Aktuality 2017


 

20. 3. 2017
Vítáme v týmu nové záchranářky a záchranáře
 
Jsme moc rádi, že Alžběta, Antonín, Ivan, Dita, Prokop, Lukáš, Tomáš a David dnes úspěšně splnili podmínky adaptačního procesu a postupně je můžeme zařadit do ostrého provozu. Kromě závěrečného vědomostního testu museli zvládnout prezentovat a vysvětlit vybranou kazuistiku, popsat patologické EKG, odpovědět na otázky komise z farmakoterapie a absolvovat jízdu na vybranou adresu. Děkujeme všem školitelům za pečlivou přípravu nových záchranářů. Všechny vítáme v našem týmu a přejeme mnoho pracovních úspěchů.

 
 
 

 
20. 2. 2017
Záznam tiskové konference a poděkování

 

Velice děkujeme Nemocnici Milosrdných sester sv. Karla Boromejského v Praze, magistrátu hl. m. Prahy, panu Ing. Radku Lackovi a všem novinářům za účast na tiskové konferenci. Záznam si můžete spustit kliknutím na panel vpravo.
 

 

 
 

19. 2. 2017
Záznam hovoru „Porod v chodu“

Na každé tísňové volání nemusí vždy vyrazit záchranáři v houkající sanitce.Třeba v tomto případě, kdy dispečerky záchranky, nastávající tatínek a personál motolské nemocnice předvedli ukázkovou spolupráci a tak vše vedlo ke zdárnému konci. Volající, budoucí otec, vezl svou těhotnou manželku autem do porodnice. Rodička měla kontrakce po dvou minutách a i když byli kousek od nemocnice, málem dojet nestihli.
Dispečerka mluvila celou dobu s volajícím, navigovala ho a radila mu, jak má postupovat. Mezitím její kolegyně zavolaly na Urgentní příjem motolské nemocnice, kam se pár směřoval, vysvětlily personálu situaci a požádaly, aby byli připraveni porodníci, neboť je možné, že žena porodí ještě v autě. Díky rychlé reakci všech zúčastněných stran, zejména otce dítěte, který skvěle spolupracoval po celou dobu telefonátu, porodila jeho žena zdravé děvčátko chvilku po příjezdu do nemocnice …. i tohle je práce dispečerek ZOS.
 
Děkujeme za vstřícnost a spolupráci Fakultní nemocnici v Motole
 
V hlavní roli: Barbora Černá, operátorka Zdravotnického operačního střediska ZZS HMP
 
pozn: telefonát je zkrácen z původní délky 10 minut

 

17. 2. 2017
Pozvánka na tiskovou konferenci pro akreditovaná média

 

 

Srdečně Vás zveme na tiskovou konferenci pro akreditovaná média, která proběhne 
dne

20.2.2017 od 13 hodin v Nemocnici Milosrdných sester sv. Karla Boromejského v Praze
 
Témata: Ohlédnutí za rokem 2016, Plány a vize v letech 2017 – 2021
Akreditace pro média na: tiskove   zzshmp.cz

 

14. 1. 2017
Požár bytu na Praze 4 si vyžádal dva zraněné muže

Záchranáři vyjížděli včera večer po půl jedenácté do Vrbovy ulice na Praze 4, kde hořel byt. Při příjezdu již byli na místě hasiči i policisté, kteří vyvedli z hořícího bytu dva zraněné muže. 49 letý muž měl popáleniny v obličeji a na obou rukou, 41 letý měl zraněnou hlavu. Oba se také nadýchali kouřem. Po ošetření je záchranáři převezli  do vinohradské nemocnice.

 

11. 1. 2017
Zraněná žena ležela v bytě tři dny bez pomoci

Pražští záchranáři zasahovali společně s hasiči a policisty na Chodově v Praze 4. Tísňovou výzvu převzalo zdravotnické operační středisko ZZS HMP od brněnské linky 112, kam volali příbuzní ženy s tím, že se na ní sousedka nemůže dozvonit.

Poté, co hasiči s policisty otevřeli byt, našli uvnitř zdravotníci zraněnou ženu, která doma ležela již 3 dny bez pomoci. Po vyšetření a ošetření jí záchranáři předali k další péči do Thomayerovy nemocnice v Krči.

Dnešní příběh skončil dobrým koncem, leckdy se však senioři, kteří žijí osamoceně, a doma je stihne náhlá porucha zdraví, pomoci nedočkají.

Starost sousedů a příbuzných v tomto případě bez nadsázky zachránila ženě život.