Aktuality 2017


18. 4. 2017
Cvičení složek IZS „Vlak 2017“

 
Jednotky Integrovaného záchranného systému dnes trénovaly koordinaci jednotlivých činností v případě nehody s hromadnými zraněními. Tématem akce, připravené pro zhruba 150 zasahujících členů složek IZS, bylo srážka vlaku s autobusem.
 
Na místě události bylo celkem 60 zraněných.
 
Do cvičení bylo zapojeno celkem 31 zaměstnanců ZZS HMP 4 členové posádek RLP a 18 záchranářů a záchranářek v posádkách RZP, 3 operátorky zdravotnického operačního střediska, 3 členové psychosociální intervenční služby, inspektor, 2 členná posádka speciálního modulu pro hromadné neštěstí Mercedes Atego.
 
Velice děkujeme všem zúčastněným posádkám ZZS, PČR, HZS, figurantům a členům realizačního týmů za profesionální zvládnutí celé akce.
 
Tisková zpráva „Vlak 2017“  Další video ze cvičení „Vlak 2017“
 


 
5. 4. 2017
První kurz profesní sebeobrany s kondičním cvičením pro záchranáře

 
Dnes proběhla historicky první profesní sebeobrana s kondičním cvičením pro záchranáře.
 
Náplní tréninkového bloku je výuka sebeobranných technik, kondiční a kompenzační příprava. Cílem je snížení pracovních úrazu a zlepšení fyzické kondice záchranářů.
 
Tréninkové bloky se budou pravidelně opakovat, tak se nebojte přihlásit. Premiantům děkuje tým lektorů VVS, ZZS HMP
 


 
4. 4. 2017
Inovační kurz pro zdravotnické záchranáře a řidiče vozidla ZZS

Inovační kurz pro zdravotnické záchranáře a řidiče vozidla ZZS

 

Navázali jsme na předchozí roky a dnes se konal první letošní Inovační kurz pro lékaře, zdravotnické záchranáře a řidiče vozidla ZZS.
 
Do konce roku 2017 se bude v rámci vzdělávání našich zaměstnanců konat celkem dvacetkrát a budou tak proškoleni všichni zdravotničtí zaměstnanci pracující ve výjezdových skupinách. Kurz, zaměřený na procvičení postupů přednemocniční neodkladné péče, trvá vždy osm hodin. Obsahuje teoretická témata a praktické nácviky formou simulací.
 
Kurz pravidelně seznamuje s novinkami a aktualitami z přednemocniční péče. Jedním z bloků praktické části kurzu je neodkladná resuscitace v podmínkách ZZS HMP. Dalšími tématy jsou např. hodnocení EKG, trénink protokolů u zástavy masivního krvácení, cévní mozkové příhody a protokolu analgézie v PNP u dospělých a dětí nad 8 let.
 
 

Asistence na 1/2 maratonu PIM

1. 4. 2017
Asistence na Prague International Marathon

 

V rámci dnešního pražského půlmaratonu Prague International Marathon naši záchranáři ošetřili celkem 46 lidí, z toho 24 běžců bylo nutné transportovat do nemocnic.
 
Na asistenci jsme byli řádně připraveni. Nad rámec běžného provozu jsme přidali tři posádky záchranářů, jednu s lékařem a 4 cyklo hlídky vybavené mimo jiné přístrojem AED.
Právě tým z modulu Golem, který vidíte na fotce ošetřil 22 běžců.
 
Děkujeme všem dispečerkám i posádkám za bezproblémový průběh celé akce a gratulujeme všem účastníkům.

 
 
 
30. 3. 2017
Oslavy výročí 30 let letecké záchranné služby hl. m. Prahy

Dne 1.4. 1987 byla založena letecká záchranná služba Praha. Dnes, v rámci oslav třicetiletého výročí proběhlo slavnostní oceňování pilotů, lékařů a záchranářů, kteří zde během třech desetiletí působili. Nahlédněte do naší galerie a seznamte se s lidmi, kteří stáli u zrodu něčeho tak revolučního, jakým bezesporu letecká záchranka je. Děkujeme všem, kteří pomáhali a pomáhají zachraňovat naše životy. ZZS HMP.
 
