Řada z vás se nás ptá, proč ten smuteční prapor na našem profilu. Taky bychom ho tam radši neviděli. Bohužel nás ale zasáhla smutná zpráva.

O víkendu náhle zemřel náš kolega Aleš Benda, který u nás sloužil téměř 30 let. Mimořádně zkušený záchranář, skvělý parťák a člověk… Níže přidáváme vzpomínku od našeho kolegy Fandy Kupky (na fotce vlevo) který s Alešem strávil řadu let v uniformě. A máme prosbu, Alešova rodina to má teď strašně těžké a my bychom jim chtěli pomoct prostřednictvím sbírky na platforměZnesnáze21. Pokud můžete, budeme vděční za váš příspěvek i šíření této sbírky.

”Aleš byl parťák, ale hlavně kamarád, na kterého byl ve všem spoleh. Kdykoliv člověk něco potřeboval, stačilo říct nebo zvednout telefon a Aleš pomohl. To myslím potvrdí jak ostatní kolegové, tak třeba i Alešovi sousedi. Byl to hodnej kluk, se kterým byla radost pracovat, ale potkávat se i mimo práci. Prostě člověk, se kterým jdete rádi na pivo.

Parťáci jsme byli něco kolem pěti let. V práci to byl neskutečný odborník, který si jako záchranář na výjezdech dokázal poradit i v situacích, když šlo do tuhýho, aniž by k tomu potřeboval doktora. Zároveň byl trpělivý a vlídný k pacientům a dokázal si zachovat chladnou hlavu. Jak se říká, že je někdo cukr a někdo bič, tak on byl ten cukr. I mně pomáhal jeho klid držet nervy na uzdě.

Pracoval u nás nejen jako záchranář, ale taky jako inspektor a podílel se na školení nových zaměstnanců. Řadu let sloužil taky na letecké záchranné službě. Zkušeností mohl předávat neskutečně moc a spoustu jsem se toho od něj naučil. Myslím, že řada z nás dodnes těží z toho, co jsme od Aleše odkoukali.

Aleš si s rodinou prošli hodně těžkým obdobím, když přišel o svou první ženu a mámu svých dětí. Společně to překonali. Po čase si vzal Martinu a zase byli úplná a šťastná rodina.

Na Martinu teď spadl obrovský balvan. Byl bych moc rád, abychom touto sbírkou pomohli alespoň část té tíhy odvalit. Aleš by byl první, kdo by se do organizování pomoci někomu ze svých kolegů pustil. My teď pomůžeme jeho blízkým a trochu mu oplatíme všechno dobré, co nejen pro nás udělal. Díky všem, kteří se ke mně přidají”.

https://www.znesnaze21.cz/sbirka/bendovi-prisli-o-tatu-at-jim-zustane-dum-kde-spolu-byli-stastni