Když náš kolega Petr Faltýnek neobléká záchranářskou uniformu, má na sobě většinou plavecký neopren, cyklistický dres nebo běžecké boty. Jak jste už asi pochopili, Petr se ve volném čase věnuje triatlonu.

O víkendu se rozhodl své schopnosti prověřit na Slovensku při závodu v dlouhém triatlonu, v distanci IRONMAN. Znamená to uplavat 3,8 kilometru (pro představu to je jako 152 plaveckých bazénů), ujet na kole 180 kilometrů (takovou trasu ujedete autem z Prahy do Českého Krumlova) a uběhnout 42,2 kilometru, což je standardní maraton. Pro někoho dost sportu na měsíc. Petr toto celé zvládnul v jednom zátahu za neskutečných 9 hodin a 17 minut. „Když jsem běžel do cíle a viděl čas, nevěřil jsem,“ říká.

A ještě překvapenější byl, když se dozvěděl celkové pořadí. Ve své věkové kategorii s přehledem zvítězil a celkově se umístil na pátém místě. Před ním skončili už jen profesionální závodníci.

Petr prý před závodem jen tušil, co ho čeká, a proto k němu přistupoval s velkým respektem. Nakonec mu vše vyšlo, jak si naplánoval. Velký respekt má Petr i od pražské záchranky. Teď můžeme říkat, že mezi sebou máme opravdového IRONMANA.

I když, ono je třeba smeknout před všemi, kdo u nás vyjíždějí do terénu a udržují se v kondici, při této práci se totiž bez dobré fyzičky neobejdete.