Defibrilátor Corpuls 3

Bezdrátová radiová technologie umožňuje komunikaci jednotlivých komponentů mezi sebou tak, jako by byly pevně propojené, což umožňuje v praxi lékaři či zdravotnickému záchranáři sledovat záznam na monitoru a zároveň zpracovávat dokumentaci. Celkově tento koncept zlepšuje monitorovací funkci, usnadňuje manipulaci a zabezpečuje rychlý přenos dat do cílového zdravotnického zařízení, pokud je to třeba.

V současné době jsou tímto přístrojem vybaveny všechny vozy RLP/RZP.

  1. modulární systém – max.využití v PNP provozu , zejména v RVS
  2. rychlý a snadný přenos dat na kardiocentra
  3. vlastní bezpečnostní držák do sanitního vozidla s vlastním dobíjením
Transportní ventilátor MEDUMAT Standard (RZP a RLP)

Automatický transportní ventilátor pro řízenou plicní ventilaci je díky svým malým rozměrům a robustní konstrukci dobrým pomocníkem při poskytování přednemocniční neodkladné péče. Ventilátor ke svému provozu nepotřebuje přívod elektrické energie a je tak pouze připojován ke zdroji stlačeného medicinálního kyslíku. Jednoduché, intuitivní ovládání a inteligentní alarmový systém nabízí uživateli i pacientovi nejvyšší možný stupeň bezpečí.

Transportní ventilátor Oxylog 3000 plus (LVS)

Kompaktní a robustní transportní ventilátor Oxylog 3000 plus používaný na vrtulníku LZS. Díky široké řadě ventilačních režimů a plné pediatrické podpoře umožňuje poskytování kvalitní a bezpečné péče i v tak náročných podmínkách jako je prostor letícího vrtulníku. Přístroj provádí automatickou kompenzaci nadmořské výšky a na tomto základě provádí úpravy ventilačních parametrů, čímž eliminuje potřebu ručních výpočtů a snižuje tak riziko chyby.

Lucas

LUCAS  je přístroj, který zajišťuje mechanickou nepřímou masáž srdce při náhlé zástavě oběhu pacienta. Umožňuje účinnou masáž i během transportu, vyšetření a zákroku v nemocnici.

Odsávací jednotka LSU

Elektricky napájená zdravotnická odsávačka, určená například k použití při úrazech nebo při přepravě pacienta. Lze ji použít v přerušovaném režimu k odstraňování sekretů, krve nebo zvratků z úst nebo dýchacích cest pacienta. Dále ji lze použít při práci s vakuovými dalhami.

Nosítka Stryker a Ferno

Plně polohovatelná nosítka s odnímatelným podvozkem s nosností více než 200 kg s přídavným teleskopickým stojanem pro zavěšení infúzních roztoků, držákem tlakových lahví a s upevňovací rampou pro defibrilátor. Čtyři teleskopické rukojeti pro lepší manipulaci, otočná kola do všech stran, snímatelná horní část pro lepší mobilitu. Různé varianty polohování pro všechny druhy urgentních stavů.

Pediatrický protokol

Pediatrický protokol se začal používat od května 2017. Pomůcka usnadňuje práci lékařům a záchranářům. Obsahuje velikosti pomůcek používaných v PNP, dávkování léků a další nezbytné informace pro péči o naše nejmenší klienty.

Set pro řízenou hypotermii

Metoda mírné hypotermie tj. snížení tělesné teploty pacienta po úspěšném obnovení spontánní srdeční akce pomocí ochlazených gelových obkladů. Při tělesné teplotě 32-34 stupňů Celsia se snižují metabolické nároky mozkových buněk, které „přežily“ zástavu oběhu a tím je umožněna jejich rychlejší regenerace.

Entonox

ZZS HMP používá 50% směs oxidu dusného a kyslíku (lidově: „Rajský plyn“) k lehké analgezii u pacientů. Plyn je bezbarvý, lehce nasládlý a je vhodný i pro malé děti. Po krátké inhalaci zklidňuje a navozuje pocit lehké euforie.