Během maratonu v Praze ošetřila záchranná služba 38 běžců

Zdravotníci pražské záchranky v souvislosti s nedělním maratonem ošetřili 38 pacientů. K nejčastějším obtížím závodníků patřilo vyčerpání, kolapsy a úrazy kotníku. Vzhledem k teplému a slunečnému počasí byly časté také případy dehydratace. Během konání závodu posílila Zdravotnická záchranná služba hl. m. Prahy v centru města provoz.

Do nemocnic převezly záchranářské posádky 12 pacientů, pouze jednoho na JiP, ostatní ponechaly po ošetření na místě bez nutnosti nemocniční péče. Z celkového počtu pacientů bylo 25 ošetřeno v Golemu.

Na stanovištích po celé trase závodu bylo rozmístěno osm posádek rychlé zdravotnické pomoci a jedna posádka lékařská. Zdravotníci ošetřovali pacienty také v modulu pro hromadná neštěstí Golem na Staroměstském náměstí nebo ve zdravotnickém stanu na Václavském náměstí a Ovocném trhu. V cíli závodu po celou dobu dobíhání závodníků čekaly dvě dvojice zdravotníků s nosítky pro případný transport vyčerpaných běžců. Na bezpečnost dohlížely také spolupracující cyklohlídky, které bylo možné využít jako tzv. first respondery pro prvotní ošetření zraněných. Všem záchranářům i spolupracujícím složkám velice děkujeme za bezproblémový průběh.

Tisková zpráva ke stažení v PDF