénní čtyřkolku Polaris, která míří do Hřenska také. Bude v pohotovosti, pokud by bylo nutné odvézt ze špatně přístupného terénu někoho se zraněním, případně s její pomocí dopravíme zasahujícím hasičům potřebný materiál a vybavení.

Toto mimořádné nasazení nijak neomezí náš provoz v hlavním městě, což pro nás samozřejmě zůstává prioritou. Na místě budeme mít nutný personál pro obsluhu našich speciálů a vypomohou nám i zdravotníci, se kterými dlouhodobě spolupracujeme při asistencích.

Držíme pěsti všem, aby se podařilo dostat živel co nejdříve pod kontrolu.