I v Praze se můžete ztratit na obtížně přístupných místech, kde vás nebude snadné nalézt. Třeba jako při nedávné události, kdy si žena večer zranila kotník na louce mezi poli obilí v Lysolajích.

Úzká polní cesta nedovolovala průjezd sanitního vozu, tak záchranářská posádka absolvovala posledních 400 metrů na místo ve voze inspektora. I ten měl co dělat, aby po pěšině projel. Po úspěšném nalezení a ošetření záchranáři převezli pacientku v inspektorském autě nejprve do sanitky a následně ji transportovali do nemocnice.

Když vyrážíte do přírody, a to i v Praze, mějte vždy ponětí o tom, kde se nacházíte. Pokud byste potřebovali naši pomoc, je pro nás nejdůležitější LOKALIZACE, tedy místo, kde se zrovna nacházíte. Pomoci mohou i tzv. zájmové body.

Naše databáze zájmových bodů, podle kterých dokážeme určit přibližnou polohu volajícího, obsahuje například parky, kostely, supermarkety, čerpací stanice, kilometrovníky rychlostních silnic, hektometrovníky u železniční tratě, čísla železničních přejezdů a v neposlední řadě čísla sloupů veřejného osvětlení.

Myslete ale také na to na to, že orientační body, které by usnadnily vaši lokalizaci na místě být nemusejí. Nainstalujte si proto do svého chytrého telefonu Aplikace Záchranka, která v případě potřeby odešle na příslušné zdravotnické operační středisko souřadnice vaší polohy.

ZZS HMP