Tisková zpráva – Výročí 30 let LZS
 
 


 

20. 3. 2017
Vítáme v týmu nové záchranářky a záchranáře
 
Jsme moc rádi, že Alžběta, Antonín, Ivan, Dita, Prokop, Lukáš, Tomáš a David dnes úspěšně splnili podmínky adaptačního procesu a postupně je můžeme zařadit do ostrého provozu. Kromě závěrečného vědomostního testu museli zvládnout prezentovat a vysvětlit vybranou kazuistiku, popsat patologické EKG, odpovědět na otázky komise z farmakoterapie a absolvovat jízdu na vybranou adresu. Děkujeme všem školitelům za pečlivou přípravu nových záchranářů. Všechny vítáme v našem týmu a přejeme mnoho pracovních úspěchů.

 
 
 

 
20. 2. 2017
Záznam tiskové konference a poděkování

 

Velice děkujeme Nemocnici Milosrdných sester sv. Karla Boromejského v Praze, magistrátu hl. m. Prahy, panu Ing. Radku Lackovi a všem novinářům za účast na tiskové konferenci. Záznam si můžete spustit kliknutím na panel vpravo.
 

 

 
 

19. 2. 2017
Záznam hovoru „Porod v chodu“

Na každé tísňové volání nemusí vždy vyrazit záchranáři v houkající sanitce.Třeba v tomto případě, kdy dispečerky záchranky, nastávající tatínek a personál motolské nemocnice předvedli ukázkovou spolupráci a tak vše vedlo ke zdárnému konci. Volající, budoucí otec, vezl svou těhotnou manželku autem do porodnice. Rodička měla kontrakce po dvou minutách a i když byli kousek od nemocnice, málem dojet nestihli.
Dispečerka mluvila celou dobu s volajícím, navigovala ho a radila mu, jak má postupovat. Mezitím její kolegyně zavolaly na Urgentní příjem motolské nemocnice, kam se pár směřoval, vysvětlily personálu situaci a požádaly, aby byli připraveni porodníci, neboť je možné, že žena porodí ještě v autě. Díky rychlé reakci všech zúčastněných stran, zejména otce dítěte, který skvěle spolupracoval po celou dobu telefonátu, porodila jeho žena zdravé děvčátko chvilku po příjezdu do nemocnice …. i tohle je práce dispečerek ZOS.
 
Děkujeme za vstřícnost a spolupráci Fakultní nemocnici v Motole
 
V hlavní roli: Barbora Černá, operátorka Zdravotnického operačního střediska ZZS HMP
 
pozn: telefonát je zkrácen z původní délky 10 minut

 

17. 2. 2017
Pozvánka na tiskovou konferenci pro akreditovaná média

 

 

Srdečně Vás zveme na tiskovou konferenci pro akreditovaná média, která proběhne 
dne

20.2.2017 od 13 hodin v Nemocnici Milosrdných sester sv. Karla Boromejského v Praze
 
Témata: Ohlédnutí za rokem 2016, Plány a vize v letech 2017 – 2021
Akreditace pro média na: tiskove   zzshmp.cz

 

14. 1. 2017
Požár bytu na Praze 4 si vyžádal dva zraněné muže

Záchranáři vyjížděli včera večer po půl jedenácté do Vrbovy ulice na Praze 4, kde hořel byt. Při příjezdu již byli na místě hasiči i policisté, kteří vyvedli z hořícího bytu dva zraněné muže. 49 letý muž měl popáleniny v obličeji a na obou rukou, 41 letý měl zraněnou hlavu. Oba se také nadýchali kouřem. Po ošetření je záchranáři převezli  do vinohradské nemocnice.

 

11. 1. 2017
Zraněná žena ležela v bytě tři dny bez pomoci

Pražští záchranáři zasahovali společně s hasiči a policisty na Chodově v Praze 4. Tísňovou výzvu převzalo zdravotnické operační středisko ZZS HMP od brněnské linky 112, kam volali příbuzní ženy s tím, že se na ní sousedka nemůže dozvonit.

Poté, co hasiči s policisty otevřeli byt, našli uvnitř zdravotníci zraněnou ženu, která doma ležela již 3 dny bez pomoci. Po vyšetření a ošetření jí záchranáři předali k další péči do Thomayerovy nemocnice v Krči.

Dnešní příběh skončil dobrým koncem, leckdy se však senioři, kteří žijí osamoceně, a doma je stihne náhlá porucha zdraví, pomoci nedočkají.

Starost sousedů a příbuzných v tomto případě bez nadsázky zachránila ženě život.