Mrzí nás, že se s vámi letos nemůžeme potkat v Den linky 155 na Výstavišti. I když se s virem společně úspěšně pereme, tak radši ještě větší akce nechme na později. Ale až to půjde, tak se těšíme, že vám naživo ukážeme třeba posily našeho vozového parku – dlouhé Atego a tahač pro Golema. Kolegové z nového týmu speciálních činností by se vám mohli předvést ve svých žlutých ochranných oblecích a stejně tak byste si mohli zblízka prohlédnout všechny „vychytávky“, které dnes naše posádky v terénu používají, aby byli ony i pacienti v bezpečí.

A k vyprávění toho máme také spoustu, třeba jaké je udělat si na dispečinku osobní rekordy v počtu přijatých hovorů nebo jak člověka zahřeje, když vidí, že na něho veřejnost myslí a podporuje ho. A také, jak hrdí se cítíte, když se znovu přesvědčíte, že pracujete v partě lidí, která dokáže jet na 200 procent, táhne za jeden provaz a poradí si se situacemi, které by vás dříve snad ani nenapadly.
Teď vám chceme hlavně říct, že se můžete spolehnout, že kdykoliv vytočíte číslo tísňové linky 155, tak jste od prvních vteřin v péči profesionálů, kteří udělají vše pro to, aby vám, vašim blízkým a každému, kdo to potřebuje, pomohli. Po celé republice. Mimochodem, v ČR vyjíždí za pacienty v průměru dvě sanitky každou minutu.

15. 5. jsou takové pracovní narozeniny všech zdravotníků u záchranných služeb, tak přejeme všechno nejlepší. ZZS HMP